şükela:  tümü | bugün
  • ikinci donemin sondan bir onceki dersine kadar anlattigi seylerin arasina giren ayrintilardan 'later on' bahsedecegini soyleyen ve fakat o later onlari bir turlu gorulemeyen hoca.

konuya gereginden fazla hakim olmasindan (ya da tam tersi ama biz anlamiyoruz) kaynaklandigini dusundugumuz bir bugi var yalniz. konuya cok guzel yerden girmesine ragmen her seyi anlatacagim, butun ayrintilardan bahsedecegim israri yuzunden tam ters yonden cikis yapmasi hatta zaman zaman cikamadan dersi bitirmesi takip edilebilirligini zorlastiriyor gibi gelmistir hep.

sinav konusunda da 'derse gelseydin bilirdin' tadinda sorulari ve sorularin insafsizligini dengeleyen notlamasiyla... vidividi derken neredeyse iyi bir seyler soylemeye baslatacak bana hocalarim hakkinda. (butunlemesinde dunyanin en abuk seyini yazmazsaniz 'bute gelmeyenler de var' diye dusundugunden olsa gerek sizi yari yolda birakmaz, gecirir.) durayim en iyisi.

o degil de bolumde ingilizce konusabilen kac hoca var zaten, nezir hocayi opup basa koymak lazim gelir. iyi bi sey mi dedim ben?

not: secmeli derslerini cografya, turk dili, tarih gibi bolumlerden alan ogrencilere 'siz de mi onlardansiniz' bakisi attigi goruldu, yaninda bahsetmeyin, sonra gogsunuzde kocaman a harfi ile oturursunuz vallahi sinifinda.
  • sürekli yaptığı air quotes hareketi ile öğrencisinin istemsizce gülümsemesine sebebiyet veren, birikimi ile insanı kendisine hayran bırakan, öğrencisi olduğum için kendimi şanslı hissettiğim akademisyen.

küçük bir itiraf: hocam, saçınızı kestirdiğinizde dehşete düşmüştüm. saygılar.