• sipariş sonrası telefonla arayıp ürün onayı almaları hoşuma gitti. ürün kodu vs. kontrol etmeyenlerden dolayı sanırım. ilgililer. dün akşam kargoya verdiler gebze/kocaeli'ye öğlen vakti ulaştı. teşekkürler.
  • ali rıza isimli fazlasıyla iyi niyetli bir çalışanı olan firma.

anladığım kadarıyla genelde farklı şehirlerdeki laptop servislerine bayilik verip yedek parça temin ediyorlar ama bizzat iletişime geçerseniz son kullanıcıya da destek sağlıyorlar.

sorunu okumak istemeyen son paragrafa atlayabilir.

laptop ekranım aşırı kalitesiz ve düşük çözünürlüklü olduğu için aldığım günden beri şikayetçiydim. değiştirmeye karar verip araştırmaya başladım. dahili lcd panel 1366x768 çözünürlükte olduğu için aradığım tüm servisler hiç dinlemeden görmedikleri ve tanımadıkları makine için telefonda "olmaz öyle" "full hd olmaz o makinede" gibi yorumlarda bulundular. yabancı forumlarda araştırmaya devam edip acer'ın yardım forumlarında benim yaptığımı yapan iki kişinin çok detaylı anlatımlarını bulduktan sonra denemeye karar verdim. hatta risk alıp sadece çözünürlüğü değil, tn olan ekranımı ips panel ile değiştirmekte karar kıldım. internette forumlarda bulduğum modellerden tonlarca vardı ancak girince tüm sitelerde ufacık *x model ile uyumlu ekrandır, aynı marka olmayabilir* tarzı yazılar koyup çakma düzgün görüntü vermeyen çin markası notebooklar satıyorlardı. izmirde bir notebook tamircisini aradığımda *"abiiii sen bizi biliyo musun biz bu işi türkiyeye getiren firmalardanız" ayağı çekince sinirlenip kapattım.

tl-dr
    son olarak yaşadığım şehirde daha önce klavyeye kahve döküldüğünde gittiğim butik bir tamirciyi arayıp sorduğumda o da ısrarla markadan emin olamayız diyince tedarikçisinin adını istedim. ktservis dedi. numaralarını bulup aradığımda ali rıza bey telefonu açtı, istediğim tüm modellerin listesini mailden isteyip depolarından kontrol etti hatta birini bulamamıştı, 1 saat sonra arayıp onu da bulduk isterseniz dedi. kendisi değişim vs konularında da fazlasıyla açık sözlü ve iyimserdi. benim için ekranı ayırdı. sitelerinden cuma öğleden sonra aldığım panel cumartesi öğlen uzak bir şehirde olan bana ulaşmıştı. eğer az biraz teknik beceriniz var ise parça tedariğini buradan yapıp işçilik vs ödemeden evde birçok parçayı kendiniz değiştirebilirsiniz.
  • notebook'um için yedek parça satın aldığım ve verilen hizmetten memnun kaldığım web sitesi. sevkiyatta küçük bir problem oldu ben arar aramaz çözdüler. tavsiye edebilirim.
  • bugün notebook'um için bir pil satın aldım ama sitede oturum açalı bayağı olmuştu, satın aldıktan sonra baktım ki giriş yap yazısı çıkıyor, siparişi doğrulamak için aradım ali rıza bey ile görüştüm hemen dönüş sağladı ve sorunumu çözdü. kendisinin enerjisi inanılmaz yüksek, çözüm odaklı çalışıyor.

t: notebook için yedek parça satan firma / websitesi
hesabın var mı? giriş yap