şükela:  tümü | bugün soru sor
  • italya'da otellerde verilen kahvaltıdır. gördüğümde bu ne lan deyip otelci teyzeye tip tip bakmama neden olmuştur. oda kahvaltı aldığıma pişman olup fazladan 10 euro buna verdiğime de bayağı hayıflanmıştım.

neyseki adamların öğle yemeği diye mozarella domates yemesi benim kahvaltı anlayışıma denk geliyor, oradan kurtardık.
  • bunun bir üstü, sabah kahvaltısını ciğer kebabı ile yapmaktır.
  • en azından (bkz: starbucks)'dan 5 liraya verdiği poğaçadan az yiyiyorum deyip, saatlerce bir ısırık alıp bırakmıyor. kruvasan yiyen candır, löp löp acımadan götürür valla.
  • fransada havalimanında berline geçiş için beklerken fransız insanların kuyruk bile oluşturduğu kahvaltı.

biz nasıl sabah çay simit gömüyorsak adamlarda kahve kruvasan gömüyor.
  • yurtdisinda bu eziyete maruz kalmistim. sofradan ac kalmak bu olsa gerek dedim.
  • ucuz ve sağlıksız insan göstergesi.
  • sıradan bir italyan sabahında sıradan insanların yaptığı elitistliktir...
  • kimse kusura bakmasın ama barselona'da kahvaltımı hep bu şekilde yapıyordum.

elinde dergin, sabah güneşi la rambla üzerinden gözlerine girerken her lokma ve her yudumda oksijen dolu havayı ciğerlerine çekmek insana yaşama zevki veriyor.

elitistlik midir bilmem ama ne roma'da ne paris'te ne viyana'da böylesini yememiştim.
    tavsiye isteyenlere nokta atışı yer söyleyebilirim.
  • şu kadar elit olsak yeter