şükela:  tümü | bugün
 • "kopuk yazı kopuk yapıt", "parçalılık ve metinlerarasılık" adlı eserleriyle türk edebiyatının ihtiyacına binaen son derece faydalı ve kuşatıcı bir çalışma hazırlamış, fena halde duacı olduğum, bir çok kuramcıyı açık ve sağlam bir bilimsel dille yorumlayan nadide bilim kişisi.
 • aynı zamanda kendisi öğrencilerin göremeyeceği bir şekilde sandalyede oturup yere bakarak dersini anlatmakta ve bunu hiç ara vermeden 3 saat yapabilme yeteneğine sahip hocamızdır.
 • metinlerarasılık kitabına, göstergelerarasılık üzerine yazdıkları da eklenmiş, daha geniş, daha büyük bir şekilde yeniden basılmış. pek güzel, pek harika.
 • oturduğu yerde ellerini iki yana açıp masanın üstüne koyduktan sonra 3-4 saat durmadan konuşabilen şahane adam. bir ara ''bizim toplum metalcileri pek sevmez, ben de sevmez serseriler olarak nitelerdim. geçen gün neydi o, iron maiden falan dinledim adamlar gayet satirik ve felsefi sözler yazmışlar. boş adamlar değillermiş'' diyen adam. sonra sınıfın penceresinden bakar ''şu apartmanlara bak bu ne zevksizlik, barok dönemde......'' diye devam ettiğini hatırlıyorum. bir de favori konusu o zamanlar torpille henüz yeni profesör olmuş osman adlı kişiydi. derste olmasak çok pis giderdim bakışı atardı konuyu ne zaman osman'a getirse.
 • şu an hacettepe üniversitesi fransız dili ve edebiyatı bölümünde dilbilim ve roman-tiyatro derslerini vermekte olan başarılı insan.

  kitabı
 • hacettepe üniversitesi , fransız dili ve edebiyatı bölümünde görev yapmaktadır. alanında (metinlerarasılık) son derece yetkindir. bu yetkinliği metinlerarasılık üzerine yazılmış herhangi bir makale,tez ya da kitabın kaynakçasına bakarak anlayabilirsiniz. muhakkak ismi vardır o kaynakçada. fransız dili ve edebiyatında görev yapmasına rağmen edebiyatın diğer alanlarına fransız kalmamıştır. "folklor ve metinlerarasılık" kitabı buna örnektir. bu kitabın nasreddin hoca, posta pulları ve istanbul üzerine olan inceleme kısımları çok akıcı ve eğlencelidir. kendisinden ders almış biri olarak şunları söyleyebilirim: iş ahlakına sahip, dersine bir dakika bile geç kalmayan, 1,5 saat hiç durmadan konuşmasına rağmen zerre bunaltmayan, ders anlatırken verdiği güncel örneklerle konuyu adeta beyne kazıyan, notla ya da bağırıp çağırmayla değil asil duruşuyla 1. sınıfın o azgın öğrencilerini susturan nadide bir insandır. kibardır, ses tonunda, duruşunda, odasına geleni karşılama ve ağırlamada ya da yolda karşılaşırken verdiği selamda bile. bir erkeğin bu kadar zarif olabileceğine inanamayacak kadar hoşluğa sahiptir. bir de fransızcanın etkisinden mi yoksa kendiliğinden mi bilmiyorum ama "olur" kelimesini inanılmaz tatlı telaffuz ediyor. "oluğ" la "olur" arası bir söyleyişi var. bazen bu kelimeyi duymak için cevabının "olur" olacağı sorular sorardım kendisine. velhasıl-ı kelam iyi ve yetkin bir hocadır. metinlerarasılık ve göstergebilim gibi konularda çalışmak isteyenlerin kendisinden ders almasını tavsiye ederim.
 • 'metinlerarası ilişkiler' kitabını kendi rızasıyla internet ortamında yayınlayan akademisyendir.

  facebook aracılığıyla paylaştığı düşünce yazıları hesabımı kapatmama nedenimdir.