1. bodrum'da neyzen tevfik caddesindedir. yani garajdan marinaya doğru inilerek gidilir. yemekleri gerçekten çok lezzetlidir. servis kalitesi yüksektir. güzel müzik çalar. bir de oraya boy göstermeye gidenler olmasa, süper bir mekandır aslinda. 1987 yılında "küba" bulaşıkçılık, garsonluk gibi işler yaptıktan ve küçük bir kaç girişimden sonra garajın sol tarafında bir noktada açtı bu mekanı. küba'nın asıl adı bülent'tir ama bunu fazla kimse bilmez ve bilinmesine de hiç gerek yoktur. küba büba'dır.. sektördeki çekirdekten yetişmesiyle birlikte oluşan tecrübesi onu başarılı kılmıştır ama unutmamak gerek: her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. (vardır, vardır...)
    meraklısına fotoğrafları görmek için: http://www.kubabar.com/ (çok güzel de...)
    rezervasyon yapmak isteyen babalar için: 0252 313 44 50 (biraz kazık da...)
  2. bodrumda marinaya gelmeden fink i geçtikden yüz metre sonra soldaki, pizza pizzadan önceki, sahibinin has mas bodrumlu olduğu, nasipse sözlük bodrum zirvesini yapalım dediğim-istediğim nacizane bar-restaurant.
    sıkı$-tepi$, insanlar birbirine bakınarak içmese çok daha güzel olacak.
  3. mersin/susanoğlu'nda bir bar.

açıldığı yılda gerçekten çok iyi olan parayı vurduktan sonra terbiyesizleşen mekandır benim için. ilk yılda garsonlarla muhabbetimiz çok iyiydi.bira falan getirirken konuşurlardı, giderken arkamızdan su dökerlerdi. bayramlarda tebrik mesajı falan atarlardı... hastalandığımızda evimize gelip çorba falan yaparlardı. 2. yılda muhabbet anlamında bir şey yoktu ama servis yine fevkalade idi.garsonlar yine saygılıydı müşterilere karşı. 3. yılda paranın mına koymalarının da getirdiği artistlikle garsonlarının terbiyesizliği tavan yaptı..çaldıkları parçalar da iyice club'a çevirdi ortamı.

mesela geçen yaz gittiğimizde garsondan bira istemiştim.tamam dedi gitti. bira gelmedi daha sonra bağırdım arkasından (ses yüksek diye bağırdım) baktı hocam biralar nooldu dedim? az sonra getirecem dedi. tamam dedim.aradan bir 15 dakika geçti tık yok. daha sonra yine bağırdım duymadı. arkasından ıslık çaldım duysun diye.ıslığı duydu.yanıma geldi."kardeş biralar ne oldu?" dedim bana verdiği cevap şuydu; "burda ıslık çalmak yasak" .dövecek gibi de suratıma baktı. ister inanın ister inanmayın bunun gibi mal garsonların bulunduğu bir mekan günde çok rahat 5-6 milyar kar yapıyor.
  4. bodrum'un en eglenceli mekanı sayılabilir. ozellikle 25 ve uzeri yaş için. club tadında ezgilerin arasında serdar ortac da calmasıyla her türden zevke gore eglence yaratır. küba'yı sadece bodrum'un degil belki türkiye'nin diger barlarından ayıran şey müşterilerin set düzende yani uzun bir masaya yaslanarak durmaları ve boylece cesitli samimiyetlere ve tanısıklılklara dogal bir olanak saglamasıdır. en azından bodrumdaki diğer fink ya da vittorio gibi barlara gore daha eglenceli oldugu soylenebilir.
  5. şu an bodrumun en kaliteli ve en eğlenceli yeri. tıkış tıkış olmasına rağmen rahat rahat eğlenebiliyorsunuz.
  6. bodrum'da olanında yaz mevsiminin herhangi bir akşamı çelik erişçi kardeşimize denk gelme olasılığı hayli yüksektir. ee öyle işte.