şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 6 aralık 2017 abd'nin kudüs'ü başkent ilan etmesi)

  (bkz: 6 aralık 2017 kudüs ün başkent ilan edilmesi)

  kaç tane daha açacaksınız aynı başlıktan? anladık, kudüs israil' in başkenti olmuş, ee!? kudüs filistin' in başkenti ilan edilse etin fiyatı mı düşecek, kiralar mı azalacak yoksa elektrikten kayıp kaçak bedeli almaktan mı vazgeçecekler? kudüs' ün şu ya da bu ülkenin başkenti ilan edilmesinin bize ne faydası/zararı var!?
 • amerikanın artık israilin uydusu olduğu tamamen netleşti sanırım. hoş tüm dünya israilin uydusu değil miydi zaten.
 • yenilmeye doymayan türk-islam kırmızı çizgilerinin birinin daha saatin saniyeleri gibi geri kaldığını gösteren icraat.

  not alın, buna "cevab" olarak ayasofya'yı ilhak edecek bunlar
 • trump başkan seçildiğinde göt yanakları pembeleşen süper müslüman ak çomarlar ne düşünüyor acaba. ulan tepeden en aşağıya kadar alayı sığır amk güruhunun. en ufak strateji yetenekleri yok.

  hasan değil basan alır. bizde zamanında istanbulu aldık başkent yaptık. o zaman kimse bize ses çıkartamadı, şimdide israile çıkartamıyorlar.
 • çok da sikimizdeydi dedirten açıklama. abd büyükelçiliğini kudüs'e taşısa ne olur taşımasa ne olur? her ülke kendince kudüs'ü başkent olarak görür veya görmez. kuzey kıbrıs'ı dünyada tanıyan kaç ülke var? kosova'yı tanıyan kaç ülke var? kosova'yı amerika tanıyor, rusya tanımıyor. ne oldu şimdi? kosova, kosovalığından bir şey mi kaybetti? sırbistan hala daha kosova'yı kendi topraklarında görüyor olsa ne değişir. orada %5 bile sırp yaşamadıktan sonra...

  amerika büyük ülke, onların aldığı karar etki yapar, domino taşı gibi devamı gelir diyenler olacaktır. bir sikim olmaz efendim. altı oyulan trump elindeki son kozu oynadı. israil en önemli asıydı trump'ın. en başta 7 alırım diyen trump bu gidişle 4 alamadan batacak gibi gözüküyor. ondan sonra gelecek yönetim de bu kararını geri alır. amerika israil'in uydusu diyenlere de kıçınızla gülünüz. israil kim amk? ziraat ve savaş teknolojisinde görece iyi olan dünyada nüfusu oldukça sınırlı olan bir ülke hangi kudretle amerikayı yönetsin. ingilterenin zamanında onlara hediye ettiği topraklarda sümercilik oynuyorlar. müslüman dünyasının aptallığını fırsat bilerek de topraklarını genişletiyorlar. şimdi burada suçlu kim? amerika mı, müslümanlar mı?
 • israil'in bağımsız iradesi verdiği, abd'nin de tanıdığı karardır.

  israil dışındakilere bir halt yemek düşmez. adamların toprağı.

  bu arada:

  https://upload.wikimedia.org/…/christian_bypass.jpg

  veya:

  http://i45.tinypic.com/actp47.jpg
 • bu kökten dinciler yine sokaklara dökülüp otu boku protesto edip cola falan dökmeseler bari, adamlar cola döküyor ama giydiği donu yahudi üretiyor.