şükela:  tümü | bugün
 • mirasımız derneği başkan yardımcısı çakmak, "bizler biliyoruz ki kudüs düştüğünde sıra istanbul'dadır. işgalci israil, müslüman ziyaretçiler olduğunda mescid-i aksa’da zorbalık yapamıyor, özellikle de türkiye'den gelenler olduğunda." dedi.

  ilgili link
 • “daha arada bir sürü şehir var bize sıra çok.”
  diye düşündürür.
  “bir gece ansızın 82 kudüs 83 şam 84 afrin 85 istanbul.”
 • ne yaparlar mesela istanbul' u alırlarsa? yeşillikleri yok edip her yere beton mu dikerler? yüzüne bakılmayacak evlerin bedeli en az dörtyüz bin, kirası en az binbeşyüz lira mı olur? her suriyeliler, yabancılar mı dolar? metrobüsler adam mı almaz, trafikte en kısa mesafe iki saat mi olur?

  tanım: bizim gibi fakir kesimi ilgilendirmeyen zırva bir tespit.
 • "velev ki öyle konuşacağına gidip katılsana hamasa" denilesi söylem..
  elbette yürekleri yetmez, sadece konuşup tweet atarlar...
 • doğru bir önermedir. lakin gerisi daha önemlidir. yani, o zaman ne yapıyoruz?

  çok çalışıyoruz, kafayı "rekatın ortasında gaz çıkartırsam ne olur" gibi sorular yerine bilim ve mühendislikte yakıyoruz. bu amaçla çocukların gelişmesi için gerekli tüm gıdayı fazlasıyla üretiyor, on numara eğitim veriyoruz. sonrasında bu çocuklar gereken her türlü makina, silah, ilacı yapıyor, ülkeye çil çil altın kazandırıyor, küffara el açtırmıyorlar.

  ondan sonra gürbüz ve akıllı çocuklarımız dualarla sefere çıkıp kudüs'ü kurtarıyorlaaar....
 • kudüs düştüğünde doğrudur, istanbula gelmişlerdi zaten. lakin şöyle bir durum söz konusu; birincisi, arapların ihaneti ile düştü kudüs, ikincisi ise, biz istanbula gelenleri, geldikleri gibi gönderdik. kudüs artık bizim toprağımız değil, dolayısıyla meselemiz değil, filistinliler düşünsün. yok islam kardeşliği ayağına diyorsan, diyeni bağlar ve cihat, gaza gibi eylemler için kendisini kudüse alalım. dersinizi israil'e ister güzellikle isterseniz şiddetle anlatın, ama burda kafa sikmeyin.
 • bu konuyla ilgili şakalar komiklikler yapıp bir de istanbul'un sıkıntılarından bahsedenlerin şu hayattaki değerleri nelerdir merak ediyorum. insan vatanının bir parçasından vazgeçebiliyorsa her şeyden vazgeçebilir. hep diyorum bu kadar cahillik okumakla olmaz, kansız da olmak lazım.
 • istanbul'un 6 asırlık işgalden kurtulacağı manasına gelir.
 • (bkz: mirasımız derneği) haber değeri olmayan başlıktır.
 • doğru ama eksik önermedir.

  zaten sıra istanbula gelmişti. 1. dünya savaşından sonra istanbul işgal altındaydı. bir mahalleyi ingiliz, bir mahalleyi fransız, bir mahalleyi italyan yönetiyordu. biz kurtuluş savaşını verdik sıramızı saldık.

  orada kurtuluş savaşı yapması gerekenler araplar. kendi kaderimizi tayin edeceğiz dediler ve bizi istemediler. üstüne ingilizlerle ittifak kurdular bize kılıç çektiler. bizim anadolunun çocukları bizi istemeyenlerin hakkı için bile savaştı. sonuçta kaybettik ve kendi toprağımızın derdine düştük.

  kuduse sahip çıkmak isteyenlere önerim. ne diyor imam maturidi: devletin dini adalettir. devleti adaletle yönetsinler ve liyakat ilkesini uygulasınlar. böle yapınca devlet güçlenir. devlet güçlenince millet ve ordu güçlenir. ardından dünyadaki ağırlığımız artar. sonrada hadi kuduse desinler herkes gelir.

  lakin torpil ve kötü yönetim yüzünden millet kendi derdine düşmüş. istanbulda doğup deniz görmeyen çocuk var. vanda ayakkabısız okula giden çocuk var. bunlarla mı yani kendi eserinizle mi kuduse sahip çıkacaksınız.

  ak şakirtler gene siyasal islam üzerinden sözel vicdan cilalıyor ama icraat yok. fransaya uyguladığımız boykot gibi 2 hafta sonra kimse hatırlamayacak.