• ata demirer'in bülent ersoy tiplemesinde kullandıgı sinirlenme ve gaz verme eylemi. arkada$lar arasında "hadi gaz ol" "çabuk" ya da "kendinden geç" $eklinde kullanımlara yardım ve yataklık yapabilmektedir.
    (bkz: kudurmak)
  • kudurmaktan emir
  • yeni roman şarkılarından biri. zamanı gelince bir 'ayılana gazoz bayılana limon' gibi ünlü olacak kanımca.

kudur, kudur,
    kudur, kudur...

ye kafanı,
    kudur!
    ye beynini,
    kudur!
    iç, iç, kudur!
    kudur!

mari ye kafanı,
    mari ye beynini,
    mari ye kendini,
    kudur, kudur...

deli misin nesin sen?
    deli misin nesin sen?
    ablanı da istetecem!
    ablanı da istetecem!

şarkı bir dişi kişiye seslenmektedir. belli ki dişi kişinin er kişiye meyli vardır. ancak er kişinin niyeti bahsi geçen dişi kişinin ablasıdır. durum böyleolunca da er kişi, dişi kişiye, kudur! demektedir, zira o yakında dişi kişinin ablasını istetecektir.

değişik roman şarkıcılar tarafından seslendirilen bu şarkının en iyi yorumu, kanımca, kudur rasim tarafından seslendirilendir. zaten şarkı ile özdeşleşen kudur rasim, harika bir vokal performansı sergilemektedir, ki kudur rasim'in versiyonundaki ince saz orkestrasyonu da gayet başarılıdır. ayrıca iddia ediyorum ki, ciguli'nin yapma bana numara'sından beri böyle orijinal ve manyak bi vokal yorum çıkmamıştır. retkit adlı şarkıcının söylediği versiyon da fena değildir. ancak incesazdan çok org daha ön plandadır, ki bu da ortama bir düğün havası yayar.
  • (bkz: çıldır)
  • http://www.hemenpaylas.com/…yna_oyna_kudur.mp3.html adresinden edinilebilecek eserdir.

not: limewire dan nasi bulduysam , hiç dokunmadim ismine. o denli de şeffaf bir insanim.
  • gayda istanbul'un üzerine çeşitleme yaptığı pek hoş roman şarkısı. sözler şöyle:

arada bir geliyorlar
    geliyorlar gidiyorlar
    bi' geldi mi de kalıyorlar
    ye kafayı, kudur kudur

ne malım var ne mülk ne para pul
    işler nanay, ne ev bark ne çul
    kayboldum, hadi gel ara da bul
    ye kafayı kudur kudur
    ye beynini kudur kudur

sofrada soğan tuz biber
    sandım dertler biter
    dediler romanlar da gülecek
    her günüm dünden beter

ye kafayı kudur, ye beynini kudur, iç iç kudur, kudur
    mari ye kafayı, mari ye beynini, mari ye kendini, kudur

aşağı bak kudur, yukarı bak kudur, aç gözünü kudur, kudur
    sağına bak kudur, soluna bak kudur, ye kafayı kudur, kudur

dediler romanlar da gülecek
    hade be yalancılar
  • akşam akşam, yine aklıma gelmiş şarkıdır.
    youtube
    ben ki strauß, bach; dubsteb, hip hop, tsm gibi farklı farklı türler dinlerim ve asla roman şarkıları dinlemem, yinede bu şarkı beynimde kafa sikici bir boyutta yer etmiştir.
    başkası adına utanma almancadan (bkz: fremdschaemen) tabiri olmuşsa, bu da (bkz: ohrwurm) yani aklında sürekli istem dışı çalan fakat uyuz olduğun bir şarkı olarak literatüre geçmelidir
  • online oyunlarda kendi takımınızdaki veya karşı takımdaki herhangi bir oyuncunun size kuduz olmuşçasına salladığı hakaretlere başka hiçbir şey söylemeden kullanılması durumunda karşınızdaki kişinin ağzından köpükler çıkmasına vesile olacak kelime.

oyun sonrasında bazı durumlarda (bkz: çekemeyen anten taksın) veya "alemin derdi ben olmuşum demek zamanında iyi koymuşum" söz öbekleriyle de pekiştirilirse arkanıza yaslanıp karşınızdaki canlının çırpınışlarını beş dakika boyunca keyifle izleyebilirsiniz.
  • kudurun
hesabın var mı? giriş yap