şükela:  tümü | bugün soru sor
125 entry daha
 • 1983 yapımı bir türk filmi. tarık akan, necla nazır ve suna selen oynamaktadır. yönetmen koltuğunda ise yaşar seriner oturmaktadır. filmin diğer adı ise "çocuklar çiçektir"dir.

  --- spoiler ---

  film ikinci dünya savaşının devam ettiği senelerde geçer. hatta filmin hemen başında siyah beyaz görüntülerle hitler, musollini falan gösterilir durur. efenim, günün birinde bir bozkır köyünde köyün zenginine ya da ağasına işte herneyse almanya'dan bir köpek gelir, adı berg'dir. köyün ağasının oğlu köpekle oynarken ısırılır. ama kimseye söylemez. sonra bu itoğlu it çocuğun arkadaşlarını da ısırır ve kaçar. kaçması sonrası sanırım köyün korucusu tarafndan kuduz tespit edilmesi ile vurulur. kuduz haberi sonrası köyde ekip kurulur, tüm çocukları bir adet yetişkin kasabaya götürecektir aşı için. eeh yeter içim sıkıldı, gerisini izleyiverin artık. yansıttığı dönemin zorluklarını, ilaca ulaşmanın mümkünsüzlüğünü ve topal olduğu için askere alınmayan ve kız verilmeyen bir adamın dramını anlatır film.

  --- spoiler ---

  tanım: aşırı iç karartıcı bir türk filmi. müziklerini de arif sağ yapmıştır.
 • şu hayatta en korktuğum hastalık. bi kaç yıl önce o kadar çok kuduz vidyosu izledim ki, korkmak kadar normali yok.

  kuduz virüsü boyundan yukarı çıkınca geri dönüşü yok. korkunç bi nihai son. kurtulan bir kişi olmuş, onun da nasıl kurtulduğu hiç bilinmiyor.