şükela:  tümü | bugün
 • kübban antepte yapılan, pişme esnasında kabarıp içi boşalan, bu sayede kolaylıkla içi açılıp içine yemek doldurulabilen bir pidedir. taksim dönercilerinde son yıllarda yapıagelen pide dönerin pidesi kübbanın küçük ve kendiliğinden içi açılamayan ekmeksi bir çeşitlemesi sayılabilir.
 • eger guneslideki yerine giderseniz kubban kebap (adi uzerinde) yemeniz tavsiye edilir. ancak karninizi doyurmak icin kebabin gelmesini beklemeyin derim, aksi halde ac kalabilirsiniz. kebap oncesi icli kofte, cig kofte, tereyagli ve peynirli kubban da yemeniz tavsiye edilir.
 • faruk güllüoğlu ile organik bir bağı var anladığım kadarıyla, güneşli güllüoğlu'nun kapısından geçiş verilmiş. mekanın atmosferi epey kötü, dekorasyon namına bizim yere döşediğimiz parkevari şeyleri duvara yapıştırıp alçıpanın içinden ışığı vermişler lüks lokanta oluvermiş bir anda. ha bir de lüks lokantanın vazgeçilmezi devamlı su dolduran garsonları var. yemekler leziz şimdi doğruya doğru. fakat porsiyonları çok ufak, kübban kebap dediğiniz şeyden yeri gelir üç tane yerim, o derece. zaten kebapçı dediğiniz yer önce gözü doyurmalı, salatalar peynirler pideler önden gelmeli. tam bir ekmekle ye ki karnın doysun durumu, ne anladım ben kebapçıdan o halde. fiyatlar hiç makul değil, bence yarım porsiyon olan kübban kebap 18 lira mesela.

  bir de tek başına yemek yiyen bir kadın vardı, çorbadan başladı kadayıfa kadar gitti, ne yaptı acaba ya eve vardı mı o yağmurda? çocuğu da vardı yazık...
 • israfin haram oldugunun bilincinde olan mekan. takdir edilesi.

  zira porsiyonlar o kadar kucuk ki, plaza ablalari bile hepsini bitirebilir. onden corba, icli kofte, patlican dolma filan yemek sart. tabi bu durumda da cuzdaninizin biraz kabarik olmasi gerekiyor. ama tabi restoran yetkilileri bu kabarikligi hic dusunmemislerdir eminim. tamamen israfin onune gecmek icin...

  ama lezzete diyecek tek kelime yok gercekten.
 • içli köftesi mutlaka denenesi, sandviç döneri, katmeri güzel fakat gereksiz pahalı antep mutfağı. kebapları aman aman güzel değildir. yemekten önce getirdikleri terayağı, tulum peynir ve cevize abanılmazsa doymak pek mümkün olmaz.
 • güneşli'de bulunan bir restoran. fiyatları yüksek, porsiyonları doyurucu değil, fakat bugüne kadar yediğim her yemek inanılmaz lezzetliydi. ayrıca lahmacunu da ayrı bir tez konusudur, istanbul'un en iyi lahmacunlarından birisi diyebilirim.
 • güneşlide çalışırken iki haftada bir uğradığım kebapçı. mevsimine göre köme kebabı yapar. gayet lezizdir mamülleri fakat daha evvel de değinildiği üzere biraz pahalıdır. bir de tatlılar hemen bitişikteki gülloğlundan gelir. katmer denenmelidir, pişman etmez.
 • antep yemeklerine en çok yaklaşan lokantalardan biridir. antepliyim oradan biliyorum.
  (kesinlikle kendi yaptığın gibi olmuyor tabi)
  sahibi de antepli zaten. fiyatları yüksek olsa da bu tarz lokantalara göre normal seviyededir.
  lahmacun isteyip hiç bekletmeden, yerinde yemenizi öneririm, üstüne de künefe. offfff
 • neden daha merkezi bir yerde magaza acmak yerine gunesliyi tercih etmisler anlamiyorum. sayet etiler civarinda acmis olsalardi silip supururlerdi ortaligi. herseyi cok guzel de patlican kebabi bir efsane.
 • faruk güllü'ye aittir.