şükela:  tümü | bugün
  • oyun oynadığınız yazlığın terasında yengeç görünce "ohaa bu tarantula,dünyanın en zehirli örümceğiii" diye çığlık atarak tüm evi ayağa kaldırmaktır. işin garip yanı da o yaşta yengeci değil tarantulayı bilmektir. *
  • benim başımdan geçeni salaklıktan ziyade kendime hakim olamayış olan salaklık.

benimkisi hüzünlü bir kabak dolması hikayesi:

kabağı küçükken çok severdim, hala da severim... ilkokulda bile beslenme çantamda kabaklı kek götürürdüm. rahmetli annem çok sevdiğimi bildiği için sürekli herşeyin kabaklısını yapardı bana. kabaklı turta bile yemişliğim vardır. velhasıl, gel zaman git zaman, bir gün annem evrendeki en güzel şey olan etli kabak dolmasını icat etmiş oldu. aslında benim için icat sayılırdı, önceden varmış tabi... bir tencere dolusu kabak dolmasını kimse yokken yiyiverince ailem tarafından korkudan hastaneye kaldırıldım. ilkokulun en şapşal çocuğu ödülünü kazandığımdan eminim.
  • eve gelen misafirlerin terliklerini vs ayakkabılarını, misafirliğe gidildiğindeyse kumandanın pillerini saklamak,
    deneyler yapmak-bazen temizlik ilaçlarını karıştırmakken bazen de prizi patlatıp sigortayı attırmakla sonuçlanabilecek olan deneyler-,
    tuvalette bağıra bağıra şarkı söylemek,
    kanepenin televizyona yakın olan kısmı için kardeşle kavgaya girmek -hatta kanepenin o kısmı çökmüş olur-,
    büyük buluşma, sırlar dünyası ve benzeri televizyon programlarından sonra tuvalete gitmekten korkmak,
    gece korkup uyandığında anneyi ''anne, susadım!'' diye uyandırmak... şeklinde listeye uzatabiliceğim salaklıklar
  • ingilizce dersinde alfabeyi yeni öğrenmiştik. ben de çok unutkan bi insanımdır, o zaman da öyleymişim.
    dersler bitti eve giderken;

arkadaşım : q harfi nasıl oluyodu yaa
    ben : (elimle p harfi yapıyorum) böyle işte
    a : ama onun p ile ne farkı var ki ?
    b : bunun kuyruğu daha düz

e be salak p'nin kuyruğu yamuk mu *
  • (bkz: #28013024)
  • küçükken biryerden lazer ışığının 3 saniyede dünyadan aya ulaştığı gibi bişey duymuştum. ben de şu zamanında herkeste olan anahtarlıklı lazerimi alıp akşam balkondan aya doğru tutup 5-6 dakika beklemiştim yansımasını ayın yüzeyinde görmeyi umarak. ne şapşalmışız be..
  • yere düşen parayı bulmak için "para parayı çeker" mantığına dayanarak yere başka bir para atıp onu da kaybetmek.
  • sıklıkla çükü fermuara kaptırmak. *