şükela:  tümü | bugün
  • eğer tayyip erdoğan'ın karşısına çıkıp "dün ak dediğinize bugün kara diyorsunuz. ne iş ?" "fetö ile kol kolaydınız şimdi kandırıldık diyorsunuz böyle kandırılma mı olur?" diye sorular yöneltirse muhatap alırım. o güne kadar iktidar ve patronların tasmasını tuttuğu sıradan, basit ve kukla bir gazeteci çakması olarak tarihteki yerini alacak.
  • kübra par (akp tetikçisi): 'bir darbecinin oğlu olmak nasıl bir duygu?'
    ü. özdağ: ...ben babamla gurur duyuyorum hanımefendi!
    kübra par (akp tetikçisi): neden!?

ümit özdağ'ı pek sevmem. dünya görüşlerimiz de neredeyse yüz seksen derece terstir ama bu nasıl bir terbiyesizliktir. bu havuz medyasında sanıyorum dip denen bir nokta yok. bütün tetikçiler iğrençlikte birbirleriyle yarışıyorlar.
  • tayyip karsisina ciksa sesi icine kaçar ama umit ozdag'a alttan alta cakmaya calisabiliyor. sonra da lafi yiyince neredeyse aglayacak... senin yaptigin gazetecilik mi kiz?
  • programın adını açık ve net koymuş ama konuğu konuşturmamak üzerine bir tarzı var. sorduğu sorunun cevabını almadan, daha ilk birkaç kelimeden sonra sözünü kesiyor.

ilk önce şaşırdım zaten habertürk'te ümit özdağ'ı konuk olarak görünce. meğer sıkıştırıp itibarsızlaştırmak amacıyla çağırmışlar. ama programı yapan kadın o kadar sabırsız ve beceriksiz ki, gayelerinin ve yöntemlerinin ucuzluğu paçalarından akıyor.

ablacığım aç mısın, evsiz misin, tehdit altında mısın? bu basitliğin, bu ilkesizliğin bir program adı altında televizyonda yayınlamasını kendine nasıl yakıştırdın?
  • birileri salmış bu kızı, git hırpala diye. çünkü kendi itibarını düşünen birisi bu kadar saçmalayacak şeyler söylemez ulusal bir kanalda. lise 1'de öğrencilerin sözünü derste dinlemeyi görev edinmiş bir hocam vardı. onun bu iyi niyetini suistimal eder derste mal mal sorular sorardım bilinçli olarak. madem cevap veriyor aklıma gelen ilk şeyi neden söylemeyeyim mantığıyla. şu an övündüğüm bir şey değil bu zira koca adam olduk.

işte bu kızcağız aklına ilk geleni söylüyor. özdağ fetö'nün fikri altyapısını çökertmekten bahsedince atlıyor hemen -aa yoksa dindarlara mı baskı yapıcaksın diye. he anam dindarlara baskı yapacak. şimdi özdağ bu kızcağızı ağlatmasını da bilir. ama yürüttüğü bir görev var, parti kuruyor, seçimlere gidecekler. ağzından çıkan her kelimeyi tartıyor. karşısında da benim lise 1 halimi oturtmuşlar. ve geri cevap veriyor, sen fetö'yü dindar bir örgüt mü sanıyorsun? diye. kızın yüzü düşüyor. 3-4 saniye düşünüyor acaba fetö'yü mü övdüm, aman başıma bir şey mi gelecek diye. gelmez merak etme. dün senin başına gelen, bedel ödetmeyeceğini düşündüğün kişilerin karşısında benim lise 1 halime dönerken bedelin b'sinin kokusunu alınca kediye dönmeni tüm türkiye'ye izlettirmiş olman. senin payına düşen bu.
  • eline tutuşturulan hazır sorularla ve kendisine verilen kahpe bir görevle özdağ'ı tahrik etmeye, onun olumsuz bir imaj çizmesini sağlamaya, onu itibarsızlaştırmaya çalışan yeni yetme gazetecimsi.

kızım senin karşında psikolojik savaşın tuğla gibi kalın kitabını yazan adam var, seni o kitabın arasına ayraç yapıp sokmadıysa bil ki beyefendiliğindendir.
  • sivri soru soruyorum diyerek saygisizlik yapan kadin. rahatsiz edici mimikler, el kol hareketleri, lakayit tavirlar.
    umit ozdag'a sordugu bel alti sorulara lafi dolandirmadan aldigi net cevaplar beklemedigi cevaplar oldugu icin tekrar ayni sorulari soran ve soz kesen kadin. ilk kez gordum/izledim, ayni tarz sorulari hukumetin caycisina bile soramaz izlenimi uyandirdi bende.

sordugu sorulari kim hazirladi acaba ?
  • şuan habertürk'te ümit özdağ' ın cümlelerini bitirmesini izin vermeyen, aklınca köşeye sıkıştırmaya çalışan gazeteci.

-sen fetö'yü dindar mı sanıyorsun kübra hanım?
  • ümit özdağ'ı köşeye sıkıştırıp, tahrik edip, hata yapmaya zorlama görevini almış tetikçi. ümit hoca bunu, beyefendiliğini hiç bozmadan tokatladıkça ben keyiflendim.
  • kuruluş aşamasında olan bir partinin kurucularından birinin(ümit özdağ) yeni kurulacak parti ile ilgili söyleşisinde program boyunca yönlendirici ve çamur atma hedefli tuzak soruları işe yaramayınca ümit özdağ'ı rahmetli babası üstünden vurmaya çalışmıştır. işe yaramaması bir yana, kendini rezil etmiştir. o sorunun soruluş şekli bile bu insanla muhabbeti kesmeye yeter, bu lafı edenle oturup iki cümle muhabbet edilmez. özel hayatta tanıdığım biri olsaydı şu davranışının ardından muhabbeti kesmiş olurdum. kimi davranışlar vardır ki bir tek kişiye karşı işlediğiniz bir fiil olmaktan çıkar, kişiliğinizle ilgili gayet sağlam bilgiler de verir.

şahsen ben habertürk'teki bu programda kendisinin gazetecilik başarısı diye nitelenebilecek bir sorusunu görmedim. klasik akp propoganda makinasının çarklarından geçmiş hazır sorular eline verilmiş gibi bir intiba bıraktı bende.

kendisinin mimikleri, el kol hareketleri, konuşma şekli gözönüne alınırsa otopark mafyası olarak daha iyi bir kariyer fırsatı olduğunu düşünüyorum. utanmasa levyeyle dalacaktı.