şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: 6 aralık 2017 abd'nin kudüs'ü başkent ilan etmesi)

(bkz: 6 aralık 2017 kudüs ün başkent ilan edilmesi)

kaç tane daha açacaksınız aynı başlıktan? anladık, kudüs israil' in başkenti olmuş, ee!? kudüs filistin' in başkenti ilan edilse etin fiyatı mı düşecek, kiralar mı azalacak yoksa elektrikten kayıp kaçak bedeli almaktan mı vazgeçecekler? kudüs' ün şu ya da bu ülkenin başkenti ilan edilmesinin bize ne faydası/zararı var!?
  • amerikanın artık israilin uydusu olduğu tamamen netleşti sanırım. hoş tüm dünya israilin uydusu değil miydi zaten.
  • yenilmeye doymayan türk-islam kırmızı çizgilerinin birinin daha saatin saniyeleri gibi geri kaldığını gösteren icraat.

not alın, buna "cevab" olarak ayasofya'yı ilhak edecek bunlar
  • çok da sikimizdeydi dedirten açıklama. abd büyükelçiliğini kudüs'e taşısa ne olur taşımasa ne olur? her ülke kendince kudüs'ü başkent olarak görür veya görmez. kuzey kıbrıs'ı dünyada tanıyan kaç ülke var? kosova'yı tanıyan kaç ülke var? kosova'yı amerika tanıyor, rusya tanımıyor. ne oldu şimdi? kosova, kosovalığından bir şey mi kaybetti? sırbistan hala daha kosova'yı kendi topraklarında görüyor olsa ne değişir. orada %5 bile sırp yaşamadıktan sonra...

amerika büyük ülke, onların aldığı karar etki yapar, domino taşı gibi devamı gelir diyenler olacaktır. bir sikim olmaz efendim. altı oyulan trump elindeki son kozu oynadı. israil en önemli asıydı trump'ın. en başta 7 alırım diyen trump bu gidişle 4 alamadan batacak gibi gözüküyor. ondan sonra gelecek yönetim de bu kararını geri alır. amerika israil'in uydusu diyenlere de kıçınızla gülünüz. israil kim amk? ziraat ve savaş teknolojisinde görece iyi olan dünyada nüfusu oldukça sınırlı olan bir ülke hangi kudretle amerikayı yönetsin. ingilterenin zamanında onlara hediye ettiği topraklarda sümercilik oynuyorlar. müslüman dünyasının aptallığını fırsat bilerek de topraklarını genişletiyorlar. şimdi burada suçlu kim? amerika mı, müslümanlar mı?
  • israil'in bağımsız iradesi verdiği, abd'nin de tanıdığı karardır.

israil dışındakilere bir halt yemek düşmez. adamların toprağı.

bu arada:

https://upload.wikimedia.org/…/christian_bypass.jpg

veya:

http://i45.tinypic.com/actp47.jpg
  • bu kökten dinciler yine sokaklara dökülüp otu boku protesto edip cola falan dökmeseler bari, adamlar cola döküyor ama giydiği donu yahudi üretiyor.
  • ınstagram da bu konu üzerinden yazışma yapmıştım. cevap da mantık sınırları kendi sorumluluklarında şu ‘’ kudüs müslümanların, derdi zaten üzerinize alınmayın ‘’. birincisi sen benim müslüman olmadığımı nereden çıkardın. bir siyaset hakkında kitap yazarı olsam bu türkler’in ikiyüzlülükleri ve safsataları olurdu. sen git kudüs’ü kendi kutsalın say sonra başka köpek sürüleri yüzünden git senin ekonominin ve toplumun bu aptallar yüzünden zora girsin. siz geberirseniz o benim sorunum değil lakin bu benim ekonomime ve turizm olan iş hayatıma yansırsa bu ülke için düşüncelerim hiç iyi olmaz. bunun da 2018 vergilerinin bahanesi olarak düşünmüyor da değilim, sırf kudüs meselesi de vergiler gündeme gelmesin diye uydurulmuş bir siyasi plan olduğu da kesin gibi. örneklerini bir çok kez gördüm.

sinir ağrısı da beynime kadar vurdu değil mi, bu ahmaklar yüzünden yarın dev şirketler anlaşmalarını ve yatırımlarını yurtdışına arttırırsa şaşırmamak lazım.

sen tarih boyunca arap tarafından katledil, arkadan vurul, türlü türlü planlara getiril bir de gel burada ühühühü filistin’li kardeşlerim diye zırla. o işin sonu israil’i karşımıza almaya giderse, kusura bakmayın ülkeyi kurtarmak benim sikimde olmaz.

suriye’lileri acıdım ayağına türkiye’ye aldığımız mültecilerin ülkeye verdiği zararı ve iş alanlarında her yer de başa geçmeleri ( özellikle restorancılık ve ucuz ürün imalatın da ) bir kenara dursun zaten sayıları 10 sene sonra türk insanının çeyreğine ulaşacak. bunun üzerine bir de filistin’li mültecileri düşünün, offf da off, kanser olmamak elde değil. türkiye bir savaşa ve yokoluşa sürülüyor bu da aklı ile hareket eden yeni dünya devletlerini belirleyecek daha da kötüsü eskiden soykırımlar yapılırdı lakin bu sefer ırklar tamami ile ortadan kaldırılacak. türkiye’nin son senelerine hazır olun..