şükela:  tümü | bugün
 • akçomarlar ve arapperest hainlerin kabul etmesi gereken gerçek.

  adamlar o bölgeyi savaşmış almış.
  zamanında para için götünü bile verecek hain arapların dedeside bunlara topraklarını para karşılığında vermiş mi? vermiş.

  şimdi istanbul yüzyıllardır bizim değil mi? bir tane yunan çıksında burası bizim başkentimiz adıda konstantinapolis desin. götünden kan alırız kan.

  istanbul türktür türk kalacak. tanrı bize hediye etmedi. savaştık kazandık orayı.

  şimdi burada israil’i anlamamak kesinlikle empati yoksulluğundan kaynaklanıyor. adamların meclisi bile orda lan ne konuşuyorsunuz daha?
  (bkz: knesset)

  o bölgenin halkı zamanında koşa koşa ingiliz’lerin ayağına gitmişti. her millet kendi kaderini tayin eder. filistin’lerin geleceği umrumda değil.

  kudüs israil’in başkentidir.
 • araplardan nefret ederim. akçomarlardan da.
  ama rothschild'in israil'ini övecek kadar da alçaklaşmadım çok şükür. trolluğun de bir adabı var. ayrıca orta doğu bataklığına ben yerleştirmedim bunları rothschild yerleştirdi. uganda'ya yerleşselermiş banane.
 • araplardan mı daha çok nefret edersin yoksa yahudilerden mi diye sorsalar, iki ırkın da allah belasını versin derim ama şu da bir gerçek ki kudüs israil topraklarının bir parçasıdır ister kabul edin ister etmeyin gerçek bu.
 • (bkz: tamam)
 • %100 doğru ve tartışılmaz gerçek.
 • bundan yıllar önce suriye-türkiye sınırındaki mayınları o bölgeyi 49 yıllığına kiralamak karşılığında israil ordusuna temizletmek için götünü yırtan çomarlar bugün kudüs'e ağlaşıyor.

  ulan nasıl seviniyorum şu son 2 senedir hallerine allah verdikçe veriyor.

  bu arada hikayenin sonunu anlatmadım; o yıllar chp'nin henüz vatansever olduğu, 30'lu yılları reddetmediği, kurucu iradenin hakim olduğu partiydi. akılcıydı, bağımsızdı, üniter ulus devlet kavramının yılmaz bekçisiydi.

  elbette bu akçomar sürüsünün bop için götünü yırttığı, israil'in savunmasında öncelik olan malatya'daki nato radarının oraya yerleştirilmesi için amerikalı sahiplerinin - aynı dedelerinin 6. filo önünde namaz kıldığı gibi -kıçını yaladığı dönemde bu mayınlı arazilerin türk ordusu tarafından temizlenmesi, o toprakların kimseye ve hele israil'e asla kiralanamayacağı yönünde anayasa mahkemesine başvurmuş, başvurusu haklı bulunmuştu.

  dinci yobazlar ise chp'yi coca cola dökerek protesto etmiş, bu kararları abd ve ab'nin de desteklediği şekilde demokrasi ve insan haklarına aykırı bulmuştu.
 • tarihten bihaber ekşicinin sanrısı. kudüs'ün israil'in 3000 yıllık başkenti olduğunu uyduran israilli yetkilileri de ağzı sulanarak izliyordur muhtemel.

  638 yılında hz. ömer fethetti kudüs'ü. ta o zamandan 1917 yılına dek, sadece 88 yıllık (1099-1187) haçlı işgali haricinde kudüs hep müslümanların şehriydi.

  kudüs kaç yıl hangi devletin şehriydi, bir göz atalım:

  90 yıl emevi
  219 yıl abbasi
  130 yıl fatimi
  63 yıl eyyubi
  267 yıl memluk imparatorluğu
  ve 400 yıl osmanlı imparatorluğu

  7. yüzyıldan 20. yüzyıl ortalarına değin, tam 13 asır boyunca kudüs'te israil adında bir devlet yahut yahudi hakimiyeti olmadı.

  m.ö. 900'lerde hz. davut tarafından başkent ilan edilmişti kudüs. m.ö. 586'da babil kralı nebukatnezar tarafından yıkılmıştır. milattan önce 445 yılında, kudüs tekrar yehuda başkenti olma ve yahudilerin dini merkezi olma özelliğini tekrar kazandı. m.s. 70 yılında ise titus, vassallığı israiloğullarının elinden almıştır. hz. ömer'in fethine kadar israiloğullarının bölgede kalıcı hakimiyetleri olmamıştır.

  ariel şaron çakması ekşiciler rüya göredursun, tarih yalan söylemez.