şükela:  tümü | bugün
 • çamlıca televizyon kulesi de dahil her iki tepedeki tüm televizyon kulelerini birleştirecek olan şekilli proje. inşaatına geçen sene başlandı, 2017 haziran'da açılacak deniyor bakalım:

  https://tr.wikipedia.org/…çamlıca_televizyon_kulesi

  http://www.udhb.gov.tr/…ziran-2017’de-acilacak.html

  proje ilk gündeme geldiğinde torre de collserola geldi aklıma, ama ondan da güzel olacak gibi
 • proje müellifi melike altınışık olan, televizyon ve radyo yayını yapacak 365 metrelik kuledir.
 • anadolu yakasının pek çok noktasından görülmeye başlamıştır. hayırlara vesile olsun inşaallah. konumlandırıldığı yeri beğenmedim.
 • çamlıca'ya yapılan recep tayyip erdoğan camii'nin görüntüsünü kapatan tv-radyo kulelerinin kaldırılabilmesi maksadıyla inşa edilmektedir.

  bu habere göre yılda 4.5 milyon turist gelecekmiş kuleye. 365 gün boyunca açık olsa her gün 12,328 turist gelmesi gerekiyor. günde 12 saat açık kalsa, her saat 1027 turist gelmesi gerekiyor. dakikada 17 turist gelmesi gerekiyor. bu da 3.5 saniyede bir turist girmesi demek. böyle bir şey olabilmesi için 4-5 bilet gişesinin önünde durmadan sıra olması lazım. bu arada 2016'da istanbul'a gelen turist sayısının 10 milyonun altında olması lazım, ki istanbul dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 10 şehri arasında oluyor genellikle. listenin 20. sırasındaki şehir prag ve yıllık 6 milyon turistin altında geliyor.

  demek ki sadece böyle bir kule yaparak dünya turizm listelerini bir kerede alt üst edebiliyorsunuz.

  o zaman ne diyoruz? küçük at civcivler yesin *