şükela:  tümü | bugün
  • efendim, şimdi bu meslek grubunun olayı nedir? vücudun çok önemli bir uzvu, yani saçlar ve cilt. peki hiç dikkat ediliyor mu bu meslek grubunun ne kadar doğru bir şekilde işlerini yaptığına? ne kadar steril malzemeler kullanıyorlar? salgın veya bulaşıcı hastalığı olan insanlardan kullanılan aletler aracılığıyla ya da bizzat kuaförün kendisi aracılığı ile hem cilt hem başka hastalıkların geçebileceği aklımıza geliyor mu? siz hiç ellerini bir sonraki hasta için yıkayan bir kuaför gördünüz mü? ben görmedim. direkt, gel abi, otur, nasıl bir şey istiyorsun deyip geçiriyorlar aynanın karşısına.

uzun lafın kısası, diş hekimliği, beyin cerrahisi, kalp ve damar uzmanlığı neyse kuaförlüğün de kendi çapında belli standartlara bağlanması, uzmanlık eğitimi gerektirmesi gerekmektedir. daha olayı derin bir analize bile tabi tutmadan yıkıldı gitti tüm gelenek. bir de derin dalacağım, zamanı gelince.

not: doktor filan değilim amk. gold diggerlar ve işini hakkıyla yapanları da kapsayarak doktorları çekemeyenler yazmasın sırf bu yüzden.