şükela:  tümü | bugün
 • sabah sabah sinirimin tepeme çıktığı durum. gündemde tutulması gereken olay. adaletin işlemesi için maalesef yine gündem oluşturmak zorundayız.

  olay şöyle; ankara’da 12 yaşındaki kıza tecavüz ediliyor. zanlılar yaşı küçük diye serbest bırakılıyor. zanlılardan biri daha sonra mağdur kızın üzerine araba sürerek kaçırmaya teşebbüs ediyor. sadece basit yaralama suçundan dava açılıyor. hatta bu zanlı mahkeme çıkışı mağdur kızın avukatını “seninle hesaplaşacağız” diye tehdit ediyor.

  peki bu kız çocuğunu devlet koruyamayacaksa devlet ne işe yarar. bu kızın ailesi rahat bir şekilde yaşayamıyor. bir şeylerin yapılması için çocuğun öldürülmesi mi bekleniyor!!!

  kaynak
 • tipe baksan iyi hal veremezsin buna
 • dünkü verilen selalar ülkenin adalet sistemi içindi herhalde
 • e.k.'nin kabarık bir sicil kaydının olduğunu ve savcılıkta “kralı gelse bana bir şey yapamaz" dediğini anlattı.

  olay ise ankara da geçiyor.
 • haberde çocukları alan babayı palu vakasındaki adama benzettim nasıl yer ettiyse. bahsettikleri yaş 16 ya. hem araba kullanıyorlar, hem tehdit, tecavüz... gençliğin baharında böyle bir bataklığa saplanan bu çocukların ileride nelere iştirak edeceklerini az çok tahmin etmek zor değil. bir kadın cinayeti ya da tecavüz vakası ile yakalandıklarını görürsek bunun hesabını önlem almayan hangi savcı verecek?
 • bunu yapan mahlukatları da, o kararı veren hakimi de, tecavüzcüleri savunan avukatı da hepsinin ırzına geçilmesini diliyorum.
 • bu ülkeden âlâ cehennem mi var?
  bir sürü şey yazdım, sonra sildim hepsini. haberde hukukun nasıl yok olduğunu, bir çocuğun içinde bulunduğu durumu ve karşı tarafın umursamaz tehditler savurduğunu görüyoruz.
  hakikaten bu ülkeden âlâ cehennem var mı?
 • ulan eşşek kadar adam çocuğa tecavüz etmiş. eşşek kadar adam tabii 16 yaşında suçu işlemiş. kız çocuğu 12 yaşındaymış. şimdi 3 sene geçmiş. kaldı ki suçlu çocuk olsun, değil. asla değil. kendi 16 yaşımı hatırlıyorum, çocukluğumu da hatırlıyorum. kimseye tecavüz edecek kadar sapkın bir dönemim hiç olmadı! kimlere, ne diye merhamet gösteriyorsunuz? gitsin dört duvarda çeksin pisliğinin faturasını! böylelerine merhamet ederseniz öyle avukatı tehdit eder, kendine zorluk çıkaran herkese zorbalık yapar. başkasına zarar vermekten korkmayan, bunda bir beis görmeyen bir empati yoksunu belli ki. bundan seri katil de çıkar!

  sen hakim! kimi sokağa salıyorsun, kimi? onu serbest bırakıp nasıl benim ülkemin insanlarını riske atıyorsun? o küçücük kıza yaşattığın travmayı hiç hesaba dahil bile etmedim. edemem. hayal dahi edemem çünkü. ben sıradan bir insan olarak bu riskleri görebiliyorum, seni kim eğitti? kim hakim yaptı? vicdanını kimler kör etti? insanlığınızdan utanıyorum artık be! bir ülkede yaşamak bu kadar mı zor olur!

  tanım:küçücük bir kızın hayatını karartan hukuk sisteminin çarpıklığının gözler önüne serilmesidir.
 • orospu çocuğu bir de kameraya el hareketi yapıyor, masum olmadığının kanıtı resmen.
 • eğer bu ülkede gariban, kimsesiz, fakir, sahipsiz isen adalet seni teğet geçer. bu kararları veren hakimin kendi kızına böyle bir muamele yapılsa acaba sonuç ne olurdu? savcının talimatı ile alınan bu pislikler polis tarafından sağlam bir dayak yer ve mukavemet gösterdi diye tutanak tutulur rapor alınırdı. en yüksek ceza talep edilir, indirim uygulanmaz, gereken ceza verilirdi. makam sahibi birinin, zengin birinin yakınına bir zarar geldiğinde nedense adalet farklı tecelli ediyor. şansa yaşıyoruz bu ülkede.