• 98-99 doğumlu falanlar, bir videosunda denk gelmiştim.

doblocu dayı, 100-200 liralık işler bunlar gibi kalıpları 2. el araba piyasası lügatına sokmuşlukları vardır.
  • şanzımanın patlayacağını biliyorduk da bu kadar hızlı beklemiyorduk gibi sözler de zaten araba al satçılığında sahip oldukları etik anlayışı gösteriyor.
    bir arkadaş çok güzel yazmış yukarıda. bu memlekette araba al satçılığın özeti bu 2 çocuk işte.
  • kurgu videolar çeken youtube içerik üreticileri. ancak ben kurgu içerik yapmalarını zararlı birşey olarak görmüyorum. youtube artık yeni nesil televizyon gibi bu arkadaşlar da yeni nesil televizyon şovmeni. videolarını izlerken gulumseten espriler çıkabiliyor o yüzden kendilerine biraz sempatim var.
  • ticaretten gram anlamıyorlar.
    araba konusunda bildikleri kulaktan duyma bilgiler, youtube'dan izledikleri ekspertiz videoları. her video da araçların aynı yerlerine bakıp, aynı replikleri söylüyorlar.
    çektikleri tüm videoların bir senaryo üzerine kurulduğunu düşünüyorum. araçların çoğunu aldıklarını sanmıyorum çünkü bir kere görünen araç bir daha hiç bir yerde görünmüyor.
    çocuklar bırakın flash tv oyunculuğunu, bu işi devam ettireceksiniz oyunculuk eğitimi almalısınız.
  • eğer videoları kurgu değilse alsatçılık yapan iki adet toplum zararlısıdır.

bu alsatçı insanlar öldüre öldüre aldıkları arabayı daha yüksek fiyata satarak milleti kazıklarlar. her zaman, zorla mı aldım, zorla mı sattım gibi saçmalıklarla kendilerini savunurlar.

bu tarz şahıslar; çalışmadan, üretmeden, terlemeden sadece insanları kazıklayarak geçinip gitmez hatta zengin bile olur. araba piyasasının bir tarafında, asalak gibi insanları sömürürler. piyasanın artmasını sağlayarak milletin alım gücünü düşürürler.

zorla almadın zorla satmadın da senin gibi haramzadelerden dolayı o arabalara olması gereken fiyatlarda asıl kullanıcısı ulaşamayacak. mecbur kazıklanacak sonra.

bir de yok oruçluyuz yok bilmem neyiz diye söylüyor ne orucu la
  • kamera ile karşıdaki kişiyi manipüle etmeye çalışan ölücüler.
  • olm siz hakkaten sorunlusunuz lan, ben bunu anladim. cocuklarin bir terbiyesizligi yok, saygisizligi yok, atip tutmuyorlar, ahkam kesmiyorlar kendi hallerinde youtube kanallari var ona bile nefret kusuyorsunuz. hazir baslik gelmisken bir kac sey anlatayim sizin gibi neckbeard/basement dweller'lara degil de belki baska birine faydasi olur.

300.000 km yapmis, nereden baksan 10 yillik bmw'nin otomatik sanzimaninin ariza yapacagini bilmeyen mi var, icinizde o x6'ya bakip 'tas gibi araba bi 300.000 daha yapar' diyecek olan angut var mi cok merak ediyorum.

al-satci mevzusuna gelirsek, hic birinizin ekonomiden zerre anlamadigi dusunulunce turkiye'yi de sizin gibi ekonomiden anlamayan kisilerin yonetmesi hic sasirtici degil. hani katma deger uretme kismina girmek istemiyorum, zaten anlamazsiniz da sizin kafaniza gore ikinci el alim satim yapan herkes parazit herkes namussuz, araba fiyatlarinin artisindan da onlar sorumlu.

benim bir arabam var ve bu arabayi degistirmek istiyorum. arabanin satisindan gelecek parayi da yeni araba alirken kullanacagim. simdi bu toplum zararlisi denilen kisiler olmasa, ben isimden gucumden izin alip arabami satmakla ugrasacagim, ustune bir de parayi tahsil ettikten sonra yeni bir arac alana kadar da arabasiz kalip ise gidemeyecegim. niye? cunku bunlar olucu, bunlar kansiz, bunlar hirsiz...

siktirin gidin iki satir bir seyler okuyun onunuzde internet var.
  • bu elemanları savunan iki tane ingilizce kelime öğrenince bir şey olduğunu sanan yancı apaçiler var, beni en çok onlar güldürüyor. kendisi 3-5 bir bok biliyor diye herkesi en az o kadar anlamak zorunda kabul etme mantığın senin zaten cahilin teki olduğunu gösteriyor, okuyun mokuyun martavalı çekmiş bir de ahah. kimse o x6'ya bakıp "taş gibi araba bi 300 daha yapar" dememek zorunda değil. annen malum mesleği yapanlardan değilse, satarken alıcıya arabanın durumunu az çok söylersin, ona göre bir fiyattan satarsın. bu varoş bebeleri "tüü üstümüze kaldı, gömemedik." diye üzülürken video'su var lan. bu noktadan sonra ahkam kesseler ne olur, kesmeseler ne olur? iyi niyetli olmadıkları aşikar, ticaret yapma şekilleri aşikar. bir gün sana araba satacakları zaman sana önden arkadan kitleyecekleri aşikar. daha neyin tatavasını yapıyorsun ki sen?

yancı apaçiyi geçiyorum, bu veletlere geleyim. f30 almış bunlar, ikisinde de yalandan kaputu açıp laklak yapmak dışında en ufak bir araştırma yapma kabiliyeti yok. iki tane lise terk, 3 kasalarda iki tane turbo olmadığını bir öğrenemediler. aldığınız iki arabada da tek turbo var, sizin gibi enayiler yesin diye bmw "twin power turbo" yazarak kelime oyunu yapmış, "güç 2 katı" demeye çalışıyor a benim cin olmadan şeytan çarpmaya çalışan ergenuslarım. içi ölümüne bomboş bmwlere toplamda 800 bin lira para gömmüşler. koltuk ısıtma yok, müzik sistemi yok, ön park sistemi yok, koltuklar muhtemelen elektrikli değil. neye para verdik, yok efendim cruise control var. çok matahmış gibi bir de şerit takip falan anlatıyor, şaka gibi. bunların bmw işinde neden bu kadar korkak davrandıklarını, akrabalarından falan almaya kalktıklarını göstereyim, siz de gülün.

https://www.youtube.com/watch?v=bu3i1ztspze

burada öpülmekten zor kurtulunca, ya piyasası aşırı düşük ya da dosttan bmw bakmaya başladılar. ikinci el bmw almak göt ister zaten, arabadan anlamayan, ne satın aldığını bilmeyen, neye bakacağını hiç bilmeyen, eline bir parça para geçtiği için al-sat yapabilen ergenlerin kalemi değil bu işler. bu bebelerin f30 m sport dönüşüm videosunu izledim, keşke izlemez olsaydım. plakalıkları silikonla yapıştırmak nedir? m'e çevrilen arabaya plaka düz dursun diye plakalık yuvası alınır borusan'dan, "ehe ehe tamamen m oldu, m oldu!!1" diye video boyunca kafa ütüleyeceğinize bilenlere bir sorsaymışsınız ya. muhtemelen reklamınızı yaparız ayağına beş kuruş vermedikleri dükkanı öve öve bitiremezlerken çalışanlardan birini spoiler'a 1 kilo silikon sıkarken görürüz. ulan pezevenk, zaten al-satçısın, senin satacağın adam o spoiler'ı çıkarırken kalkan boyaları gördükçe sana bela okumayacak mı? doğru düzgün çift taraflı bantla yapıştırdığında zaten o spoiler'ı öldürsen çıkaramazsın. sanayide bagaj kapağının boyası kalkmış 3-4-5 kasa bmw kaç kere görmüşümdür de, ilk kez yapım aşamasını izlemiş oldum. helal olsun vallahi, çok iyi modifiye yapıyormuşsunuz qanqalar. şimdi bize o sikik uygulamadan nasıl para kazanacağımızı gösterin. alkış.
  • izlemekten keyif aldığım emek sarfeden yaşlarından büyük başarıları olan harika gençler. keşke kankim olsanız.
  • marx'ın terimiyle küçük kentsoylular. orta sınıf dediğimiz orta burjuvaziyi oluşturan halktır.
    bu sınıf kentte ve köyde kapitalist üretim ilişkilerini temsil eder. proletaryaya karşı kararsız bir tutum içerisindedir. yabancı sermayenin darbeleri ile toprak ağalarının baskısı altında canı yanınca devrim gereğini duyar ve emperyalizme karşı, devrimci bir hareketten yana olur. ama içeride proletaryanın militan eylemi, dışarıda büyük burjuvazi durumuna ulaşma umudunu tehdit ettiğini hissedince devrime karşı kuşkulu bir tavır takınır.

orta sınıfın yönettiği küçük burjuvalar ise mülk sahibi 'köylülerdir'. bu sınıf zamane teknik meslek edinmişleri, esnafları, memurları da kapsar. küçük ölçekli de olsa üretimle uğraştıkları için dikkate alınmaya değerler. aynı zamanda orta sınıfa emeğini sattıkları için burjuvazi tarafından kendine güvence ister. devrimden korkarlar.
hesabın var mı? giriş yap