şükela:  tümü | bugün
  • arabayla geçerken dahil olduğum ürkmüş insanlar kitlesi. arabada olmasak o kazlar bizi yerdi. hele bir tanesi elebaşı mı nedir, vaaak gaaak guuk diye baya baya koştu arabanın peşinden. köyün içinden geçiyorsun, insan çıkar hayvan çıkar diye hızlı da gidemiyorsun. arabanın içinde yusuf yusuf olmuştuk valla. kazlar savaşçı ruhlu tombalaklar netekim.
  • hava sıcaklığının 0'ın üzerine uzunca süreler çıkmadığı karlı kars ve ağrı'da kaz değil kaz sürüsü tarafından kovalanmaktır paha biçilemez olan.
  • aralarında bulunduğum sözlükçülerdir.

bu kazlar çok agresif hayvanlar.

edit: oha lan hepiniz de mi? millet icini dokmek icin yillarca beklemis.
  • sadece kovalanmak mı bir de hayvanı kızdırdıktan sonra ısırıldım. hiç tavisye etmem:)
  • küçüktük. o zamanlar köye yaz tatili için gitmiştik. bir grup kaz beni görür görmez üzerime doğru koşmaya başladılar. ben de panik halimle yerden küçük bir taşı alıp bunlara doğru fırlatıp kaçtım. biraz uzaklaştıktan sonra geri döndüğümde, attığım taşın yavru kazlardan birine geldiğini fark ettim. sanırım ölmüştü. hala üzülürüm.

o gün bugündür, hiçbir hayvana kötü davranamam.

doğayı, hayvanları ve insanları sevin. huzurun başka türlüsü mümkün değil.
  • lise 1. sınıfta okula giderken komşumuzun beslediği kazların sabahları bana spor yaptırmalarına sebep olmustur.

ulan her sabah koşarak geçiyordum oradan yine de takılıyorlardı peşime.

not: abi herkes bu anı bekliyormuş resmen. ne çekmişiz be :) goşun goşun...

işte böyle saldırı moduna geçiyordu o an ona bakışım ve efsane deparım...
  • başlıktaki gelmiş geçmiş gelecek bütün entry'leri favladığımı belirterek bu konuya katkıda bulunuyorum. selam olsun kazların kovaladığı bütün sözlük miniklerine.
  • benimdir. rahmetli babam çapari yapardı kaz tüyünden. kardeşimle beni de kaz tüyü için komşuların kazlarının üstüne gönderirdi.

hatta bir keresinde popomdan ısırılmışlığım bile vardır kaz tarafından.

bu yaşıma geldim, ne zaman o " tısss" sesini duysam, popom acır.

ama kaz tüyünden yapılan çapari de harbi çaparidir.
  • bu ibneler yuzunden dizimi yarmisligim vardir. kucukken koyde baska hicbir seyden korkmazdim bunlardan korktugum kadar. tislar ve kafasini asagi egip kosar ya kanatlarini acarak. ulan alien veremedi bana bu korkuyu sonra. cocukluk ne acayip lan boklu kazdan olumune korkabiliyorsun.
  • kaz tarafından kovalanmadıysanız, bu hayvanlarla yakın lokasyonda bulunmamışsınız demektir. ben ne zaman yamaçlarına yaklaşsam tıslayarak üzerime üzerime gelirlerdi bezemenkler.