şükela:  tümü | bugün
 • bu yıl çıkan ktm 125 duke'un mart 2012'de satışa sunulması planlanan ağabey versiyonu. insani arada biraktiriyor 125 mi alsak simdi 200 mu beklesek diye.
 • fiyati 5000 euro olup nisan 1'de bi aksilik olmazsa türkiye'de satılmaya başlanacakmış. yine ertelediler. şaka olmasin da.
 • yeni oyuncağım. bin üstüne vur kırbacı.
 • istanbul, izmir, marmaris, datça, olimpos, kabak, fethiye, istanbul rotasını tamamladığım demir atım. fethiye-istanbul tam 12 saat sürdü.
 • (bkz: ktm 390 duke)
 • 2012 aralık ayında sahip olduğum şehrin haylazı motosiklet . 200 cc bir motor için 12000 tl gözden çıkarmak pek akıl karı gibi görünmese de kullanıcısına verdiği güven ve sağlamlık hissi , sunduğu görsellik, her koşulda tekerleri yere basa basa gidişi ile özellikle şehir içi için ideal bir motordur. yol tutuşu iyidir, yol bilgisayarı ile verdiği bilgiler bir çok motorda olmayacak cinsten. tek silindir bir makine oluşu konfordan biraz ödün verse de şehir içinde kıvraklığı ve son derece yeterli olan torku ile rahat bir sürüş sunuyor.yedek parça problemi bir miktar yaşansa da maksimum 2 hafta içinde ( stoklarda yoksa ) temin edilebiliniyor. hatta sıfır motordan söküp taktıkları da oluyor mağduriyeti engellemek için. yedek parça fiyatları abartıldığı kadar değil; 20-25 eurolar mertebesinde yan ayna , vites kolu gibi parçalar alınabiliyor. motorun tüm renkli aksamlarını ( rahatlıkla sökülebilen plastik aksamlardır ) komik rakamlara değiştirip duke'ü yepyeni görüntüye de kavuşturabilirsiniz. ayrıca başka hiçbir markada olmayacak kadar zengin aksesuarlara sahiptir. çıkabildiği maksimum hız 140'tır ama motorda hız limitörü bulunmakta (gaz elciğinde daha boşluk var gibi, bassan daha gidecekmiş gibi bir his veriyor) ; 120'den sonrasında hafif sarsıntı yaptığından dolayı konforlu sürüş için 120-125'i çok geçmemek gerekir diye düşünüyorum. ayrıca 26 hp'dir ki hiç fena rakam değil böyle bir motor için. 2013 öncesi modellerdeki frenlemede çok sıkıntı yok ama 2013 modellerinde kullandıkları yeni abs özelliği ile frenleme konusunda çok daha başarılı olacağını düşünüyorum bu şirin şeyin.
  http://3.bp.blogspot.com/…s1600/ktm-200-duke-03.jpg
 • fena halde aklıma düşmüş olan motor.
  390'ı gelse kaç para derlerse alacağım lakin 200 ve abs'siz olması düşündürüyor. yine de şu an 1. sırada benim için.
 • bu sınıfa göre aşırı şık bir motor. kapının önünde durması bile komşuların çenesine vuruyor. motordan anlamayanlar gelip sanki 1000rr'ın rakibiymiş gibisinden konuşmalar yapıyorlar. istanbul'dan çıktığınızda iş iyice büyüyor. hiç bir seyahatimde ktm 200 duke'la seyahat ettiğimde tanıştığım kadar insanlar tanışmadım. herkes gelip motorla ilgili birşeyler söylemek istiyor, başına çocuklar toplanıyor, selesine tanımadığınız tipler oturuyor. üstüne oturduğunuzda bu sınıfta hatta üst sınıflarda görmediğiniz bir kalite ile karşılaşıyorsunuz. herşey kaliteli malzemeden yapılmış. çoğu motorda vites göstergesi bile yokken, bu alette yol bilgisayarı bile var. 2013 modelleri absli gelecek diyorlar. şehir içi için mükemmel bir motor, seri, ufak, hafif, az yakıyor. sınıfında tek rakibi çift silindirli suzuki inazuma. o da kurye motoru tipinde.
  kötü yanları da var bu motorun, selesi inanılmaz sert. 2 saatten sonra kıça sancılar giriyor. bence en büyük sorunu türkiye distribütörü. distribütör her yönüyle kötü. pahalı, yavaş ve yedek parça sıkıntısı var. randevu alıp olağan bakımına gitmeme rağmen motoru bırakıp ertesi gün almam gerekti. ellerinde buji yokmuş, değiştirmiş gibi parasını alıp, haftaya gel değiştirelim diyorlar. değiştirmeleri 2 ay sürüyor.
  bir de bu sınıftaki bütün motorlar gibi 5000-10000km yaptıktan sonra bitiniz kanlanıyor. bir şehirler arası yolda limiter'ın izin verdiği son hız olan 139km/s ile korka korka seyahat ederken arkanızdan gelen bir otomobil'in yol istemesiyle, fazer8, cbr600f, z800 gibi motorlara bakarken buluyorsunuz kendini.
 • yaklaşık 130 kg ağırlığıyla şehir trafiğinde rahat bir kullanım sağlayan, yurt dışında oldukça popüler olan stunt motoru. 100 km'de 3 lt yakıt tüketimiyle istanbul trafiğinin vazgeçilmez çilingiri.
 • almak istediğim, fakat fiyatından ötürü yanına yanaşamayıp,uzaktan izlediğim platoniğim.