şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çamlıca televizyon kulesi de dahil her iki tepedeki tüm televizyon kulelerini birleştirecek olan şekilli proje. inşaatına geçen sene başlandı, 2017 haziran'da açılacak deniyor bakalım:

  https://tr.wikipedia.org/…çamlıca_televizyon_kulesi

  http://www.udhb.gov.tr/…ziran-2017’de-acilacak.html

  proje ilk gündeme geldiğinde torre de collserola geldi aklıma, ama ondan da güzel olacak gibi
 • proje müellifi melike altınışık olan, televizyon ve radyo yayını yapacak 365 metrelik kuledir.
 • yer gök inşaat.umarım bittikten sonra görüntü kirliliği oluşturmaz.
 • çamlıca tepesi'nde inşaatı devam etmekte olan, 340 metre uzunluğunda olması planlanan ve içerisinde radyo-tv vericilerinin yanısıra avm'de bulunduracak olan kuledir.

  çamlıca tepesi'ne yapılacak olan dev cami'yle beraber yeşillikler içerisindeki çamlıca'yı griye boyayan, sadece griye boyamakla kalmayıp halihazırda istanbul'un en yüksek tepesine +340 metrekare çıkarak eşi görülmemiş bir estetik anlayışa sahip olan bütün yetkilileri tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
 • anadolu yakasının pek çok noktasından görülmeye başlamıştır. hayırlara vesile olsun inşaallah. konumlandırıldığı yeri beğenmedim.
 • çamlıca'ya yapılan recep tayyip erdoğan camii'nin görüntüsünü kapatan tv-radyo kulelerinin kaldırılabilmesi maksadıyla inşa edilmektedir.

  bu habere göre yılda 4.5 milyon turist gelecekmiş kuleye. 365 gün boyunca açık olsa her gün 12,328 turist gelmesi gerekiyor. günde 12 saat açık kalsa, her saat 1027 turist gelmesi gerekiyor. dakikada 17 turist gelmesi gerekiyor. bu da 3.5 saniyede bir turist girmesi demek. böyle bir şey olabilmesi için 4-5 bilet gişesinin önünde durmadan sıra olması lazım. bu arada 2016'da istanbul'a gelen turist sayısının 10 milyonun altında olması lazım, ki istanbul dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 10 şehri arasında oluyor genellikle. listenin 20. sırasındaki şehir prag ve yıllık 6 milyon turistin altında geliyor.

  demek ki sadece böyle bir kule yaparak dünya turizm listelerini bir kerede alt üst edebiliyorsunuz.

  o zaman ne diyoruz? küçük at civcivler yesin *
 • ille bir şey dikeceksiniz... zaten tv kanalları uyduya geçti ve yer anteninden daha kaliteli üstelik de dijital yayın yapıyor. binalar, kuleler üstümüze üstümüze gelmeye başladı resmen.
 • zevksiz kara cahil yerel yönetimlerin ucubik son icraatıdır.
  istanbulun en güzel yerlerinden birine s*k gibi saplanmıştır.
 • arog'da kaya'nın babası için yaptığı kuleyi andırmaktadır. stratosfere kadar taş taşıyacaklar anlaşılan.
 • ben dikey değil yatay mimari seviyorum diyen sayın cumhurbaşkanımızın yatay mimari anlayışıdır. verici kulesi nasıl yatay olacak demeyin. binanın verici görevinden çok restorant amacıyla yapıldığını anlamak istemeyen beynine format atsın.yukarıda da yazılmış.turist beklentileri vs.