şükela:  tümü | bugün
  • küfrü hayatının her daimine koymamış bünyelerce içinde saklı tutulan, boşvermeye çalışılan ama ortalama zeka, hatta ortalamanın altı zeka sahibi kişiler ve icraatlarıyla karşılaşınca insanın içinde kıpraşan, mideye asit salgılatan, bünyeye gerginlik ve dolayısiyle zarar veren istektir hatta reflekstir..

örneğin mesela: (bkz: yunan'a kızıp youtubeyi yasaklamak) **
  • çoğu zaman bir anda ortaya çıksa da genel olarak belirli bir birikimin meyvesidir. olaylar o kadar sıkıcı ve bogucu hale gelmiştir ki içiniz deki o bıkkınlığı, tüm duygularınızı dökmeniz ve sinirden arınmanız için o " kötü " sözleri sarf etmeniz gerekir. tüyleriniz kabarır, allak bullak olursunuz ki tam o anda, kan beyninize sıçramadan önce ki o anda dilinize gelen ilk kötü kelimeyi savurursunuz. çok yanar dönerli olmasına gerek yoktur. içten olması kafidir. tüm bu kriterleri barındırmıyorsa edilmemesi gerekir. ayıptır.*
  • resmi ortamlarda ınsanın ıcıne dusunce, kudurmustan beter yapan ıstektır.

- has pardon patronum

- hocam sımdı bu grafiği soyle cizersek ortalıgın mına.. eoo pardon arkadaslar

diger orneklerı ıcın (bkz: ebenın amı ali sami)
  • "siktir et ya mına koyim" diye geçiştirilebilecek bir istektir.
  • ara sıra içim(iz)de beliren olay, herkeste var bi nebze.. ama nedense süpersel elit kesime ait, kültürel seviyeleri level 92 olmuş kimseler bunu inkar etmekte ve neee küfür mü iğrençsin gibi tepkiler göstermekteler.

anlam veremiyorum ben mesela bu adamlara, ulan herkes küfür etmek ister zamanla, rahatlatır çünkü küfür insanı cildi güzelle$tirir bi kere. misal yine bu elit kesime ait $ahıs, ki kendisi hiçbir film festivalini kaçırmaz,asla ulan sinema bitince nereden çıkacaz girdiğimiz yerden mi yoksa bi yerden bi exit yazısı mı çıkacak diye kaygılar ta$ımaz. asla küfür etmediğini ve küfür edenlerden nefret ettiğini bilimum kız ortamlarında dillendirir çünkü bu ona inanılmaz bi statu kazandırır yani o öyle sanar.

oysaki bu adam bile zamanı geldiğinde küfür eder, etmek ister, üreme isteği gibi bi $ey bu önüne geçemezsin, geçemiyorsun. bir insan ayak serçe parmağını kanepenin yanına vurduğunda nasıl küfür etmek istemez lan bana bunu bi açıkla..
    misal isviçreli bilim adamları da yine bo$ durmamı$ ara$tırmı$; otobüste camı açmaya çalı$ıp açamayan ardından da bi ben deniyim deyip açan adam tarafından ezilen adamın dahi küfür etmek istediğini bulmu$lar. biraz önce başıma geldi bu ondan dertliyim lan yoksa küfretmem ben, koduğumun çocugu bırak kapalı kalsın lan pencere karizma yapmanın manası ne hmpfs hmpfs!
  • 'ay şimdi küfür edicem, ama ortam müsait değil' diye düşünülerek bastırılan dürtü.
  • tavlada ardarda sekiz ve üstü defa gele atılınca gelen istek. heleki karşı taraf tek atmıyorsa..
  • haza hanfendi olarak yetiştirilmiş, sürekli "aaa ne kadar ayıp, hiç cici kızlar küfreder mi" diye diye ket vurulmuş ve bu yüzden hala daha kendine yakıştıramadığı için küfredemeyen bir kadının, bazen bazı kişiler için ağız dolusu küfretme isteği gelir. çok feci sikli mikli sıçmalı şeyler söylemek ister ama bir türlü edemez. çünkü koşullanmıştır. şu satırları yazarken bile bastırılmış duyguları sadece "ağzını kırmak" çıkartır içinden.
  • inci sözlük gibi sonuçlar doğurur.
  • ya gerçekten çok ilginç bir istek bu. hayatımda bir kaç kere bu isteğe başkalarının yanındayken boyun eğdim. genelde sokakta bana laf atan kişilere karşı yaptım bunu. hele bi tanesi var ki, gece kampüse yürürken bi araba durup içindeki iğrenç herif 'gelir misin?' gibi bir şey demişti. nasıl küfrettim, neler dedim sonradan hatırlayamadım bile. anında gazlayıp gitmişlerdi. tabi küfretmemden korktukları için değil de, kampüse yakın olmamızdan dolayı öğrenci olduğumu anlamış, başlarına iş açılmasından korkmuş oldukları için kaçmışlardı sanırım.
    neyse bu küfretme isteği çokça gelse de, etrafta insanlar varken kendime hakim olabilmişimdir.
    küfretme isteği öyle bir şeydir ki, kişiyi sinirlendiren ne olursa olsun ona ağız dolusu küfretmek sinirleri gevşetir, rahatlatır. ama küfretmek olgun insanın yapacağı iş değildir yine de. çünkü genelde sorunları çözmez. -bazen de çözebilir, karşıdaki gafil avlanmışsa ve pek delikanlı değilse-
    son olarak küfretme isteğime boyun eğmememin bi diğer sebebi de (olgunlaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor olmam dışında yani), kimse benim küfrümü ciddiye almıyor arkadaş! ince sesli kadının asla istediği etkiyi yaratamayacağı aşikar. siniri boşaltmak şöyle dursun, daha da beter sinirlenebilir bu kadın. çünkü gülerler insana. kadına da 'yüzsüzler' deyip gitmek düşer artık.