şükela:  tümü | bugün
  • ısırılmış olanlarına dahil olduğumdur. küçüktüm, ufaktım, ısırdı lan. :(
  • arabayla geçerken dahil olduğum ürkmüş insanlar kitlesi. arabada olmasak o kazlar bizi yerdi. hele bir tanesi elebaşı mı nedir, vaaak gaaak guuk diye baya baya koştu arabanın peşinden. köyün içinden geçiyorsun, insan çıkar hayvan çıkar diye hızlı da gidemiyorsun. arabanın içinde yusuf yusuf olmuştuk valla. kazlar savaşçı ruhlu tombalaklar netekim.
  • aralarında bulunduğum sözlükçülerdir.

bu kazlar çok agresif hayvanlar.

edit: oha lan hepiniz de mi? millet icini dokmek icin yillarca beklemis.
  • lise 1. sınıfta okula giderken komşumuzun beslediği kazların sabahları bana spor yaptırmalarına sebep olmustur.

ulan her sabah koşarak geçiyordum oradan yine de takılıyorlardı peşime.

not: abi herkes bu anı bekliyormuş resmen. ne çekmişiz be :) goşun goşun...

işte böyle saldırı moduna geçiyordu o an ona bakışım ve efsane deparım...
  • başlıktaki gelmiş geçmiş gelecek bütün entry'leri favladığımı belirterek bu konuya katkıda bulunuyorum. selam olsun kazların kovaladığı bütün sözlük miniklerine.
  • benimdir. rahmetli babam çapari yapardı kaz tüyünden. kardeşimle beni de kaz tüyü için komşuların kazlarının üstüne gönderirdi.

hatta bir keresinde popomdan ısırılmışlığım bile vardır kaz tarafından.

bu yaşıma geldim, ne zaman o " tısss" sesini duysam, popom acır.

ama kaz tüyünden yapılan çapari de harbi çaparidir.
  • bu ibneler yuzunden dizimi yarmisligim vardir. kucukken koyde baska hicbir seyden korkmazdim bunlardan korktugum kadar. tislar ve kafasini asagi egip kosar ya kanatlarini acarak. ulan alien veremedi bana bu korkuyu sonra. cocukluk ne acayip lan boklu kazdan olumune korkabiliyorsun.
  • kaz tarafından kovalanmadıysanız, bu hayvanlarla yakın lokasyonda bulunmamışsınız demektir. ben ne zaman yamaçlarına yaklaşsam tıslayarak üzerime üzerime gelirlerdi bezemenkler.
  • çok şükür küçükken kaz tarafından kovalanmış efsanevi nesil olarak açılmamış. yetmişti artık her şeyin efsanevi olduğunu sanan insanlar.

konuya gelirsek beni üniversitede kovaladı. 5 yıl okudum, hemen hemen her sene kovalandım heralde. şaka maka baya adrenalinli iş.
  • küçükken bunlardan korktuğum kadar yılandan bile korkmazdım. bahçeye 150 metre ötede kazlar su içiyordu, 15-20 kaz kadar, ben de yanlarındaydım. beni görüp kafalarını yukarı kaldırıp tıslamaya başladılar hep bir ağız. ben de malım ya, geri tısladım bunlara. sonra kanatlarını çırpa çırpa üstüme gelmeye başladılar. o an hayatım film şeridi gibi geçti gözümün önünden. tabii kısa sürdü, 8 yaşında falanım çünkü. bir depar atmışım, rüzgar gibi uçuyorum. bahçeye vardığımı, o kapıyı kapatışımı, kazların kapıda 5 dk beni bekleyişini unutmam hala. siz siz olun size tıslayan bir hayvana tıslayarak feedback yapmayın. sonu fena.