şükela:  tümü | bugün
  • gramlık poşetin sonlarına doğru kedi kumuna dönüşen 2-3 aydır kullandığım tütün fiyat kalite iyi ve ekstra öksürtmüyor en azından bende öyle ama şikayet duyduğumda çok oldu.
  • aroması ve hafif sert içimiyle tadını damakta bırakan tütündür. çoğu dandirik adıyaman ve bitlis tütünlerinden çok daha iyidir. içilir, içirilir.
  • en kalitelisini beşiktaş'ta bulduğum içimi hafif güzel kokulu tütündür.
  • küba'dan geldiğine inanmadığım, içinde bir tür kimyasal olma ihtimali olan tütün. içimi iyi ama.
  • içimi güzel fena değil. kokusu ayrı güzel ama sürekli sönüyor arkadaş. ben mi kalitesiz bi yerden buldum aldım ama adıyaman tütününde olan akıcılık ve rahatlık bunda pek yok. puro tütünü kafasında. çok sevmedim ama adıyaman ile karıştırınca iyi oluyor diyolaa..
  • artık ankarada da bulabildiğimiz bir çeşit adıyaman tütünü.
  • yaklaşık 1 senedir kullandığım tütün. aroması çikolata ve kavuna benzer (en azından bana öyle geldi). ayrıca dumanı diğer birçok tütün ürününe göre çok daha az rahatsız edicidir (bir çok arkadaşıma sordum hepsi rahatsız olmadığını söyledi). tütün kullanan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. tek sorunu içtikten sonra genel olarak kötü bir koku siner üstünüze.
  • bugün bir arkadaş içerken merak edip denediğim, şu ana kadar tattığım en lezzetli tütün. kokusu, dumanı hele aroması bambaşka. 3 saat falan önce içtim ama tadı damağımda kaldı. sigaradan nefret eden insanı sigaraya başlatır bu meret. şiddetle tavsiye etmekteyim, ben de en kısa sürede alacağım.
  • standart adıyaman tütününe çeşitli kimyasallar eklenerek üretilen, kokusu güzel tütün.

içimi başlarda çok güzel gelse de eğer çok sigara içen biriyseniz iki üç haftaya boğazınızı mahveder. (yaş tütünlerin neredeyse hepsinde olduğu gibi)

özellikle beşiktaş'taki tütüncülerin golden virginia diye sattığı açık tütün de küba tütünü ile normal çelikhan tütününün harmanından başka bir şey değildir. ancak iyi harmanlanmış olanı denk gelirse içimi de pek bir güzel olur.

yine de bir bitlis tütünü değildir. gerçek tütün bitlis tütünüdür.

ps: eminönü civarında kilosu 70-80 liraya satılan tütünler bitlis tütünü falan değildir. gerçek bitlis tütününün istanbul'daki satış fiyatı 120-200 lira/kg civarındadır.