*

şükela:  tümü | bugün
  • donald trump alçağının ateşlediği kudüs fitiline bugün yenikapı'da toplanacak on binlerce insanın vereceği eblehçe karşılık. saadet partisi öncülüğünde bir çok siyasî parti ve yüz küsur stk orada olacakmış.

    siyonizmin kudüs musevilerindir/yahudilerindir tezinin karşısına çıkarılacak politika bu mu olmalı? çok bildiğim bir konu değil ama eminim kudüs hıristiyanlarındır diyen de vardır. çünkü farklı dönemlerde her üçünün de egemenliğinde bulunmuş bir yer. peki ne olacak? nereye varacak bu inatlaşma? bir de mevcut güç dengesinde müslümanların kazanma şansı var mı?

    gözleri ağlayıp ağzı nefret kusarken eliyle de kafa kesen, okul, metro vs. bombalayan, otobüsle, kamyonla kim olduğunu bilmediği insanları ezen müslüman imajından çok mu memnunsunuz? bununla mı kazanacaksınız müslüman olmayan, hatta müslüman kamuoylarının gönlünü? yüzlerce yıldır olduğu ve birleşmiş milletler tarafından da defalarca kayıt altına alındığı üzere, kudüs üç dinin de dokunulmaması gereken ortak merkezi olsa ne kaybedersiniz? "israil çekilsin, çünkü biz işgal edeceğiz" demeye getirmiş oluyorsunuz. bağırtıdan ne dediğinizi kendiniz de anlamıyorsunuz. siz işgal edecekseniz israil niye çekilsin? aklınıza başkalarına da makul gelecek ve israil'i ofsayta düşürecek bir politika gelmiyor mu?

    sizden her anlamda çok daha güçlü olan israil ve trump size defolun gidin burası yahudilerin diyecek, siz de yahudiler ve hıristiyanlar defolsun kudüs islam'ın diyeceksiniz ve bu davayı kazanacaksınız öyle mi? dahiyane bir plan! başarılar dilerim.
  • anlamadığım ilişkinin özeti olan cümle. ıslamiyete girmemizin başlıca yolunun osmanlı da olduğu gibi devşirilmeden direkt asker yapılmamız olduğu aşikar. yüzyıllarca deyim yerinde ise islama güvenlik görevlisi gibi hizmet etmişiz. ancak yedinci yüzyılda yaşamıyoruz artık. yaşadığımız yüzyıl ne islamın neferlerini, ne trump 'ın haçlı sevdasını , ne de yobaz yahudilerini ( ki hepsinin yobaz olduğunu hiç sanmıyorum) k aldırabilecek bir yüzyıl. tamamiyle politik amaçlı bir gösteriye dahil olmak için harcanan bu çaba insanı üzüyor. önümüze atılan her yeme atlamasak diyorum. kudüs islamın değil ınsanlığın mirasıdır. o mirasta hiç bir dinin sultası altında olmamalı.
  • sebep?