• küçükkaya'nın tarafsız olacağım diye canlı yayında imamoğlu'na soruları ne verdim ne istediler şeklindeki sert çıkışı, öncesinde adam kazandımevzusu ile ince'yi kamuoyunun önüne atışı,

portakal'ın `küfür etti ben gördüm ama size göstermem rtük kızarçıkışı ilekabataş yalanı`nı hatırlatması ile devam eden bir düşüş.

dibe vurmadılar evet ama hala düşüyorlar. bu ikiliyi tamamen birbirlerinin eküri gibi görüyorum ve zeki alasya ve metin akpınar gibi. süheyl behzat gibi. neydi o yeni nesil komik oyuncular, biri ahmet kural diğeri de murat cemcir'di heh hatırladım. şimdi ikiliden sabah şekeri olanına değineceğim biraz, daha sonra müsait bir zamanda da akşam şekerine değineceğim.

bu iki adam her ne kadar birçoğumuzun şimdiye kadar severek ilgiyle takip ettiği ikili olsalar da, her ikisi de duayen gazeteci falan değiller. vatandaşın bunları sevmesinin sebebi işlerini çok iyi yapmalarından ziyade, biz muhaliflerin heycanına ortak olan heycanlarıydı biraz da. tv ekranlarında bizim dilimizde konuşup bizle benzer şeylere tepki göstermeleriydi. yoksa ne küçükkaya ne de portakal ülkenin önde gelen gazetecileri olmadı hiç, olacaklarını da sanmıyorum.

şimdi bu ikiliden sabah şekeri olanına, iktidar tarafından bir misyon verildi. çok da zekice bir şekilde önce dündar ile flört edilip, sonra küçükkaya'ya uzatıldı.

dündar kabul etse bile onla devam edileceğini sanmıyordum, çünkü dündar tecrübesi ile bu işin altından başarılı bir şekilde kalkabilecekti. bundan dolayı ismi ortaya atılır atılmaz aktroller hemen dündar'ı hedef alıp anında kaçırdılar. o bir yemdi ve gündemi kısa süre üzerinde toplayıp asıl hedefi aramaya kamuoyunu hazırladı.

sonra da küçükkaya'ya geldi süre. muhalif olarak biliniyordu. burdan bir puan. yeterince donanımlı ve tecrübeli değildi. burdan daha çok puan. ve kendisini ıspatlamak, tarafsız görünmek için üzerindeki muhalif algısını yıkması gerektiğini biliyordu. burdan daha da çok puan.

ne yaptı ismail? ilk icraatı hemen ekrem başkan'a yüklenmek oldu. böylelikle iktidar tarafının istediği şekilde, muhalif görünmeme çabası ve kendisini tarafsız olarak ıspatlayıp tarihi münazaranın bir kazananı olarak tv dünyasında isim yapmaktı.

ama görüntü şöyle ki, ismail'in bu çabaları amatör bir şekilde hem kendisine hem de münazaranın sağlıklı olmasına zarar veriyor. ama o bunu görecek durumda değil. çevresinde de illaki onu bu konuda uyaracak birileri olacaktır ama şu an rüzgarı arkasına aldığını ve bu tarihi fırsatı değerlendirmesi gerektiğine o kadar çok inandırdı ki kendisini, artık insanların söylediğine pek kulak asacağını sanmıyorum.

sonuç olarak bu iki kutup noktasının ortasından yırtık dondan çıkar gibi üçüncü bir kutup olarak sivrilmeyi beklerken, durumu iyi idare edemeyen taraf artık hangisi olursa, onunla birlikte aşağıya doğru bir iniş olacak diye düşünüyorum.

kendisinin moderatörü olacağı maçın daha maç başlamadan kaybeden hakemi oldu küçükkaya. düşerken yanında hangisini çekecek bakalım.
  • ekrem imamoğlu'nun arkasına aldığı rüzgara karşı işemeye çalışan ikilinin hazin sonu.
  • sözlük ne derse türkiye'de o oluyor zaten. recep ivedik izlenmiyor, enes batur takip edilmiyor, nilgün bodur satmıyor, akp 17 yıldır kazanmıyor, müge anlı rating almıyor. kısacası doğrusunu yapan ve kalan az sayıda elle tutulur habercilerdendir bu adamlar.
  • bunu eğer tarafsız gözükmek için yapıyorsalar çok iğreti duruyor.
    adamlar tüm medyayı almış gidiyor.
    şimdi taraf olmayacaksan ne sikime ordasınız mk. çelişkili çelişkili hareketler, portakal 1 haftadır görüntü var diyip duruyor.

her şey düzelsin, demokratik ortama geçilsin o zaman tarafsızlığını konuştur.
  • ana akım medyanın bile parti bülteni gibi çıkmak zorunda kaldığı devirde, muhalif durmayı başardıkları için sivrilmişlerdir. halbuki ikiside muhalif kesimin onlara yüklediği anlamların altın kalkabilecek kalibrede tipler değiller. nitekim son süreçte de boyaları dökülüyor
  • gözden düşmesi mi tam bilemiyorum ama olan şudur;
    ben tarafsızım, objektifim, dürüst ve doğru bildiğimi söylerim mottosu ile
    bilmedikleri konularda yorumlar yapmaları mide bulandırıcıdır
  • haklı bir gözden düşmedir. medyanın akpnin sesine döndüğü bir dönemde, muhalif gibi görünüp topluma umut aşıladılar. herşeye rağmen "hala onurlu gazeteci var" diye düşündürdüler. sonra ne oldu? makyajları aktı, gerçek yüzleri ortaya çıktı. ne yapacaktı onları sevenler, bu ikiyüzlülüğü kabul edip baş üstünde mi tutacaklardı?
    sonuçta insanlara hak ettikleri kadar değer vermek lazım.
hesabın var mı? giriş yap