şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bazı mallara göre büyükelçiyi yalvara yavlara kübaya yalvarttırmıştır bu heykelin dikilmesi için. evet sizin deyiminizle büyükelçi "kemalistçi" yapmak istemiş kübayı, canım ya. :(

  hatta 80 darbesiyle emredilmiş o heykelin dikilmesi castro'ya hıhı ebet.
 • beş para etmez insanların hakkında ilk elden atıp tuttuğu büst.
 • kimi kafaların değerli büyükleri için, değil büyükelçi; tüm hariciye teşkilatı, tüm cemaatleri, tüm %50 leri, tüm ciaları, tüm yandaş basınları yalvarsa, sızlasa, ummanlar kadar gözyaşı dökse oraya isimlerinin plaketini bile çaktıramayacaklarını bildiğim için ne şekilde dikildiğini önemsemediğim heykel. saygı parayla satın alınmış bilim adamlarının, lobilerin, düşünce kuruluşlarının, verdiği ödüllerle, plaketlerle kazanılmıyor. tarih işbirlikçi satılmışlarla, ulusu için onurluca mücadele etmiş kahramanları mutlaka ayırıyor, herkese hakkını veriyor.
 • rtenin taaaa küba`ya kadar gidip karsisina cikinca yüzünü dut yemis bülbüle ceviren büst. canim ya kiyamam.

  http://i62.tinypic.com/2ng6cqw.jpg
 • sanal asparagaslarda cumhuriyet gazetesi öncülüğünde bolca kullanılan büst. elçilik sayesinde dikildi ve küba'ya gidenlerin söylediğine göre aynı caddede 50 m aralıklarla birçok kişinin büstü var. rivayet odur ki bangladeşliler de "ağbi türkiye'de ziaur rahman caddesi var" deyip gururlanırmış.

  koca koca adamlar osmanlı paşasını solcu/komünist sanıyor. şaşılacak şey.
 • palavraya 'palavra' denildiği an ekşiciler tarafından "işbirlikçi :(", "hayin:(" denilmesine yol açan heykel. vatanı 2 kadın memesine satacak adamlardan bunları duymak insanı üzüyor tabi. yoksa söylenenleri anlamaları zaten mümkün değil.

  şunu diyor bu heykeli eleştirenler: yıl 2015 olmuş ve sen hala milli geliri diplerde, interneti olmayan, 30 dolar maaşla doktor çalıştırılan, ülke insanının geri dönmeyeceği bilindiğinden turist olarak yurt dışına çıkışı bile yasak olan, abiden* kardeşe* geçmiş dandik bir diktatörlükte "büstümüz var" diye böbürleniyorsan çok net malsın. kim olursa olsun böyle bu durum. bu salaklığı savununca 'vatansever', bu salaklığa salaklık dediğinde 'hain' oluyorsun. güzel ezberler ama modası geçti. birde fast food'u ve cnbc-e dizilerini azaltın. iyi gelir.
 • https://youtu.be/sgjzpirlr08

  heykeltıraş metin yurdanur tasarımı olup, 2008 senesinde, türk büyükelçiliği tarafından, türk müteahhitlik firması, pera mühendislik sponsorluğuyla yaptırılmış olan heykel.