şükela:  tümü | bugün
  • bnb trenini kaciranlar buna atlayabilir.
  • son dakika olarak kucoin ceo'su lyu johnny tweet attı. coinbase'in nasdaq'ta olmasını tebrik etti. üstüne kucoin için de bir listeleme müjdesi vardı. kucoin'in kendi coini uçacak muhtemelen bu haberden sonra. bir çılgınlık yapacaklar kesin.

https://twitter.com/…tatus/1382390129755508736?s=20

tanım: kripto dünyasında en büyük 10 borsadan biri.
  • nwc coin için kayıt oldum. fena uygulama değilmiş.

referans isteyen olursa diye adettendir : rjz3wfk
  • kampanyaları gerçekten çok güzel az önce gelen mailde 5 dolarlık futures kuponu göndermiş bu miktar belki çok az ama olsun bu borsanın müşteri çekme için yapabileceklerini gösteriyor sonuçta + olarak binance gibi baba borsada listelenmeyen ama listelenme ihtimali bulunan coinleri buradan önceden ucuza alabilirsiniz gerçekten mobil ara yüzü bana binancedan daha kullanışlı geliyor orası da ayrı konu.

gelelim aklınızdaki soruya bu borsaya nasıl katılabiliriz. ve alım satım yapabiliriz. ben daha önceden rly ve dao alımı için bilgilendirici bir tweet dizisi paylaşmıştım bol kazançlar :) yine sayfamda tuttuğum kendi analizlerim sonucu yatırım yaptığım coinler de var (kucoinde olan) onlara da ulaşıp inceleyebilirsiniz.
  • vra alınabilenen coin borsası. (bkz: verasity)
  • kimlik bilgisi istiyor mu. bilen var mı?
  • binance’ten kucoin’e btc ile para yatırma konusunda çok acilinden bir desteğe ihtiyacım var. var mıdır yardımcı olabilecek birileri?
  • yaptığı futures işlemleri kampanyaları binancedan daha iyi gerçekten. çok basit bir şekilde nasıl kaydolabilirsiniz ve para gönderebilirsiniz aşağıdaki entryde bahsetmiştim bakabilirsiniz.

(bkz: #122199550)
  • epey zamandır kucoin'in sunduğu "classic grid" ticaret botunu inceliyorum, bilgi verme zamanı geldi. bildiğim kadarıyla binance'ın kendi sunduğu ticari bot yok ki eğer varsa yeşillendirmenizi rica ediyorum. binance'da işlem yapan harici bot programlarını biraz inceledim ama hesap bilgilerini vs vermek gerekeceğinden güvenemedim pek. kucoin komisyonları binance'dan fazla olsa da pörtföyün yarısını kucoin'de tutmamın sebebi ticaret botlarıdır.

öncelikle şunu söyleyim, ticaret botları manuel yapılan al-satlar kadar kar bırakmaz. koin piyasası volatilite yüksekliği sebebiyle muazzam al-sat imkanına sahipse de çoğu zaman bir kazanırken bir kaybedersiniz. ayrıca sürekli ekran başında inanılmaz stresli bir takip gerekir.

buradaki bot olayını hiç bilmeyenler için anlatayım. herhangi iki coin arasında veya usdt-coin arasında işlem açabilirsiniz. sistem sizin işleme girdiğiniz coin/usdt miktarı kadar, sizin belirlediğiniz aralıklarda alım satım yapar. eğer piyasanın gel-gitlerinin çok olacağını, ne çok çıkar ne de çok düşer diye düşünüyorsanız bot işi o zaman karlıdır. eğer sizin bot kurduğunuz coin bir anda fırlarsa, hold eden kadar kar edemezsiniz yani kardan zarar olur. tam tersine değer kaybederse, zararınız daha az olur. tabi bunların hepsi sizin baştan yapacağınız ayarlamalara bağlıdır. kar hedefi ne kadar büyükse zarar ihtimali de o kadar büyüktür. şimdi riskleri nasıl ayarlayacağımıza bakalım;

mesela kcs/usdt arası 1000 dolarla ticaret botu kurmak istediniz. öncelikle hesaplanması gereken şunlar olacak:

1- ticaret botunu uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli düşünerek mi kurmalıyım?
    2- botun çalışacağı en düşük ve en yüksek fiyat aralığı.
    3- yatırım yapılacak koin daha çok hangi fiyat aralığında hareket etme eğiliminde.

düşündünüz ki bir gün içerisinde kcs düşerse en fazla 10 dolara, çıkarsa da en fazla 12 dolara çıkar bu iki fiyat aralığında gezinir. botu kurduğunuz anda kcs 11 dolar olsun. en düşük fiyat 10 en yüksek 12 olarak belirlediniz. botu kurduğunuz anda sistem paranın yarısıyla kcs alır, yarısı usdt olarak kalır. 10 dolara doğru düştükçe kcs alır hatta tam 10 dolara gelirse pörtföyünüz full kcs olur. fiyat yükselmeye başlarsa kcs'leri sata sata devam eder. geri gelirse tekrar alır, çıkarsa yine satar. 12 dolar sınırına gelirse bütün kcs ler satılır, full usdt olur. düştükçe alacaktır. ama 12'den sonra yükselmeye devam ederse usdt'de kalırsınız hold edene kıyasla kardan zarar edersiniz. 10 doların altına düşerse elinizde kcs'lerle kalırsınız.

sonra en mantıklı arbiritaj sayısını belirmeniz gerekiyor. mesela 10-12 usd arası 10 arbiritaj olacak şekilde kurarsanız her 0,20 usdt fiyat hareketinde alım-satım yapar. (yani arttıkça satar, azaldıkça alır) buradaki en önemli dikkat edilecek husus arbiritajı belirlemeden önce en iyi fiyat git-geli hangi aralıktaysa onu yakalayabilmektir. eğer çok fazla 20 centlik oynama varsa bu şekil karlı olur. ama yükselirken veya düşerken 50 centlik fiyat hareketleri de çok görülüyorsa, arbiritajı bahsettiğim fiyat aralığında (10-12) 4 olarak kurmak mantıklıdır. arbiritaj ne kadar az olursa alım-satım oranı o nispetle azalır ama her bir alım satıma daha çok kar getirisi olur. 1000 dolarlık yatırıma 4 arbiritaj kurulumunda her harekette 250 dolarlık al-sat yaparken 10 arbiritajda 100 dolarlık al-sat yapar.

burada ana hatlarıyla anlatmaya çalıştım. ayrıntılar işin içinde öğreniliyor. bot kurmaya merak salarsanız işi çözene kadar başlangıçta küçük miktarlarla günlük denemeler yapmanız, bir anda all-in dalmamanız önemle tavsiye olunur. neticede kar garantisi olan bir şey değildir.

dca botu sorusu üzerine edit: dca bot işinde bir coin bir de günlük alım miktarı belirliyorsun, her gün o coinden belirlediğiniz miktar kadar alım yapıyor. mesela hergün saat 17 de 30 dolarlık kcs'yi sistemin sizin için otomatik olarak alması gibi. warren buffet tarzı yatırım yani.
  • bazen sırf o "şıngg" sesini duymak için alım satım yapasım geliyor, öyle samimi, öyle içten bir ses. o paraların cebime dolduğunu hissedebiliyorum.

binance daha bir soğuk, daha düzenli, süpermarket gibi.

kucoin de sanki mahalle bakkalı. süpermarkette bulamadığın çakma dandik dondurmayı alabildiğin, hafif dağınık ama sıcak bir ortam.
hesabın var mı? giriş yap