şükela:  tümü | bugün
 • ülke degil bok cukurunda elbette kendi çüklerini kastediyorlardır.

  "cocuk" "cinsel ilişki" "rıza" kelimeleri aynı cümlede kullanilamayacagına göre...

  malumunuz çükleri için derler "ufaklık, çocuk, küçük" diye.
 • "bunlar tecavüzcü değil. bunlar cinsel istismar suçunu zorla işlemiş olan kişiler değil. tamamen ailelerin ve küçüğün de rızasıyla yapılmış işler..."

  adalet bakanı bekir bozdağ 18 kasım 2016

  tarihe nottur.

  küçüğün rızası
 • bir bekir bozdağ ifadesi. buna sahip olan küçüklerin evlenmesinde sorun olmadığı savunmuş.
 • "bunlar tecavüzcü değil, bunlar cinsel istismar suçunu zorla işlemiş olan kişiler değil. tamamen ailelerin rızasıyla yapılmış işler"

  ailelerin rızası

  işte sorun da burada.
  sen devletsin. evlilik yaşını kendin belirlemişsin. sen vatandaşına bu kanunu uygulatacaksın ve bu kanunu "gelenek, görenek, töre vb." bahanelerle takmayanların gözünün yaşına bakmayacaksın.

  aileler kızlarını ve oğullarını senin belirlediğin yaş sınırına ulaşmadan önce evlendirmek isteyebilirler. hatta beşik kertmesi geleneğine göre de evlendirmek isteyebilirler.
  sen devlet olarak buna izin vermeyeceksin.
  senin, ülkende dünyaya gelip vatandaş kabul ettiğin her bireye karşı, onların seçim haklarını ve tercihlerini güvence altına alma zorunluluğun var. özellikle evlilik gibi toplumun temel direği olan aile kurumunun kurulması aşamasında vatandaşlarının kendi iradeleriyle seçim yapacakları özgür ortamı onlara sağlamak zorundasın. aileler kanunen reşit çocuklarını yine istedikleri gibi yönlendirmeye çalışabilirler elbette ancak ailenin isteğine uyup uymama kararını kanunen reşit çocuk istediği gibi verebilmeli.

  aileler seni takmadı mı? senin geçerli kabul ettiğin evlenme yaşı kuralına uymadı mı? cezayı keseceksin. o aileler bilecek suç işlediklerini.
  işlenen suç yüzünden oluşan mağduriyetin üzerini faillerin gönüllerini hoş ederek örtmeyeceksin.

  "bunlar tecavüzcü değil, bunlar cinsel istismar suçunu zorla işlemiş olan kişiler değil. tamamen ailelerin rızasıyla yapılmış işler; ancak bizim kanunumuzun yeni düzenlemesinde rızayı kaldırdık. mahkemeler rızanın varlığına bakmıyor. yaşı küçükse tarafların geleneklere göre böyle bir evlilik yapıp yapmadığına bakmıyor ve doğrudan 16 yıl ceza veriyor. böyle bir uygulama var."

  işte bu ceza, vatandaşlar kafalarına göre, senin koyduğun kuralları hiçe sayan eylemler içine girmesinler, caysınlar, vazgeçsinler, bir daha yapmasınlar diye var.
 • hak ,hukuk ,vatandaşlık ,adalet kavramlarını çobana muhtara soran ülkelerde kullanılan tabir .

  18 yaş altı herkes çocuktur , çocuğun rızası mı olur ya ,''çocuk''

  kücüğün rızası:evet cocuklarin cok rizasi olur ,onlar kendi istegiyle okul birakip ,mevsimlik isçi olur sokakta mendil satar ,kendi isteğiyle kuzeniyle ve yahut 50yaş büyük biriyle evlenmek ister , evet biz herkesin rızasına saygılıyız.

  biz millete vekil mi seçmisiz ,suçluya avukat mi atamışız .

  köy yanar deli taranır.
 • reşit olmayan biriyle girilem ilişki tecavüzdür. buna ne ailenin, ne kendisinin, ne de devletin rıza göstermesi tecavüz olduğunu değiştirmez. (nokta)
 • onlara oy veren herkesi bu sapıklıkta peçeteci olarak konumlayan utanç verici konuşmadır.