• onunuzde daha onceden genisletilmis dar yollar, buyuk kardesin deneme tahtasi olmasindan mutevellit pisman anne babalarin esnek davranislari ve bezmis buyuk kardesin "bana yaptiniz bari ona yapmayin" isyani sayesinde hayatin kolaylasmasi.
  • abla ile arada 10 dakika fark olunca olup olmadığı sorgulanır. hala da sorgulanıyor...
  • ayrıca sınavlara çalışırken büyük kardeşlerden yardım isteyebilir, çaktığınız zaman da "ben napıyım, abim yanlış annatmış bana" şeklinde yırtabilirsiniz.
  • haftasonu sabahı uyanmak, yanda yatan yeni uyanmış ablaya dönüp 'kahvaltıyı kur, beni çağır' diyebilmektir. nasıl bir lükstür, bunu küçük kardeşler bilir.
  • seni doğduğun andan beri annen baban kadar çok çok seven biri var, ama o kadar şanslısın ki, yaşı da sana arkadaşlık yapabilecek kadar yakın. bence bu mucizevi bişey eğer ablanız iyiyse, kolaylıktan başka birşey yani.
  • istediğin kadar abini veya ablanı sinir edebilir onlar sana bir sey yaptığında abin veya ablana gıcık bir gülümseme atarak ailene şikayet edebilirsin.
  • super kolayliklari vardir. sizin kendinizi parcalayarak mucadele ettiginiz ozgurlukler icin onlarin etmesine gerek yoktur mesela, cunku abla ya da abi coktan halletmistir. onlar kazanilmis bir hak olarak istedikleri halti yiyebilirler. her zaman bir cesit armut pis agzima dus durumu mevcuttur.
  • büyük kardeşler iş güç sahibi olup para kazanırken siz hala sefil öğrenci olarak takılabilir, arada paralarını tırtıklayabilirsiniz.
  • sömürülecek yüzlerce kitaba,giysiye ve eşyaya sahip olursunuz.
  • küçük kardeş*, enflasyondan mükemmel bir şekilde yararlanır. ailenin size o yaşta verdiği paradan çok daha yüksek bir meblağda harçlık alır. hele yaşlar birbirine yakınsa, bir süre sonra* sizinle neredeyse aynı parayı alır..
hesabın var mı? giriş yap