şükela:  tümü | bugün
  • yetkililerin harekete geçmesi için, gayretle gündemde tutulması gereken mevzudur.
  • sık geçtiğim, geçerken hızımı 50'ye düşürdüğüm bir yoldur. hakikaten dikkat edilmesi gerekiyor.
  • ha siktir lan 6 şerit dediğin yol en ufak yoğunlukda kilometrelerce trafik kuyruğu oluşuyor sen neden bahsediyosun
  • küçüklüğümde altınoluk'ta bu yol tek gidiş tek gelişken hatırlıyorum annemin bi elinde abim bi elinde ben yolun boş olduğu anı kovalar karşıya geçerdik. tek ışık vardı ve evimize bir kilometre uzaktaydı. denize veya çarşıya giderken ışıkları kullanmadık. hep kulağımıza gelirdi o yolda kazalar olduğu.

2,5 yıl oldu o civardan geçmeyeli. yol genişletilmişti ama sadece genişletilmiş. lütfen yerleşim bölgelerinin nüfusunu göz önünde bulundurup daha fazla trafik ışığı koyun. o yolun projesinde emeği olan insanların vicdanı rahat mı acaba şu an? daha ne kadar can gidebilir ki?
  • bu durum çok can yakar, benzer bir olay farklı bir yerde başıma geldi, teyzem milim farkla kurtuldu, çözüm bulmak bu kadar zor olmamalı, ama her şeyi zorlaştırmakta üstümüze yok.
  • yazlığımın tam önünden geçen, yıllarca bir çok ölümlü kazaya tanık olduğum lanet karayolu.

çocukluğumdan beri o alt geçitler virane halde. sidik kokusundan yanına yaklaşamıyorsun zaten. ıçinde ne olduğu belli değil. kimse cesaret edip de kullanamıyor.

çare üst geçit. altınoluk girişinde bir tane var (akçay yönü) gayet de kullanıyor insanlar. ben bisikletle oradan geçiyorum hep.

100-150 metrede bir aynı üst geçitlerden yapılmalı. bu konuda bimer' e defalarca yazdım ama hiçbir gelişme olmadı ne yazık ki.
  • her yıl birden çok ölümlü kazanın olduğu yol ne yazık ki! kışın da durum pek farklı değil. trafik lambası çözüm olamıyor çünkü dönüşlerde yine yayalara yol verilmiyor. üst geçit de maalesef pratik değil, sürekli yaşayanlar epeyce yaşlı.
    aklıma düştükçe ya da birşeyler duyduğumda içim gidiyor çünkü annemle babam her gün o yolu kullanıyorlar.
  • yol hataları sadece ışıklarla sınırlı değil, yolun eğimi bile mühendislik açıdan hesaplanmıyor bu ülkede. araç kullanırken aracın dönüş yönün tersine havalandığını hissediyorsunuz hep. kayıpları için üzüldüğüm bu insanların acısına eğer faydam olacaksa ben de destekliyorum. elimden yazmak dışında gelen bir şey olursa, yapamya da hazırım. umarım başkaları ölmeden yol düzeltilir.
  • belli bir saatten sonra dolmuşlar hız sınırını geç, hiçbir kırmızı ışıkta durmuyorlar. trafik sorunu için ciddi bir çalışma yapılmalı.
  • allaha emanet sadece yol yapmak için yapıldığının görüldüğü, tüm kalanlara sabırlar dilediğim kazanın olduğu yol. bir kaç ışık bu kadar zor olmamalı. halbuki bu tip ölümlü kazalar sonucu hep bir önlem alınır ama bu sefer o da olmamış... bir şekilde çoğumuz karayollarına ayrıntılı bir şey yollarsak önlem aldırabiliriz. kaçıncı km'ler, açık olarak hangi yol vb durum.