şükela:  tümü | bugün
 • nicehash hacklendikten sonra kolayca mining yapabilmek için verdiğim uğraşlar sonucunda keşfettiğim mining servisi. bu yazılım nicehash'den de basit bir arayüze sahip. web sitesinden üyeliğinizi tamamlayıp programı indirdikten sonra, ilk çalıştırmanızda benchmark yapıyor devamında ise otomatik olarak mining aşamasına geçiyor. ayarlarda size cpu mining'i açıp kapatma imkanı dışında bilgisayar kullanılıyorken mining yoğunluğunu azaltan, bilgisayar boş duruyorken otomatik mining'e başlayan "lite mode" mevcut. kryptex ile getiri olarak nicehash'e oldukça yakın getiri elde ediyorum.

  para çekme limiti de oldukça düşük, birikiminiz 20 bin satoshi olunca çekim yapabiliyorsunuz. miktardan bağımsız olarak çekim başına 10 bin satoshi komisyon alıyor, bu yüzden parayı en az 100 bin satoshi civarı birikime ulaştıktan sonra çekmek daha mantıklı. mine ettiğiniz birikim btc cinsinden saklandığı için çekmek için biriktirdiğiniz para kur değişimlerinden etkilenmiyor, btc olarak aynı kalıyor.

  ayrıca kryptex'de referans sistemi de mevcut, sizin referansınızla üye olan kullanıcıların mining kazancının %10'u kadar bir kazanç sizin hesabınıza yükleniyor. üye yaptığınız kişinin bir kaybı olmuyor. gönül isterdi ki referans sistemi dropbox örneği gibi her iki tarafa da avantaj sağlasın.

  son olarak, tüm miner programları gibi kryptex de virüs/trojan olarak algılanabiliyor. bunun için windows defender ve ayrıca antivirus programınızdan aşağıdaki klasörleri (kullanıcı adınız neyse ona göre düzenleyerek) istisnalara eklemeniz gerekebilir:

  c:\users\kullanıcı_adı\appdata\local\kryptex\*.*
  c:\users\kullanıcı_adı\appdata\roaming\kryptex\*.*

  kryptex.org web sitesi
  kryptex – referans içeren link
 • buradan refli linkimle üye olabileceğiniz, withdraw limiti 60 bin satoshi, komisyonu da 50 bin satoshiye çıkmış rusya kökenli bir bitcoin mining sitesi.

  üye olup programı bilgisayarınıza indirerek kuruyorsunuz, gpu ve cpu kullanarak mining yapıyor. bilgisayarınızın parça kalitesine göre satoshi kazandırıyor. örneğin pc sürekli açık kaldığında bendeki nvidia geforce gtx 960 gpu'ya aylık 25 dolar, amd ryzen 5 1600 cpu'ya 50 dolar, toplamda aylık 75 dolar civarı kazanç tahmini veriyor.

  windows'a kurduğunuz yazılımın settings kısmında "use cpu" ve "use lite mode" seçmenizde fayda var. bu konfigürasyonda program açıkken lite mode'da yalnızca gpu kullanıyor, pc 5 dakika boşta kaldığında full mode'a geçerek cpu'ya da yükleniyor. dolayısıyla internette surf yaparken çok bir sıkıntı çıkarmasa da, eğer oyun, program vb. kullanılacaksa o sırada kryptex'i system tray'den komple durdurmak ya da kapatmakta fayda var. ayrıca bazı virüs programlarının kryptex'i engelleyebildiği söyleniyor, bu durumda virüs programınız üzerinden ilgili hariç tutma ayarlarını yapmanız gerekebilir.
 • bilgisayarınıza yükleyip 2-3 dk içinde coin üretmeye başlamanıza kolaylık sağlayan yeni nesil kripto para uygulamasıdır. kolayca buradan üye olabilirsiniz. oldukça basit.
 • sözlükte görüp kurduğum, güldüren mining zamazingosu. bilgisayarın canına okuyor ve çılgın ısıtıyor. 7. nesil i7 işlemci ve gforce 940x ekran kartlı gaming laptopla günde 0,000050 btc veriyormuş. 0,33 dolar ediyor. yani yaklaşık 1 lira. ayda 10 dolar almak için bilgisayarın anasını ağlatmanın bir espirisi yok tabi ki. sildim gitti. sizlere de tavsiyem böyle şeylerle uğraşmayın, işinize bakın.

  ama tabi çalıştığı sürede 0,000001 btc kazandım. mesaj atmayın, ilerde değerlenirse belki satarım ama şu an düşünmüyorum.