şükela:  tümü | bugün
 • tartışmaya gerek olmayacak şekilde net yanlış davranıştır.
  kamu görevlisi olayı kişiselleştiremez. yarın bir gün konuşma tarzınız hoşuna gitmediği için bir polis memuru size kafa göz dalarsa kendisini haklı kılmaz. kanunlar hakim, savcılar bunun için vardır. kendini hakim savcı zannedenler için değil. çıkıp ülkede kanun var mı rerörö diye konuşacaklar için inanmasanız bile ülkede kanun var, nizam var. ceza verme yeri karakol değildir. yoksa bu gibi adamları sabaha kadar dövsen de eğitemezsin.

  özelden fetöcü, hdp, pkk sözleri bunlar diye ardından küfür edenler, benimle aile içinde konuştuğunuz gibi konuşmayın.
 • polis dayağını kutsallastirmaktan vazgeçin artık, 2020 yılında daha bununla övünüyorsunuz.

  o esnada bu hale gelmişlerse mesele yok, mukavemetin karşılığıdir ama karakolda kim olursa olsun adam dövmeye alkış tutarsanız kantarın ayarını bozarsiniz, o kantar bir gün sizi yada sevdiğiniz birini tartar, ne olduğunu şasarsiniz
 • abicim dövsünler, ok de; bu fotoğrafları neden servis ediyorlar. hangi akla hizmet anonim bir sosyal medya hesabı bunları paylaşıyor? önemlisi nasıl bu kişiye ulaşıyor fotoğraflar. fotoğrafları çeken kendisi ise, demek ki bir polis, profili incelenince ne kadar tarafsız olabileceği ve kime neye göre kanun sağlayacağı anlaşılıyor.

  polisin övgüye methiyeye mi ihtiyacı var?
  bunu paylaşacağına bir çocuk tecavüzcüsü yada bir kadına şiddet uygulayan şahsa da aynı muameleyi yapıp paylaşsa ya. bu kişisel intikam fotoğrafı. bunu paylaşmak mantıksız. zaten çekmişsin karakola. döv söv. hırsını çıkar. kim görecek kim ne diyecek. ama paylaşılması mantıksız arkadaş.

  not: yazdıklarımdan dolayı şerefsiz serserileri savunuyorum zanneden dingildir. polis görevini yapıyor. yapsın da her zaman... ama fotoğraf servis edilmesi mantıksız. şu fotoğraf ile o polislere göstermelik bile olsa soruşturma açılacak. kendilerine ceza gelmese bile sicillerine işlenecek.
 • amerika'da olsa bu itlerin leşlerini görürdük.

  toplanıp polisler azken tekmeler atan itlere az bile olmuş.

  burda bile humanistlik yapan var. olum bunlar insan mı lan humanistlik yapıyorsun. kanun tanımaz, ülkeye bi yararı yok, milleti virüs tehlikesine atar uyarınca da toplanıp polise saldırır bu itler.

  diyelim ki bunları ilk bir vatandaş uyardı neden dışardasınız diye, o vatandaşı 10 20 kişi toplanıp öldürene kadar döver bu ibneler. burada humanistliğinizi dürüp büküp makatınıza sokabilirsiniz.
 • polise saldıranların türk ceza kanununca ağzına sıçılması taraftarıyım. hatta şu kriz ortamında böyle bir şey yaptıkları için uzun süre güneş yüzü de göstermezler umarım.

  ama açık konuşacağım, polisin yaptığı net işkencedir. eğer siz polise, her yakaladığı suçluya bu denli işkence için yetki verirseniz, yarın haklıyken bir memurla tartıştığınızda, olayı kişiselleştirip sizi nezarethaneye çeker, bu hale getirir. üzerindeki üniforma da bir anlam değiştirmez.

  adalet demek, kanun demek, hukuk demek bu değildir. ceza bellidir. yakala, kes biletini. güneş yüzü gösterme bu iflahını siktiğimin şehir maymunlarına. ama işkence hangi ceza kanununda sana yetki olarak verilmiş?
 • bugün öğle saatlerinde küçükçekmece kanarya mahallesinde polise saldıran soysuz itlerin son hali.

  1. mezopotamya eşşeği

  2.si

  3.

  ha eleştiri olacaktır neden bu kadar az hasar var diye, sanırım sorgu daha başlamamış müsterih olun diyorlar

  tanım: ilk fırsatta otobüs yakacak, masum insanları öldürecek teröristlerin son hali

  edit: sabıka kayıtları; çocuklara yönelik cinsel taciz, gasp, adam yaralama ve hatta 19 yaşındaki devrim h. polis tabancasını almaya çalışmış.

  bana faşist falan diyenler oldu, evet haklısınız dünyada hoşlanmadığım iki tane ırk var sevmek zorunda mıyım ? birinizden ne hayır gördüm de genelleme yapmayacakmışım.

  akşam saatlerinde de beyoğlu'nda polislere ateş açılmış bir polis yaralanmış,saldırgan ters kelepçe yakalanmış. bu mezopotamya eşeklerini sanki yıllardır aradıkları ortamı bulmuş gibi hareketler yapıyorlar ama sonra ket olunca ağlıyorlar.
 • işkence gibi kavramlarda ama diyerek savunursanız işin ucunu alamazsınız. burada ise dayağı bırakın savunmayı çoşkuyla karşılıyorlar. belli ki adamlar suçlu, belli ki serseri. ancak eğer çare olarak dayak öne çıkıyorsa ya yasalar yeterince güçlü değil ki buna ihtiyaç duyuluyor ya da hukuk devleti unutulmuş.
 • yapan polisler açığa alınmalı, soruşturma açılmalı. dışarıda direnen suçluya gereken şiddeti kullanırsın, başka yolu yoksa (başkalarının can güvenliğini tehdit ettiği durumlarda) öldürebilirsin bile, devletin buna yetkisi vardır. ama göz altında el süremezsin. işkenceye sıfır tolerans diye bir geçmişi var bu ülkenin son 20 yılda. kimse bunu geriye döndüremez, döndürmemeli.
 • içimizden “oh olmuş” desek bile yanlış hareket.
  bugün haketmiş kişilere kılıfına uydurarak dayak atan polis, yarın keyfi veya kişisel husumeti için masum birinize de dayak atabilir. unutmayın.
 • sen polisin eline bu suç unsurunu mesru olarak verirsen yarin ugrayacagin siddeti garanti edersin. polisin gorevi suçluyu adli makamlara iletmektir, ceza vermek degil. bu siddeti mesrulastiran fasizme giden yola altin tas sermektedir. sanirim polis siddeti size gelene kadar alkis tutacaksiniz.