şükela:  tümü | bugün
  • bir diğer çin merkezli büyük coin borsalarından biri. altcoin almak için türkler şu sıralar akın ediyor. şuradan üye olabilirsiniz.

kendisini kullanmayı bilmeyenler için bir takım bilgiler verelim:

1-) assets: coinlerinizin olduğu yer. kaç coininiz varsa burada görebilirsiniz. coinlerin yanındaki deposite basınca size bir adres verecek. o adrese coin yollayabilirsiniz. dikkat edilmesi gereken, örneğin bitcoin yollayacaksanız, bitcoin adresine yollamalısınız. yoksa coin uçar.

buradaki withdraw ise parayı çekme yeri. diyelim türk borsasına paraları geri yollayacaksınız. withdraw'a basıp türk borsasındaki adresi giriyorsunuz.

2-) markets: coin piyasalarının olduğu yer. burada fiyatları, iniş çıkışları vs görebiliryorsunuz. buy-sell (alış-satış) da yapabildiğiniz yer aynı zamanda.

3-) bunlar coin satmıyor. türk borsasından mümkünse altcoin (bitcoin hariç coinler) alıp buraya yollayın. niye bitcoin yollamayın? komisyon oranları yüksek bitcoinin.

yani özetle giriş yapmak için, türk borsasından tl ile coin alınır, buraya yollanır. nedir bu türk borsaları? yığınla var ama benim bildiğim paribu, btcturk, koinim gibi şeyler var. önce türkiye'den coin alın, sonra kucoin'e yollayın. bu kadar.

yatırım tavsiyesi olarak almayın tabii bu bilgileri.
  • refli sistemi kapatmıştır.

link.
  • çoğu borsaya göre çok daha sağlam olduğuna inandığım bir diğer merkezi borsalardan biri.
    bana göre merkezi borsalarda kullanıcı dostu olması çok önemli bir borsanın. bu yüzden diğer borsaların yanı sıra yer yer kucoin de tercih ediyorum. şu ana dek bir sorun yaşamadım.
  • (bkz: kucoin)