• tunali hilmi caddesi, bulten sokak’ta bulunan kucuk bir kafe.

3 peynirli kruvasan , fincan turk cayi, nutella dolgulu kruvasan ve amerikano denedim. americano guzeldi. kruvasanlarin porsiyonlari kucuk, ama taze ve lezzetli. cay ise standartti. sunum olarak gayet şık, ama fiyatlari cok uygun degil. oturacak fazla masa yok. calisanlar ise gayet ilgili, güleryüzü ve pratik.
  • evim gibi hissettiğim bir cafe & breakfast studio. lavantalı cheesecake e şiir yazabilirim. ayrıca mösyö kruvasan denenmeye değer, kruvasana olan önyargımı burası sayesinde yendim.
  • lotus sante kruvasanını denedik allah var beğendik. en azından merakınızı giderik ancak o fiyata ikinci defa gitmeye değer mi bilemiyorum.
  • aksam 20.00'de kapatan ve muhtesem kruvasanlari bu saatten once biten mekan. acildigindan beri mudavim seklinde gidiyoruz. cok kucuk ama cok sevimli.
  • sosislisi efsane olan mekan
  • pandemi sürecinde birçok akıllı işletme işlerini 2-3 katına çıkarırken eskisinden de az çalışmayı tercih eden firma. az çalışmayı diyorum zira şu anda ankara'da çalıştıracak kurye bulunamıyor ama günün en çok satışını yapacakları saatlerinde kapalılar. 5-6 keredir sipariş veremeyip daha çalışkan alternatiflerine yöneliyoruz. menendi ve ekol pastanesi tavsiyelerimdir.
  • son derece kaliteli kruvasanlar yapan mekan. özellikle sante cream'i tavsiye ederim. çeşitliliğin fazla olması da çok iyi. kruvasan seven yolunu buraya düşürsün.
  • kruvasanı normalde çok arayan biri değilim burayla hanımın sipariş vermesi sonucunda tanıştım. özellikle frankfurterli ve füme etli egg boat'u mükemmel olan kruvasanı bana sevdiren mekan. mekanı küçük ve hali hazırda zaten anca mekandaki müşteriye yettiği için sanırım kurye işine giremiyorlar. umarım kaliteyi düşürmeden birkaç şube daha açarlar. eve sipariş işini de genişletip yaygınlaştırırlar. yolunuz açık kaliteniz tavanda olsun efendim.
  • ankara'da tunalı'da gogh cafe'nin yanında bulunan cafe. ikea'da çalışan birkaç mimar arkadaş, bunalıp istifa ediyorlar. paris'e gidip kruvasan eğitimi alıp, bu mekanı açıyorlar. severek gittiğim ve kruvasanlarını yediğim bir mekan kendileri.
  • fransa kalitesinde kruvasan yapıyorlar, doğru.
    bazı çeşitlerde türk yorumuyla kruvasan sevmeyen bünyeyi bile bağlayabiliyorlar, doğru.
    her siparişte fırından yeni çıkan taptaze ürün servis ediyorlar, doğru.
    ancak son dönemde ankaralı'nın kronik hastalığı olan tutan mekana şartlar ne olursa olsun üşüşme merakı yüzünden alış-veriş yapmak oldukça zorlaştı.
    haftasonu eve sipariş getirmiyorlar. içeride oturacak yer bulmak için yarım saat beklemek gerekiyor. hadi bunlar da tamam ama az önce gel alda tam 45 dakika kapıda sipariş bekledim. (ödeme yapmamış olsam kesinlikle beklemezdim.) beklediğim yer de apartman otoparkı ve benimle birlikte 15-20 kişi daha vardı.
    30-40 liraya kruvasan almaya gelmiş bünyeye şu muamele reva değil. paket takımınızı mı güçlendirirsiniz, bekleme alanı mı oluşturursunuz, fırınınızı mı hızlandırırsınız bilmiyorum ama ben bir daha o kapıda beklemem.
hesabın var mı? giriş yap