şükela:  tümü | bugün
 • kafa dağıtmak için izlediğim bir kanaldı, olumsuz bir yanlarına da düne kadar denk gelmemiştim. yalnız dün yayınladıkları bmw x6 videosunda ağır sıçmışlar

  bu arkadaşlar sık sık ticaret yaptıkları ‘alemci dayı’ ismindeki bir arkadaştan 300 bin km’ye yakın bir bmw x6 alıyorlar. aldıkları ertesi gün bmw’de şanzıman hatası çıkıyor ( götürdükleri ustada 7 bin lira gibi bir maliyet çıkıyor, usta tanıdık olduğu ve reklamını yaptığı için indirim uygulamış olma ihtimali yüksek) arabayı satan kişi şanzıman masrafını üstlenmesine ve yardımcı olmasına rağmen bu arkadaşlar tık kasma uğruna ‘kazıklandık’ diye video başlığı atıyorlar.

  asıl ahlaki sorun ise bu adamların arabanın zaten şanzıman arızası çıkaracağını ama arıza bunlara patlamadan arabayı başkalarına satacaklarını itiraf etmesi. çocuklardan biri’ biz de arıza çıkacağını biliyorduk ama 5 10 bin km sonra çıkardı o zamana kadar da satmış olurduk’ diyerek açık açık atacağı kazığı da söylüyor.

  bunlara araba satanı bilmem de araba alacakların bu itirafı göz önünde bulundurarak hareket etmesinde fayda var.
 • fake satın alma videoları ceken kanal

  https://www.youtube.com/…cywbbaecl3o1lmbtcoq/videos
 • açık olan kameranın yarattığını psikolojik baskıyla ölü fiyatına araç almaya çalışan, klasik galerici karakterine sahip itici iki fırlamanın youtube kanalı.

  nerdeyse kirli aracın üstündeki toz zerreciklerini bahane edip fiyat kırıyorlar. eğer fake video değilse yarın bi gün kamera önünde dayak yeme ihtimalleri yüksek.
 • aldıkları bmw x6 şanzıman arızası verdiği videoda direksiyondaki arkadaş şu manada bir şey söylüyor '' bozulacağını zaten biliyorduk satana kadar bozulmaz sanıyorduk ''
  klasik galerici ve al-satçı dolandırıcılığı değil mi bu ? 5 bin gitse 10 bin gitse zaten o zamana satarlarmış . alan adamda 2. günde şanzımanı eline alıp arayınca telefonları açmayacaklardı kesin .

  ikinci el otomobil piyasasının resmen özeti bu çocuklar .
 • tek merak ettiğim bu bebelerin bu paraları nereden bulduğu.
 • şanzımanın patlayacağını biliyorduk da bu kadar hızlı beklemiyorduk gibi sözler de zaten araba al satçılığında sahip oldukları etik anlayışı gösteriyor.
  bir arkadaş çok güzel yazmış yukarıda. bu memlekette araba al satçılığın özeti bu 2 çocuk işte.
 • iki o. çocuğunun piyasanın anasını sikip birde youtube'da video yükledikleri kanal.
  amına koyduğumun köylüleri sizi.
 • kamera ile karşıdaki kişiyi manipüle etmeye çalışan ölücüler.
 • 98-99 doğumlu falanlar, bir videosunda denk gelmiştim.

  doblocu dayı, 100-200 liralık işler bunlar gibi kalıpları 2. el araba piyasası lügatına sokmuşlukları vardır.
 • satın aldıkları bmw x6nın şanzıman tamir ücretini aracı satın aldıkları adamdan istediler adam da kabul etti vermeyi.

  şimdi de ‘şanzımanı yaptırdık, tamir ücretini fiyatın üstüne koyduk’ diyorlar (bkz: swh)

  alırken ayrı satarken ayrı tokatlıyorlar. ticaret anlayışları da; “zorla mı aldım/sattım”