• ülkenin 4 bir yanından gelen apaçiler için adeta bir doğal yaşam parkıdır.orada yuva yaparlar,kızlı erkekli sürüler halinde yaşarlar,orada çiftleşirler ve hatta orada ölürler.
  • bornovadaki 10 gencin 9uzunun "akşam nerdesin" sorusuna vereceği cevap
  • o kadar çok pizzacı, hamburgerci, dönerci var ki bütün caddeler bunların evlere servis yapan motorcularıyla dolu. vice city gibi amk her yer, kaldırımda bile yürümek mesele.
  • bu küçükparkta olan kafelerin üst katlarından ev falan tutmaya kalkışmayın aman diyim. ya da 'benim cesaretim var' falan diyorsanız en üst katlardan tutun.

yoksa yorucu bir günün sonunda dersten çıkıp 'eve gidip biraz kafa dinliyim, canım dinginlik, huzur çekti. yok efendim biraz gevşeyeyim, meditasyon, yoga coga falan yapayım' derseniz naaahhhh hareketini hatırlayın.

gidin kordona boş bir bank bulun denizi, vapura binen insanları, çimenlerde kosusturan köpekleri seyredin.
  • hafta sonları liselilerden beter üniversitelilerin, izne çıkan askerlerin ve beyaz şahin tayfasının istilasına uğrayan yer. klasik olacak ama eskiden daha iyiydi sanki. tanıdık yüzler çoktu belki de ondan. şimdilerde ise tek güzel yanı üniversite 2 pastahanesi'ndeki kaşarlı poğaça ki onu almak için de sağlam bir kalabalığı yarmak şart.
  • izmir bornova metro duragı civarında yeralan ve semte adını veren park. agırlıklı ogrenci evleri ve ogrencilere hitap eden mekanlardan oluşmaktadır
  • veletlerin salıncakta sallanırken cevredekilerin biralarını yudumladığı,boş şişe toplayanların aynı anda 20 şişeyi birden gözlediği,devamlı hamur işi yemekten bıkmayanların ya da çulsuz öğrencilerin doldurduğu firininda ayni anda 5 kişinin ne istersiniz diye sorduğu,cafelerinin devamlı eleman aradiği,empas adli iğrenç barin acgözlü sahibinin bira icmeyenleri mekandan kovaladiği,köşe başlarında içi sahte ayakkabı dolu arabaların durduğu,arada sırda şarapçı abilerin şenlendiği,parkta bol bol alkol alıp çişi gelenlerin hemen yanlarındaki umumi tuvalete girip duvarda küçük 300 aynaya bakmak 500 yazısını gördükleri,orda duran abimize ikisinide yaptım 800mü vercem dediğinizde 250 ver yeter deyip iyice kafaların karışmasına neden olduğu,partaki dönme dolapta bira içerken dönen manyakların 2.birada kustukları,herkesin mutlaka bir kere bile olsa bulunması gerketiği,ayni anda bisürü duyguyu yaşatan bizim evin aşağısındaki mekan:))
  • her nasılsa herkesin bi sekilde bildigi semt.

duman odasına sigara icmeye gidilir. a elemanının uzerinde good boys go to heaven, bad boys go to amsterdam yazılı t shirt vardır.
    c - guzelmis.
    b* - bende bunun turkcesini yapacam. dilimize sahip cıkalım dimi.
    c - nereye gider diyeceksin peki. izmir?
    b - kucuk park
    c - vay izmir li misin sen?
    b - yoo
    c - nerden biliyon ?
    b - biliriz abi. sen izmirli misin?
    c - yoo
  • artık çiğ köfte tezgahında ahtapot dürüm satıldığını da gördüm ya bitmiştir,
    çivisi çıkmıştır memleketin ilan ediyorum buradan

ahtapot dürüm ne lan
  • paramizin da derdimizin de olmadigi 2000'li yillarin basinda 2 abaza arkadas sokaga dogru yanyana oturup gelen geceni seyrederek yazin aksamuzerlerini bir tang esliginde heba ettigimiz mekan.

simdi gitmek eski tadini vermiyor.
hesabın var mı? giriş yap