şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 30 ekim 2014 tarihine kadar devam eden kampanya.

  yani hala bi' 10 lira harcayarak bir kardeşimize defter kalem gönderebilirsiniz.

  ankara'da olanlar; "ayrı ayrı kargo ödeyeceğimize fazladan 1 zarf daha yapalım" derseniz, bana mesaj gönderebilirsiniz. en azından birlikte kargolayıp tek kargo parası öder kalan paramızla 1 zarf daha yapabiliriz. sayımız arttıkça hem kendi aldığımız zarflar hem de daha az ödenen kargo paralarıyla alınan zarflar artar ve daha çok küçük arkadaşımıza destek olmuş oluruz.

  ek: yusuf erol'a emeği için tekrar teşekkür ederim.

  ek2: hükumeti eleştirip çocuklara zarf yollamayanların gözümde hükumet zihniyetinden bir farkı yok! "mağdurum da mağdurum" tarzıyla prim yapmak yerine sessizce zarfınızı yollayıp gerçekten işe yarayın!
  hükumet protestosu elbette yapılır ancak bu kampanyayı o protestonun altında ezmeyelim!

  son ek; yusuf bey kış için her yıl "bot - mont kampanyası" yaptıklarını da söyledi, buradan henüz başlamasa da duyurusunu da yapmış olayım.
  foto
  foto2
  bu görüntülerden 1 tanesini eksiltmemiz demek, 1 minik arkadaşımızın üşümesini engellemek demek...
 • masum meleklerin yüzünü güldürecek mutluluk verici bir katkı çağrısı. önayak olanlara teşekkürler. bu zarfın içi seçkin yazarların hikaye kitaplarıyla da zenginleştirilebilir kanımca.*

  gönül kasesi zengin olanların da paylaşımları yeter.
 • elinden bir bok gelmeyip fikirlerle devlet kurtardigini sanan findik beyinliler tarafindan elestirilen kampanya. gerizekali embesil! yardim yapmak baski yapmaya ne zamandan beri engel? daha da onemlisi; idiot! yardim istemek ne zamandan beri dilencilik? (kalem silgi yardimi)
 • küçük arkadaşlara yardımı daha da ilerletmek için

  (bkz: bir silgi bir kalem)

  bir silgi bir kalem
 • bugün katılmayı planladığım kampanya. 30 ekim 2014 son gün. lütfen katılalım.
 • hafta sonunda evde küçük bir temizlik yapmaya niyetlenenlerin atmak üzere kıyıya köşeye ayıracakları küçülmüş, dolap köşelerinde unutulmuş kışlık kıyafetlerinin de yol alabileceği güzel bir adres.
 • yeniden başlatılmış kampanya destek olmak isteyenlere duyrulur.
 • dün gece haberdar olduğum kampanya. kara cahilliğimden internet sitesini ziyaret etmeden yusuf beyi aradım telefonla ve siz sorun ben cevaplayım aklınızda hiçbir şey kalmasın dedi. tek merak ettiğim doğuda ya da batıda gerçekten ihtiyacı olan miniklere ulaşması konusuydu ve kendi adıma güvendim ya da güvenmek istedim.

  ekşide hiçbir şeyi beğenmeme timi dışında adamlar lazım bize. gerçekten kar amacı gütmeyen, küçük arkadaşlarımızı iyiye güzele yönelten, onlara umut ışığı olacak adamlar lazım bize. evet bayramlıklarımızı başucumuza koyduğumuz günler geçti ama bazılarının bu günleri hala devam ediyor. ihtiyacı olan bir çocuğa yepyeni bir defter-kalem göndermek ne kadar mutlu eder biraz düşünün bunun üstünde. böyle projeleri gördükçe bu çocuklar büyüdüğünde bunu unutmaz o da başka bir çocuğu sevindirir diyorum. umarım bu dediğim gerçekleşir, umarım ihtayacı olan çocukların yüzü güler.

  kampanyada her zarfta aynı malzemelerin olması çok hoşuma gitti. kesinlikle fazla malzeme istemiyorlar ve para kabul etmiyorlar. burda bile bir incelik var. birinden iki silgi çıkarsa bir silgi çıkan minik üzülmesin. fotoğraflara bakınca gözlerim doldu.

  son olarak biz kimiz sorusuna cevapları beni çok etkiledi--- spoiler ---

  neden mi?
  unutmadım o yüzden.
  kalemimi serçe parmağımın boyu kadar kullanmayı,
  silgimi dişlerimle koparıp arkadaşlarımla paylaşmayı,
  umutlarımı,
  yaşam şartlarımı
  unutmadım o yüzden!
  --- spoiler ---

  biz de unutmayalım insan olduğumuzu.
 • an itibariyle haberdar olduğum kampanya. yarın koşa koşa zevkle hazırlayacağım paketlerini. çok tatlı bir kampanya olmuş ellerine sağlık düşünenlerin.
 • katılmayacaksan katılmazsın zaten, hem herhangi bi çözümün bi yapıcı katılımınız yok hem de bir şeyler yapmaya çalışan insanların emeklerine laf ediyorsunuz. hem dersini bilmez hem de şişman herkesten. tatava yapmayın.

  iyi niyetli insanların çabası, destek olunası.