şükela:  tümü | bugün
  • 1 yıla yakın duke 200 maceramdan sonra surme sansını yakaladıgım,3 haftada adama 2000 km yol yaptıran muhendislik harikası.bacaklarinizin arasindaki dunyanin en guclu tek silindirli lc4 motor blogu,ayak parmak uclarina kadar verdigi titresimle kendisini biran bile unutturmuyor.toplam 160 kiloluk agirligi,70 beygirlik gucu,4 pistonlu brembo frenleri,wp amortisorleri ile hayatinizin en zevkli oyuncagi oluveriyor.

merak edenler icin: https://www.youtube.com/watch?v=pflmitowb8q
  • 690 enduro tercihimdir, yada süpermotosu.
  • böbrek taşı düşürenler için yüzyılın icadıdır.

(bkz: titreşim makinesi)
  • 2 hafta önce 2013 model r versiyonuna sahip olduğum parasının karşılığını fazlasıyla alan motosiklet.

2. elde ktm 690 duke r alınabilecek fiyata şu motorlar var;

(bkz: yamaha mt-07)
    (bkz: kawasaki er6n)
    (bkz: honda cb650f)
    (bkz: triumph street triple) (yukarıdakilerden 5-6bin tl daha pahalı)

peki bu motosiklet size o paraya size yukarıdakilerin vermediği neleri veriyor. (2. el için konuşuyorum)

- wp ayarlı ön süspansiyon
    ön süspansiyonda rebound ve compression ayarı mevcut ben standart ayarda kullanıyorum ve çok memnunum.

- brembo m50 bosch destekli abs ön fren 320 mm tek disk
    bu fren sistemi ducati panigalede de mevcut ön fren çiçhek gibi tutuyor. absyi devreye sokmadan dozajlamak mümkün.

- ön arka çelik fren hortumu

- magura hidrolik & kaydırmalı debriyaj
    debriyaj telsiz hidrolik ve yumuşacık. kaydırmalı olmasıda cabası.

- wp ayarlı arka süspansiyon
    araka süspansiyonda pre-load compression ve rebound ayarları mevcut

- gaz kolu
    (bkz: ride by wire) telsiz gaz kolu. bu sayede gaz tepkisinin ayarlanabileceği sürüş modları

- egzoz
    üzerinde akrapoviç ile geliyor

- şasi
    özellikle mt-07'nin esneyen şasisine göre daha sağlam. virajlara girdiğiniz gibi çıkıyorsunuz. motosiklet size güven veriyor.

- ağırlık
    kuru ağırlığı 150 kg + 14 litre depo + 1.7 litre yağ toplam ıslak ağırlığı 165.7 kg gibi komik bir ağırlık. yatması kalkması çok kolay

- yüksek sele (86 cm)
    kimine göre artı kimine göre eksi. ağırlıklı olarak şehir içi trafiğinde gezen ben için artı. tüm trafiğe hakimim

peki hiç mi eksisi yok? var tabi.

- benzin göstergesi
    kademeli bir benzin göstergesi yok. 14 litre deponun 10 litresini tükettiğinizde benzin ışığı yanıyor

- tek silindirin verdiği titreşim
    titreşim şehir içi trafiğinde normal kullanım devrinde yok denecek kadar az. ama ne zamanki motoru coşturmaya başlıyorsunuz apaçi modu açıyorsunuz o zaman biraz titriyor. (cbr650f denedim 4 silindir olmasına rağmen o da üst devirlerde titriyor)

- türkiyede pazarının olmaması
    eğer bu motoru alıyorsanız tamamen zevk için almalısınız. paraya sıkıştım ay hemen ilan açayım bir haftaya satılsın diyorsanız yanlış adrestesiniz.

sonuç olarak acayip zevkli bir motor. almak isteyen herkesede de tavsiye ederim. gidişi harika, duruşu harika. her gaz açışta gelen o hayvan torkla birlikte saran arka teker yüzünüzde aptal bir gülümseme bırakıyor.

not: başlangıç motoru olmaz