şükela:  tümü | bugün
  • akçomarlar ve arapperest hainlerin kabul etmesi gereken gerçek.

adamlar o bölgeyi savaşmış almış.
    zamanında para için götünü bile verecek hain arapların dedeside bunlara topraklarını para karşılığında vermiş mi? vermiş.

şimdi istanbul yüzyıllardır bizim değil mi? bir tane yunan çıksında burası bizim başkentimiz adıda konstantinapolis desin. götünden kan alırız kan.

istanbul türktür türk kalacak. tanrı bize hediye etmedi. savaştık kazandık orayı.

şimdi burada israil’i anlamamak kesinlikle empati yoksulluğundan kaynaklanıyor. adamların meclisi bile orda lan ne konuşuyorsunuz daha?
    (bkz: knesset)

o bölgenin halkı zamanında koşa koşa ingiliz’lerin ayağına gitmişti. her millet kendi kaderini tayin eder. filistin’lerin geleceği umrumda değil.

kudüs israil’in başkentidir.
  • kudüs bütün semavi dinler için evrensel bir yerdir. yahudi faşistlerinin tapulu malı değildir. tabi ki burada suç sadece israil'de değil. aynı zamanda kendi çıkarları için israil'in çanağı yalayan arap toplumunun bir bölümü ile zamanında kendi topraklarına yeterince sahip çıkmayan filistinliler de suçlu.
    yalnız arap toplumunun israil'e göz yumması, büyük ölçüde çağın gerisinde olması israil'in haklı olduğu anlamına gelmez. dış politikada genellikle nefret ve savaş dili kullanan, barışın ne olduğunu bilmeyen bir ülkenin savunulacak tarafı yoktur.
  • araplardan nefret ederim. akçomarlardan da.
    ama rothschild'in israil'ini övecek kadar da alçaklaşmadım çok şükür. trolluğun de bir adabı var. ayrıca orta doğu bataklığına ben yerleştirmedim bunları rothschild yerleştirdi. uganda'ya yerleşselermiş banane.
  • araplardan mı daha çok nefret edersin yoksa yahudilerden mi diye sorsalar, iki ırkın da allah belasını versin derim ama şu da bir gerçek ki kudüs israil topraklarının bir parçasıdır ister kabul edin ister etmeyin gerçek bu.
  • (bkz: tamam)
  • %100 doğru ve tartışılmaz gerçek.
  • bundan yıllar önce suriye-türkiye sınırındaki mayınları o bölgeyi 49 yıllığına kiralamak karşılığında israil ordusuna temizletmek için götünü yırtan çomarlar bugün kudüs'e ağlaşıyor.

ulan nasıl seviniyorum şu son 2 senedir hallerine allah verdikçe veriyor.

bu arada hikayenin sonunu anlatmadım; o yıllar chp'nin henüz vatansever olduğu, 30'lu yılları reddetmediği, kurucu iradenin hakim olduğu partiydi. akılcıydı, bağımsızdı, üniter ulus devlet kavramının yılmaz bekçisiydi.

elbette bu akçomar sürüsünün bop için götünü yırttığı, israil'in savunmasında öncelik olan malatya'daki nato radarının oraya yerleştirilmesi için amerikalı sahiplerinin - aynı dedelerinin 6. filo önünde namaz kıldığı gibi -kıçını yaladığı dönemde bu mayınlı arazilerin türk ordusu tarafından temizlenmesi, o toprakların kimseye ve hele israil'e asla kiralanamayacağı yönünde anayasa mahkemesine başvurmuş, başvurusu haklı bulunmuştu.

dinci yobazlar ise chp'yi coca cola dökerek protesto etmiş, bu kararları abd ve ab'nin de desteklediği şekilde demokrasi ve insan haklarına aykırı bulmuştu.