şükela:  tümü | bugün
21 entry daha
  • köpektaparlara göre, insan barınakları oluşturulması ve köpeklerin sokakta daha rahat dolaşması gerektiğini gösteren olay.
  • allah göstermesin benim önümde böyle bir çocuğa saldıracaklar yemin ederim hepsini itlaf ederim.
  • hayvanlar içgüdüsel canlılar saldırmaz diye bir şey yok. birkaç ay önce işime gitmek için yürüyordum, boş bir apartmanın yakınından geçtim, inşaat halindeydi. bir havlama sesi duydum aldırış etmedim. ses yaklaşmaya başladı kafamı bir çevirdim bir köpek inşaattan çıkmış havlayarak bana doğru koşuyor neyseki yolun köşesinden döndüm hızlıca da markete girdim. şimdi benim tek suçum ne? yolda yürüyor olmak. bu. bu kadar.

sokak köpeği kavramı tehlikeli bir kavram, özellikle sürüyse daha da tehlikeli. bu tarz hayvanların şehirden uzak ormanlık, çiftlik, arazi gibi yerlerde tellerle çevrili büyükçe alanlara götürülmesi gerekiyor. burası doğa değil. yarın bir gün kimsenin başına gelmeyeceğinin garantisi yok.
  • sokaklarda terör estiren köpek sürüleri istememek de suç oldu. hayvan severim, evimde iki kedim var, sokakta bulduğumu besler tedavi ettiririm ama 50 kiloluk kocaman 5-6 köpeğin bu şekilde saldırdığı bir çocuk bir daha iflah olmaz abi. tüm bu gibi hayvanlarin toplanıp kısırlaştırılması şart.
  • 5 6 yaşlarımda çok benzerini hatta aynısını yaşadığım olay. travması bende köpeklerden aşırı korkma şeklindeydi. 18 19 yaşlarımda anca yenebildim.
  • medeni toplumlarda sokakta kedi köpek olmaz ama sokaktaki köpek de zehirlenip öldürülmez. barınak vs de bakımını belediye veya stklar yapar, kısırlaştırır. medeni toplumun üyeleri de gider bunları sahiplenir. geri kalmış toplumlarda köpekler çocukları yemeye çalışır, insanlar köpeklere tecavüz eder, döver.

hepsinden önemlisi çocuktur, çocuğa yazıktır. saldırganlaşan köpek çetesinin de rehabilite edilmesi gerekir.
  • hayatında herhangi bir hayvan kendilerine saldırmadığı için bir hayvanın 'durup dururken' saldırmayacağını sanır ve bunu savunur bazıları. tek taraflı baktığınız şeylere deli oluyorum..

edit: imla
  • daha önce açıldı bu başlık.

(bkz: aramaya inanmak)
  • çözüm aramak yerine 3-5 tane köpek yüzünden tüm sokak köpeklerinin katledilmesini isteyecek kadar zavallı kim varsa doluşmuş yine.
    ortak küme de genelde aktroll olmaları.
    cani ve zavallısınız, o saldırgan köpeklerin insan versiyonu sizsiniz ve sayınız da onlardan fazla.
  • kız köpekleri kızdırmasa köpekler saldırmazdı

bazı puştlara göre böyle
168 entry daha