şükela:  tümü | bugün
 • ikinci donemin sondan bir onceki dersine kadar anlattigi seylerin arasina giren ayrintilardan 'later on' bahsedecegini soyleyen ve fakat o later onlari bir turlu gorulemeyen hoca.

  konuya gereginden fazla hakim olmasindan (ya da tam tersi ama biz anlamiyoruz) kaynaklandigini dusundugumuz bir bugi var yalniz. konuya cok guzel yerden girmesine ragmen her seyi anlatacagim, butun ayrintilardan bahsedecegim israri yuzunden tam ters yonden cikis yapmasi hatta zaman zaman cikamadan dersi bitirmesi takip edilebilirligini zorlastiriyor gibi gelmistir hep.

  sinav konusunda da 'derse gelseydin bilirdin' tadinda sorulari ve sorularin insafsizligini dengeleyen notlamasiyla... vidividi derken neredeyse iyi bir seyler soylemeye baslatacak bana hocalarim hakkinda. (butunlemesinde dunyanin en abuk seyini yazmazsaniz 'bute gelmeyenler de var' diye dusundugunden olsa gerek sizi yari yolda birakmaz, gecirir.) durayim en iyisi.

  o degil de bolumde ingilizce konusabilen kac hoca var zaten, nezir hocayi opup basa koymak lazim gelir. iyi bi sey mi dedim ben?

  not: secmeli derslerini cografya, turk dili, tarih gibi bolumlerden alan ogrencilere 'siz de mi onlardansiniz' bakisi attigi goruldu, yaninda bahsetmeyin, sonra gogsunuzde kocaman a harfi ile oturursunuz vallahi sinifinda.
 • bu adam benim hayallerimin erkeği...hakkında "beni alsa da kurtulsam" diye düşündüğüm ilk hocadır kendileri. dolayısıyla bu bölüm de yani amerikan kültürü ve edebiyatı bölümü de "nezir beni alsa da kurtulsam" dedirten bölüm oluyor. ya da ben mi dedirttim neyse şey değil...
 • sürekli yaptığı air quotes hareketi ile öğrencisinin istemsizce gülümsemesine sebebiyet veren, birikimi ile insanı kendisine hayran bırakan, öğrencisi olduğum için kendimi şanslı hissettiğim akademisyen.

  küçük bir itiraf: hocam, saçınızı kestirdiğinizde dehşete düşmüştüm. saygılar.
 • bi' klasik batı edebiyatı anlatır, kendinizden geçersiniz. ders sırasında konuyla alakalı-alakasız bir yığın şey anlatması dersi tekdüze olmaktan kurtarır ve normalde -muhtemelen- öğrenmeyeceğiniz şeyleri öğrenirsiniz. ders aralarında da kendisine bir şeyler sormak suretiyle iki çift laf etmesi çok zevklidir.
 • genç yaşına rağmen birikimiyle kendine hayran bırakan insandır. dersleri ana konuyu takip ederken bilgi eklemek için açılan küçük küçük boşlukların onlar hakkında bilgi vermek için yeni boşluklar bırakılmasıyla devam eder. bir anda bilgi yağmuruna kapılır, sürüklenip gidersiniz.

  derslerin dışında da inanılmaz neşeli, sevimli bir insandır ve gördüğüm kadarıyla öğrencilerinin kendisine sorular ile gelmesinden inanılmaz mutlu olur. bölümde ingilizce konuşmayı bilen nadir hocalardan biridir; akıcı ve güzel bir aksanlı konuşması vardır. bölüm bittiğinde derslerine giremeyeceğim için üzüleceğim ilk hocam olarak sanırım.

  tag ile aramak için:"air quotes", "you know what ı mean?", "in a sense".