şükela:  tümü | bugün
17 entry daha
  • yüzden trilyon doğru bulduğum söz.
  • hasiktirin lan ordan dediğim düşünce.
  • küfür dilin cilasıdır, dememiş miydi kartal meydanda oturan adam?
  • çok da doğru olmayan önerme. zira küfür, aciz insanın yapacağı bir eylemse, küfür etmeyen insanın aciz olmaması gerekir, gibi bir sonuç ortaya çıkar.

çoğunlukla öfke ile açığa çıkan "küfür", bir çeşit rahatlama yöntemidir aslında. hemen hemen bütün küfürler, "sert sessizler" diye bilinen "p,ç,t,k" harflerini barındırır. bu harfler de söyleniş itibariyle, hem de ağızdan dolu dolu çıkararak, kişinin öfkesini açığa çıkarmaya ve bir çeşit rahatlamaya neden olur. o yüzden, çok da şeyapmamak lazım.

gerçi çok kızdığın birine dolu dolu "piç" ya da "orospu çocuğu" demek yerine "fıstıkçı şahap" desen rahatlar mısın bilemedim...
  • küfür, kültür değildir.
  • iki ucu boklu değnek bir konu daha kimi der küfür edip rahatliyorum kimi der aciz insan işi gelde çık işin içinden.
  • çok ve sürekli ediliniyorsa doğru; aciz insan işidir. ama arada bir ediliniyorsa insanı rahatlatır bence.

”bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz.. lan bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz?” can yücel.

bir de böyle bir durum var .....
  • birebir konuştuğunuz ya da tartıştığınız birisinin yüzüne küfür ediyorsanız evet aciz çiğ ve basit bir insan gibi görünürsünüz.

ancak maç izlerken, oyun oynarken ya da trafikte biri sizi delirttiğinde çok güzel gidiyor namussuz.
  • (bkz: ne diyo bu)
  • en kibar insan bile sinirlenince istemsiz bir şekilde küfür edebilir. ameliyat hemşiresi bir komşumuz vardı. dediğine göre hacı teyzeler narkozun etkisiyle ameliyat çıkışında ana avrat küfür ediyorlarmış. özetle küfürü etmese bile bilinç altında vardır söylemiyordur sadece.
55 entry daha