şükela:  tümü | bugün
  • dün geceden beri sosyal medyayı sallayan rezillikten sonra bir kez daha ortaya çıkan tezat; kepazelik.

14 yaşında bir kız çocuğunun, tüm toplumumuz için utanç verici sayılabilecek görüntüleri aleni bir şekilde ortaya dökülüyor ve bu rezaleti "görüntülerin yayınlanması hariç" savunan, özel hayat olarak yaklaşan, özgürlük adı altında sunmaya çalışan akıllılar var.

bu akıllılara göre yaşı ne olursa kız ve erkek çocukları flört edebilir, sevgili olabilir ve hatta cinsel ilişkide bile bulanabilir, çünkü onlar modern dünyanın gereklerini yerine getirmekte, diğer bir deyişle çağa ayak uydurmaktadır.

öte yandan aynı akıl sahipleri özellikle doğu ve güneydoğu anadolu'daki erken yaştaki evliliklere karşı çıkıp, bu konuyla ilgili kampanyalar bile düzenler, genç yaşta evlendirilen kızları koruma altına almaya kalkarlar.

bu bakış açısına göre anlaşılıyor ki, reşit olmadan cinsel ilişkiye giriyorsanız modern ve batılı, reşit olmadan evleniyorsanız gerici ve doğulusunuz.

hay ben sizin aklınızı seveyim!

edit:

modern ve laik düşüncenin yılmaz savunucuları yine taarruza geçmiş, her zaman olduğu gibi haklılıklarını ispatlamaya çalışıyorlar.

kıvırmaya gerek yok, her şey açık ve net!

1) reşit olmayan bir çocuğun ailesinden habersiz, kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girmesini normal karşılıyorsunuz da, reşit olmayan bir çocuğun ailesinin de onayıyla evlenmesine neden karşı çıkıyorsunuz?

2) reşit olmayan bir çocuk ailesinden habersiz, kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girerken özgür iradesini kullanabiliyor da, ailesinin onayıyla genç yaşta evlenenler kullanamıyor mu?

3) seks normal de, evlilik müessesesi neden anormal?

4) genç yaştaki evliliklere neden sürekli pedofili örnekler veriyorsunuz? her ikisi de genç yaşta olan evlilikler yok mu? bunları destekliyor musunuz?

5) ne kadar iki yüzlü olduğunuzun farkında mısınız?
  • küçük yaşta kendileri bile isteye evleneceklerse eyvallah. ulan 18 yaşın altındakilerin kaçı kendi isteğiyle evleniyor dingil? 16 yaşındaki kızları zorla 30luk adamlarla evlendirin sonra zırlayın.

hay senin akılna sıçayım!

edit: anlamayanlar icin soylim. ben 18 yasin altindaki hicbir evliligi dogru bulmuyorum. o yasta hayatinin tamamini etkileyecek bir karari alma yetisine ulastigini dusunmuyorum. buradaki "eyvallah"tan kastim, 16 yasinda iki kisi kendi rizalari ile illa evlenmek istiyorsa bir derece anlasilabilirdir.
  • seksin siradan, evliliginse ciddi bir muessese olmasindandir.
  • bu bakış açısına göre bir akranı ile cinsel ilişki yaşayan çocuğu öldürmemeniz ya da onu bu yaptığı yüzünden biriyle zorla evlendirmemeniz gereklidir. çok ayıptır. yapılması gereken çocuğu öldürmek ya da evlendirmektir. hatta hiç bu durum oluşmasın diye daha erken yaşta sizin uygun gördüğünüz bir dedeyle evlendirmek en güzeli.

akıl.
  • 14 yaşında kız görünce ağzının sularını akıtan pedofililere dert olmuş. "ben bunu en az bi 15 sene sikerim" mantığıyla yaptığınız sahte evliliklerinize sokayım sizin.
  • küçük yaşta derken kişinin ergen, ama reşit olmadığı bir dönemi var sayalım. kaşılıklı, bilinçli rıza ve irade olduğu sürece ikisi de normaldir. ergenlik döneminde ve reşit değilken seksi normal bulup küçük yaşta evlenmek fiiline karşı olanlar genel olarak kızın küçük yaşta evlenmediği "evlendirildiği" için karşılık rıza ve iradenin yokluğuna isyan ediyorlar. evlilik bazen kişiler de değil aileler arasında yaşanan hukuki ve özellikle ekonomik bir birliktelik, geri dönüşü vs.si zor olan başka en medeni ortamda bile hukuki süreçleri (boşanma) gerektiren bir ilişki. kişinin bir de 16 yaşındaki cehaleti ve ekonomik güçsüzlüğü ile çocuk sahibi olduğu durumu saymıyorum bile. reşit olmayanların cinselliği ise, doğum kontrolü ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı bilinçli olunduğu sürece haz için yaşanan deneyimler. bu açıdan yeterli bilinç ve eğitim sahibi olunduğunda reşit olmayan ergenin seks yapması çoğu durumda evlenmesinden daha sağlıklıdır. türkiye gerçeğinde ise tam tersi normal görülmektedir, kişi (nedense ve genellikle oğlan değil kız) seks yaptığı veya zorlandığı evlilikten kurtulmak boşanmak istediği için öldürülebilmektedir.
  • biri kişinin kendı rızasıyla diğeri ise anasının babasının isteğiyle gerçekleştiği için olması gereken durumdur. bırakın isteyen istediğiyle sikişsin. zten herşey yasak bu memlkekette en temel zevke bari karışmayın amk.
  • (bkz: sen çok yanlış gelmişsin)

mesele zorla evlendirilmeleri. yoksa kimse oha 14 yaşında evleniyolar diye karşı çıkmıyor. karşılıklı rıza ve istek olduktan sonra kime ne amına koyim.
  • evlilik sadece seksten ibaret degil. bir insanın evlilikle ilgili tek motivasyonu da seks degil. bu yuzden seks yasıyla evlilik yasını karsılastırmamak gerekir.

comar kafasındaki insanların mumkunse seks için geneleve gidip hic evlenmemesi gerekiyor. zaten bu kafada bir insanın evlendigi zaman da kurdugu aileye karsı sorumluluklarını yerine getirebilmesi pek mumkun degil bence.
  • evlilik ve seksi bağdaştıramadım ama evleniyorsa değil kendinden büyük adamlarla evlendiriliyorsa anormal gerici ve berbat doğulu oluyorsunuz.