şükela:  tümü | bugün
  • bugün hem kendim hem de 3 arkadaşım adına aldığım vize. pasaport sahibinin kişisel başvurusunu istemiyorlar. o kadar kolay oldu ki, görevli kıza defalarca 'girişte bi problem yaşamayız di mi' diye sordum. o da 'yaşamazınız' dedi. görecez. detayları bildirecem.
    edit: wts den alinan vizeyle problemsiz giris yapilabiliyor. sadece son bir hatirlatma, kuba cikisinda da 25 cuc verilmesi gerekiyor. benim gibi unutup butun cuc lari yemeyin*.
  • bu vize için gerekli olan evraklar; altı ay geçerli bir pasaport, bir adet vesikalık fotoğraf, uçak bileti ve iş yerinden antetli kağıda yazılmış bir yazıdır. bu vize için pasaporta herhangi bir işlem yapılmamaktadır. size ülkeye girişiniz için vize yerine geçen bir kart verilmektedir. bu sizin vizenizdir. pasaportunuza herhangi bir işlem yapılmaz yani. sadece ülkeye girişte bir damga vurulur. ülkeye girişte bir miktar para ödemeniz gerekir hepsi o. bu da çok cüz'i bir miktar. gerisi sizin maceralarınıza kalıyor..
  • konsoloslukla uğraşmadan vize vermeye yetkili acentalardan 1 saat içinde alınabilir, istenirse hiç gitmeden pasaportun ön sayfasını taratıp mail atarak ve bedeli eft yaparak vizenizin adresinize kargolanmasını da sağlayabilirsiniz. ben 130 tl ödedim 1 gün içinde vizem geldi.