*

şükela:  tümü | bugün
  • genelde mahalle arkada$lari tarafindan can sıkıntısı ba$ gosterdiginde girilen iddianin yan etkisidir. maksat kufur etmemektir. kufur eden ki$i lider gorunumlu okuze 100 bin lira * verir, biriken paralarla haftasonu herkese gazoz alinir. haftalik olarak 1 ki$i kurban secilir, digerleri de butun gun onun kufur etmesini bekler.

- naber lan pic ayan
    ayan: hııınnnnn
    - ahı ahı noldu lan kufredemiyon mu at siki !
    ayan: nıhhhhh
    - göt ayan göt ayan göt göt göt
    ayan: ımmhhh
    - ayan ! $unu alsana bi be hadi be canim be
    ayan: aıııhhhh
    - elin temiz mi be ayanım $unu da bi i$etsen
    ayan: ahı ahı ahı
    - noldu lan cok mu hosuna gitti ambiti..
    ayan: (yava$tan kizarmaya ba$lar)
    - arkada$lar biraz sonra kufredecek hadi amcik amcik amcik amcik
    ayan: (alev olur köz olur)
    - ayan sen bi ibnesin götsün amciksin

ayan: amini agzini suratini siktiklerim aminizi götünüzü pazar ekmegi gibi kabartmazsam ananizi sikmezsem sizin amina kodumun cocuklari sikip sokup çıkarttıklarim amini yarragini siktiklerimmm delirttiniz laaaann allahhhhhhhhhhhhhh *

anlayacaginiz çi$inizi tutmaktan daha zordur..
  • küfretmenin yaşam biçmi haline geldiği bünyelerin karşılaştığı durum.

-vakkas abi sesin çıkmıyo bi süredir?
    -artık yeter olm karıya kız ayıp oluyo bi daha küfretmiycem amına koyii...
    -abi!?
    -bi sus lan bi dakka sus yoksa götüne...
    -sen sinirlisin abi ben gittim...
    -siktir git
  • ozellikle bazi konularda entry yazarken cok daha zor olan bir durum. akli selimi kaybettiginiz anlarda sizi ikaz eden dostlarin o sirada sozlukte oldugunu da ogretiyor insana.
  • msnde konuşulan sevgilinin ayrılmak istediğini söylemesi ve ertesi gününe yüzyüze görüşmek istemesi yetmiyor; hemen akabindeki soru:
    g*-görüşürüz yarın.
    es-görüştüğümüzde sarılacak mısın?
    g*-... (meali: amına bile korum)
  • haklıyken haksız duruma düşmemek için de uygulandığı görülmüştür. zordur, çok zor!
  • beyhude bir girişimdir... birileri seni bu derece doldurmuşsa artık onun üstüne boşalman şart olmuştur. içinde patlatıpta kendine zarar vereceğine ahlak çerçevesi dahilinde küfret onun suratında patlasın...*
    her ne kadar bencilce bir davranış gibi gözükse de inanın bir daha küfretmemek için kendinizi zor tutmak zorunda kalmayacaksınız..
  • şu sıralar her gün 08:00-17:00 saatleri arasında yaşadığım durum. hatun kişiyle kavga ettik ve ani bir kararla istifa ettim, ay sonunda da kurtuluyorum buradan. ama her sabah yüzünü gördüğümde içimden sektirmeye başlıyorum küfürleri, mesai bitimine kadar aralıksız saydırıyorum. gönül isterdi ki suratına da küçük bir küfür kombosu patlatayım, ama hain hayat şartları vermiyor izin.
  • öyle anlar geliyor ki insan kendisini " be orospu evladi,be çıktığı yeri satan pezevenk,be tasak kafa,be yarak burnunu gotune soktugum "gibi seyler dememek/ yazmamak icin kendisini zor tutuyor.
    (bkz: dolmak)
    (bkz: bölücü)
  • başka ülkelerde bir durum, türkiye'de ise bir yaşam tarzıdır.