şükela:  tümü | bugün
  • ref'siz entry girilmesinin yasak oldugu borsa.. iki kelime bilgi alamiyoruz, mina kodumun dilencileri..
  • herkesin para kazanma uğruna link vererek kendi üzerinden reklamını yaptığı, gelecek vaat eden kripto borsası. benim gibi elalemin sikiyle gerdeğe girmem modunda iseniz , yapmanız gereken şey sadece www.kucoin.com adresini ziyaret edip üye olmak.
  • tren yapanlara saygı duymakla beraber referanslı link paylaşmayacağım sözde merkeziyetsiz borsa.
    binance ne kadar güven oluştursa da bir borsanın kendi parasını basması ve düşük komisyon adı altında insanları almaya yönlerdirmesi ne yalan söyleyeyim kıllandırıyor beni. aynısı şu an kucoin'de de var. 1 kcs 8$ dolar olmuş şu anda, varın hesabını siz yapın. -bugün itibariyle son sanırım- bir de kampanya yapmışlar, 4 ocak 2018 saat 23:59'a kadar yapacağınız ve sonra tutacağınız kcs'leriniz için 1 milyon $ değerinde btc dağıtacak. mesela neye ne kadar?

holdings:
    100-1000 kcs gets 0.0002~0.001 btc
    1000-10000 kcs gets 0.0002~0.002 btc
    10000-20000 kcs gets 0.0002~0.01 btc
    > 20000 kcs gets 0.0002~1 btc

bir de bunların elindeki kcs kadar sana ödül verme sistemi var. meselam 10.000 kcs (80.000 $) için sana günde 16 dolar veriyor!!!! bak hele bak! 1 aylık temel bilgisi olan bir adam bile fazla değil ya trade yapsa günde %1 kazansa 800 dolar yapar. sizce bu adamların amacı ne olabilir?

her neyse, şimdi dönüp bakınca lending sisteminden bir fark görebiliyor musunuz? faizin adını lending yaptılar ya bayılıyorum, ağzından allah adı düşürmeyen muhafazakar yatırımcı liderimsiler bile gruplarına çatır çatır xxxblockcoinleri önerir oldular. yanlış anlaşılmasın herkesin bakışına saygım var, çünkü her canlıya saygım var benim. ister yesin ister yemesin, nedir? -herkesin hayatına kimse karışamaz.
    beni irite eden az önce de yazdığım gibi bu borsaların kendi parasını basması ve kullanıcılara bunu düşük komisyon adı altında cazip kılıp almak zorunda bırakması. düşünsene yarın 3 milyar $'lık bir borsa oldu, 1 milyar $'lık kcs sattı ve yüzde 90 kârı da dağıttı diyelim. ulen o kalan 100 milyon dolarlık parayla reel bankalarda bile faizden ihya olurlar! yani kimse ben kullanıcı dostuyum, sırf sizi düşünüyorum diye ucuz komisyonlara yönelmiyor. bu yine pembe tablo. düşünsene bir sabah siteye giriyorsun ve 500 hatası alıyorsun. hadi btc'ler uçtu, ya kcs'ler? sıfır maliyetle milyar dolar vurgun!

yok mu lan aranızda yazılımcı?
  • (#73438753) xu adlı dolandırıcı yazarın hakkında yalan söylediği borsa.
    biri para yatırırsa onun referansından üye olanlar komisyon almaz.
    tam aksine o sizin işlemlerinizden komisyon alacak.
    böyle şerefsizlere prim vermeyin, uyanık olun.
  • çin değil japon kaynaklı bir bitcoin/altcoin borsasıdır.
    nasıl para aktarırım?
    binance ve türevleri bir borsadan bitcoin,etherium,neo, vb. bir coin üzerinden aktarım yapabilirsiniz.
    benim tavsiyem neo üzerinden yapmanız olacaktır çünkü bir tek neo üzerinden aktarımlarda binance ücret almıyor.
    aktarım için önce kucoin üzerinde asset yazan sekmeye tıklayın. burada deposit yazan bölüme geöiyorsunuz.
    deposit sayfasında ilk başta default olarak kucoin shares /kcs deposit cüzdanı kodunu görürsünüz. bunu değil de başka bir coin aktaracağınızı varsayarak yanındaki ok işaretine tıklayarak istediğiniz coin'i ki transfer ücreti ödememek için neo yazan coini seçiyoruz.
    alttaki karekod değişecek ve neo için cüzdan kodunu göreceksiniz
    (0x482986..... şeklinde giden bir kod)
    bu kodu kopyalayıp binance sayfasındaki funds sekmesi altında yer alan withdraw alanında kullanacaksınız.
    binance'de funds/deposit and withdraw'a tıkladıktan sonra neo yazan satırın sonundaki withdrawal butonuna basıyoruz.
    açılan ekranda neo adres bilgisi istiyor bizden. buraya az önce kucoinden aldığımız 0x98645... şeklinde giden kodu yapıştırıyoruz.
    onun altındaki amount yazan alana da ne kadar coin aktaracaksak onu (tutar) yazıyoruz.
    ardından submit yazan butona basıp gönderiyoruz. bu kadar.
    her şeyi doğru yaptıysanız bir kaç dakika içinde aktarım gerçekleşir. benimki 5 dakika bile sürmemişti.

şimdi bana göre artıları ve eksilerini binance ile kıyaslayarak veriyorum. başka borsa kullanmadığım için sormayın.

binance'e göre artıları:
    --binance üzerinde (henüz) olmayan bir çok altcoin'e sahip, bu bakımdan ucuzken bunlardan alayım, diğer borsalara girdiğinde uçuşa geçerler, o zaman kazanırım düşüncesindeyseniz düşünülebilir.
    --çok hızlı fiyat değişimi olmuyor. bu da yabancı sitelere adapte olamayanlar için belki iyi bir şeydir, bilemedim şimdi.
    --sadece btc değil eth,neo ve kcs (kucoin'in meşhur coin'i) üzerinden de direk alım satım yapabiliyorsunuz. gerçi btc dışındakiler şimdilik çok geniş değil ama olsun. hiç yoktan iyidir.
    --balinalar henüz teşrif etmiş sayılmazlar, hacim arttıkça onlar da gelmeye başlar (bkz: geldi yine tipini siktiğim) demeden dalın bence.

eksileri:
    --ne eski ekran (old version yazan) ne de yeni ekranı bi sikime yaramaz. binance'in ekranı daha kullanışlı.
    --tüm coin listesini aynı anda grafikleriyle birlikte göremiyorsunuz. her coin seçiminizde onun sayfasına gidiyor, başka coin ya market sekmesine tıklayacak ya da geri butonuna basacaksınız. s.kerim böyle wbe sitesini diyecek kadar gına getirebiliyor bazen.
    -çok hızlı fiyat değişimi olmuyor. bu da kısa süreli al-sat düşünenler için cazip bir ortam yaratmıyor.

sonuç olarak ben al-sat için binance, henüz piyasaya (ve dolayısıyla binance'e) çıkmamış yeni ve ucuz coinler için ise kucoin kullanıyorum.
    bu arada lütfen özelden rahatsız etmeyin, ben de yeniyim ve sadece kendi araştırmalarımla öğrendim bunları. burada yazdıklarım dışında da verebileceğim fazla bilgim yok.
    siz de kurcalayın kendiniz öğrenin, kimseye de gebe kalmayın.

sırf refli link koymak için siktiri boktan tanımlar yapan geri zekalılara inat elimden geldiğince detaylı anlatmaya çalıştım.
    refli link filan vermiyorum.
    hatta hiç link vermiyorum. zaten sitenin adı belli.
  • bizim dilencilerin önünde mendil açtığı yeni mekan. zabıta bir yerden kovalıyor, diğer yere kaçıyorlar.

borsanın kurucularına ve operasyon personeline bir göz atarsanız, bizim “tosun”a ne kadar benzediklerini görebilirsiniz.
  • binance bitti buradan devam ediyor amk dilencileri. bütün refli link verenleri engelliyorum. 10 cent için burayı çöplüğe çeviren adamın zaten okunmaya değer bir entrysi yoktur. bas engeli geç
  • 2018 mart'tan sonra %50 payı %15'e kadar kademeli olarak düşüreceklerini açıklamışlardır. an itibariyle elinizde yaklaşık 1000 kcs tuttuğunuzu düşünürsek aylık 1 doların altında bir getirisi olmaktadır. bu site üzerinden en risksiz para kazanma yöntemi sitenin reklamını yapıp referanslı üyeler üzerinden komisyon almaya çalışmak gibi görünmektedir. çünkü getirdiğiniz üyeden 1. komisyon payı alırken, onun getirdiği üyeden de 2. komisyon payı almaya devam edebilirsiniz.

bir diğer kazanç yöntemi ise elinizde tuttuğunuz kcs'lerin fiyatının artmasını beklemek olacaktır. an itibariyle 4.5$ olan kucoinin (kcs), sitenin daha yeni kurulduğunu, ileride bu coinin pazar hacminin artacağını düşünürseniz 15-20 dolarlara 1 yıl içerisinde ulaşması da çok şaşırtıcı olmaz.

son olarak bir risk faktörü de bulunmaktadır. kucoin hala tüm borsalar için zorunlu olan kyc uygulamasına geçmediği için sitenin güvenilirliğini ve sürekliliğini sorgulayanlar da haliyle bulunmaktadır.

bu girimi, sitedeki en kazançlı yöntemin ref'li link paylaşmak olmasını söylememe rağmen, ref'li link paylaşmayarak bilginin kutsallığına bir gönderme yaparak bitiriyorum.
  • her 3 login denememden 2'si başarısız olan dandik borsa. nesi bu kadar övülmüş anlamadım. hele bir login olayım bütün parayı çekip çıkacağım.
  • binance'nin uyeligi kapatmasi ile ref uyeliginden kurtulmamizin daha hun donumu olmadan ortaya cikan borsa. refli arkadaslar yine geldi, tek bir bilgi bulmak icin ugrasiyoruz surada.