şükela:  tümü | bugün soru sor
  • oluşturulması planlanan, blok zinciri üzerinden hizmet verecek eğitim platformu.

(bkz: buralar değerlenecek)

www.krypted.org
  • eğitim sektörü ile ilgili ve ileride kasıp kavuracak yerli malı girişim.

ethereum blok zinciri teknolojisini kullanarak, akıllı kontratlar ve gelişmiş oyunlaştırma modeli ile kullanıcılara ödül (ked, kendi coinleri) vererek, etkileşim motivasyonunu arttırmak için tasarlanmış bir sistem. eğitimi oyunlaştırarak kullanıcıların ödül kazanmasını sağlamayı hedefliyorlar. yani şöyle ki, bir konuda iyi olduğunuzu düşünüyorsunuz, siteye içerik yüklüyorsunuz ve kazanıyorsunuz. ayrıca yüklediğiniz derse ekstradan ödev, alıştırma da yüklerseniz size ekstra kazanç sağlıyor.

bunun yanında evrak sahteciliğinin önüne geçmek amacı ile kullanıcıların diploma ve sertifikalarını krypted signature aracılığıyla blok zincirinde sonsuza dek kaydedebilecekleri bir sistem inşa edecekler. şu time stamping ile veri saklama muhabbeti. mezara kadar saklıyor diplomanızı ve sertifikalarınızı. blok zincirine sakladığından ötürü data’nızı kimse göremiyor.

kendimi kocaelinden arazi alır gibi hissediyorum. ah vah dememek için bi yerden girmek lazım.
  • ico bench'te 4.1 rating ile yayınlanan proje. henüz expert oylaması yok ama projeye şöyle bir göz atınca oylamanın çok düşeceğini sanmıyorum.

açıkçası bu proje beni çok heyecanlandırıyor. umarım whitepaper'da vaadedilenleri sorunsuzca yerine getirirler ve biz de bu oluşumdan fazlasıyla yararlanırız.

ayrıca canlı yayınlara, bilgi akışına şimdiden başladılar. youtube ve discord üzerinden takip edebilirsiniz.