şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son sınıf öğrencisiyken ve 4 sene boyunca ır'dan aldığım derslerden yamuk yapmayı geçtim, diğer bölümlerden aldığım derslerin sınavlarında dahi en ufak bir yamuğum olmamışken ve ır departmanıyla kopya konusu bir kenara başka hiç bir konuda bile bir problemim olmamışken ve daha da güzeli mezuniyetime 3 ay kala girilen bir finalde beni hedef alarak kopya tribine girmiştir. telefonumu seslide unutmuşum. en ön sırada oturuyorum. telefon çalınca telefonu cebimden çıkarıp onun da göreceği bir şekilde havaya kaldırıp sessize alıyorum işareti yaptım. "alırım kağıdını iptal ederim sınavını" dedi. "telefonu sessize alıyorum ve görebileceğiniz şekilde de havaya kaldırıyorum" dedim. daha fazla konuşma alırım kağıdını iptal ederim diye bağırdı. ya kötü gününe denk geldim ya da kötü birisine. zira 4.sınıf dersinin finalinde, böyle bir diyalog sırasında "iptal ederim o kağıdını" tehditleri savuran birisinin bu halini başka bir türlü açıklamak mümkün değil.
 • öğrencisi olmadığım halde dersine girmek istediğim, birlikte bira içmesi keyifli, kâh düşünceli kâh neşeli insan. fotojenik değildir ama o kadar kusur kadı kızında da olur.
 • dünya iyisi, güzel arkadaşım.

  kendisine metro istasyonunda tacizde bulunup, hakkında hukuki işlem başlatılmış sözlükçülerin kendisi ile tanıştığına bin pişman olması şaşırtmamıştır. artık buna nasıl tanışma denirse!

  uzak durulması gerekiyorsa kulağının dibine kadar niye girdin diye sorarlar ama adama. mahkemede de soracak zaten, hiç merak etme. bir de içindeki kötülüğü görmüş beyimiz, hadi ordan!
 • metroda yürürken kendisine sözlü tacizde bulunan şahsı yakalatıp şikayetçi olduğunda, adamın başka türden tacizlerine maruz kalan arkadaşım.

  yaşadığı olay, cinsel suçlarla ilgili şikayetlerin neden hassas yöntemlerle yürütülmesi gerektiğine kanıt resmen. adam şikayet dosyasından bilgilerini öğrendiği kadına önce çeşitli yollardan ulaşmaya çalışıyor, engellenince bu sefer ekşi sözlüğü bir yıpratma/ kışkırtma mecrası yaparak psikolojik tacizini devam ettiriyor. üstelik bu yolla tanışıklık ve karşılıklı iletişim var-mış izlenimi yaratmaya uğraşıyor dava öncesinde. kadının "benden uzak dur" demesi de "hakaret etti" oluyor, oh ne âlâ!

  bu sebeple, suçluluk duygusuyla günaşırı ekleme yapılan entryde bahsedilen mesajı olayı yakından bilen, bu küstahlığa sinirlenen biri olarak "kim olduğunu ve ne yapmaya çalıştığını biliyoruz" demek için benim yazdığımı söylemek istedim. okuduğunu anlama kapasitesine sahip birinin yakın arkadaşı tarafından yazıldığını rahatlıkla idrak edebileceği mesaj şurada: https://hizliresim.com/8yqbma . bir kadını taciz edip, sonra da türlü yollardan rahatsızlık vermeye çalışan birine "pis herif" dediğim için hiç pişman değilim. şahsın bana daha sonra attığı şu mesajda da (https://hizliresim.com/vjkl6o) görüleceği gibi taciz ettiği kadın sandığı kişiye ulaşma çabasından vazgeçmiyor, "muhbir vatandaş" sopası göstermekten de geri kalmıyor bir de...

  her şeyden önemlisi, bir tacizcinin sırtını dayadığı ataerkil kültürün hukukta da karşılığını bulacağına dair küstah güveni ve "nasıl ispatlıcakmış ki yaaa" diye düşünüp, iyice arsızlaşabilme cüreti maalesef ne çok şey anlatıyor.