şükela:  tümü | bugün
  • denizde en açıkta yüzdüğün vakit, "ulan şimdi bi köpekbalığı gelse ilk beni yer" diyerek kıyıya yaklaşıp daha açıkta başka bir kurban bırakınca rahatlamak. **
  • lisede jean-paul sartre'nin baudelaire adlı kitabını alıp ikisi hakkında da bilgim görgüm olur hem diyerek aklımca bir taşla iki kuş vurmam. kitabı okumadım henüz o ayrı.
  • (bkz: mini çakal)
  • bazen basvurulmasi kacinilmaz olan yontemler butunudur.

genelde alisverislerde yasanan memnun kalmama ya da tuketici olarak zor durumda kalinan durumlarda uygulanan, az bilinen bir yontemi anlatacagim.

degistirme suresi gecen ya da iade sansinin olmadigi herhangi bir urun satin almis bulundunuz diyelim.
    ve o urunde, kullanima bagli olmayan bir hasar meydana geldi.

gidip ayni urunden bir adet daha alip, ertesi gun de ilk satin aldiginiz ve hasar goren urunu magazaya goturuyorsunuz.
    ikinci aldiginiz urun sapasaglam elinizde durur aslinda.

bu yontemin tek dezavantaji, aynisindan iki urune sahip olmaktir.
    ama bence bu, hasarli ve iade edilemeyen, hicbir ise de yaramayan bir seye sahip olmaktan iyidir.
  • ışık olmayan yerde karşıdan karşıya geçerken, kalabalığın en sağında olduğunu farkedip inceden inceden sola kaymak.
  • garnitür olarak gelen biberin acı olma ihtimaline karşı domatesi sona bırakmak.
  • insanca yaşam koşulları oluşturulamamış yerlerde ustası olunması gereken,yurdum halkının kitabını yazıp, efsane mertebesine ulaştığı mevzu.
  • şekilde de görüleceği gibi toplu taşıma araçlarında tavandaki boruda boğum veya bağlantı yerinin iki tarafındaki iki tutamaçtan istifade etmek. böylece ani fren gibi durumlarda ortada görülen şeffaf aksam tutamaçların boruda kaymasını çift yönlü engellemekte ve yol güvenliğini arttırmaktadır.