şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aşı karşıtlarına "kuduz aşısı olmayın da kudurarak ölün"den, "kendi kanınızda boğularak ölün"e kadar geniş yelpazeli ölüm menüsü sunan bilim insanıdır. twit'lerinin tamamı burada. ölümlerden ölüm beğenme fantezili önemli kısımları ise altta.

  "popüler olmak için aşıları reddedin lûtfen fakat yarın çocuğunuzun bir yeri kesildiğinde koşa koşa tetanoz aşısı yaptırmayın, çünkü içinde formalin var, tetanoz gelişsin ve kasılmalar içinde ölüm gelsin. kuduz bir köpek ısırdığında sakın ha sakın aşı yaptırmayın çünkü içinde stabilizatör var ve kudurarak ölün. bebeğiniz boğmaca olduğunda soluksuz bırakan öksürüklerden katıla katıla ızdırap çeksin ve yüksek bir yüzde şansla ölümü beklesin oldu mu? hib aşısı yaptırmayın, efendi gibi çocugunuzun memenjit olmasını bekleyin, sonra çok inandığınız doktorlar sizi kurtarsın. hepatit b aşısı olmayın, karaciğer kanserinden, rahim kanserine kadar taşlar döşeli yoldan yürüyün. verem aşısı hiç olmayın zaten mis gibi kendi kanınızda boğulursunuz."
  ***
  bilim insanlarının "kudurun," "kanınızda boğulun" türünden ifadeleri elleri titremeden kullanması mı daha tüyler ürpertici, yoksa yarın misal hepatit aşısının akciğer kanserine yol açtığı saptandığında bugün yaptıkları canhıraş aşı savunmalarını unutup "pardon bi yanlışlık olmuş, yeni formüller üzerinde çalışıyoruz" diyerek en ufak bir vicdan azabı emaresi göstermeden hayatlarına devam edecek olmaları mı daha tüyler ürpertici, karar veremiyorum.
 • 404 - temenni bulunamadı

  tdk'daki temenni girişini kopyalayıp yapıştıralım:
  temenni
  isim (temenni:) arapça temenni
  1. isim bir şeyin gerçekleşmesini dileme
  "hangi şair bu kadar pürüzsüz ve kuvvetli bir dille ölüm temennisinde bulunabildi?" - i. a. gövsa
  2. dilek
  "fakat asıl temennim onların daha yüksek düşünceler için aşılması gereken basamaklar olmasıdır." - m. kaplan
 • baştan sona okudum. başlığı açan arkadaş zannımca götüyle okumuş paylaştığı yazıyı. hoş bu aşı karşıtı denyolara kasılan duyar türünden bir temennide bulunmuş olsa da gram sikimde olmaz çünkü hakediyorlar. aha ben temenni ettim buyur.
 • doğaya adapte olmayı reddedip doğal seleksiyona uğramaya çok yakın olan bir tür varsa o da bu aşıyı reddeden beyin yoksunu sığırlardır. bunları ayrı bir tür olarak nitelendiriyorum çünkü bizim türümüz binlerce yıl önce bile beynini kullanan bir tür.

  tanım: sıfır bilgili bir cahilin bilim insanlarına bok atması olayı.
 • şu kadar yazıdan anlaya anlaya bunu mu anladın?
  adam ironi yaparak, aşı yapılmazsa olabilecek olumsuzlukları gözünüze sokmuş.
  ben aşı karşıtı olsam şu yazıdan utanırdım.
  ikincisi, siz kendinizi çok mu uyanık sanıyorsunuz? zaten herkes aşı oluyor, benim çocuğum olmazsa birşey olmaz! riski sıfırlayayım kafasındasınız. yalnız sorun şu, aşı karşıtları artıkça herkes için risk büyüyor.
  dr ömer coşkun vardı. her derde deva bitkisel ilaç satıyordu(!) kendisi 47 yasında kanser tedavisi görürken böbrek yetmezliğinden öldü.
  not: çok fena hastayım, uyuyamıyorum, uğraştığım şeye bak.
 • okuduğunu anlamayan biri başlık açmış. bir de altında dııdııdı yapımış.

  temenni nerede? burada: (bkz: başlıklarını engelle)
 • yazdığına tamamen katıldığım bilim insanıdır. aşı karşıtı bir gerizekalının linç beklentisi ile açtığı ama kendisinde patlayan başlık.
  kamu spotu: haydi çocuklar aşıya
 • işte türk medyası da aynen bu kafa. koskoca anlatılmaya çalışılandan, yazıdan gitmiş cımbızla nereyi çekmiş.
 • bu aşı mevzusunu çok büyütüyorsunuz. istemeyen inanmayan kendine de çoluk çocuğuna da yaptırmaz. civa varmış diye iddialaşıyor mentiondaki herif de. sen mi bileceksin o mu? yaptırma defol git kimse kimseye zorla aşı yapmıyor ki?
  başlığı açan arkadaş cumartesi gecesi bol bol içmiş heralde. aşı geliştirmek veya ilaç geliştirmek ile ilgilenen herhangi bir bilim adamının böyle bir temennide bulunması yaptığı işle ters düşmüyor mu bir kere ? kendi kanınızda boğulun ama verem aşısını da gene de yapayım şurda dursun mu diyor? neden boşuna linç girişimi başlatıyorsun, herkesi kendin gibi okuduğunu anlamaz mı zannediyorsun? biraz kitap oku naçizane tavsiyemdir.