şükela:  tümü | bugün
  • https://twitter.com/…lter/status/788673762451415040

baya bir rt almış ve destek görmüş olayı, aramaya inanmakhatasına düşüp ekşide araştırdığımda bulamadım.

varsada öldüresiye kadar vurmayın..şöför kadar hakaret edin yeter.
  • (bkz: bayan)

entry nick uyumu.
  • istanbul'da yüzlercesi var bunun gibi.
    hangi birini afişe edeceksin, hangi birini terbiye, hangi birini şikayet?
  • bu çomarların hepsi hakaret etmeyi, dayılanmayı çok güzel biliyorlar. ama ne hikmetse yedikleri boktan sonra ad ve soyadları sorulunca, hiçbir şekilde ad ve soyadlarını söylemiyorlar. bide utanmadan et, et nereye şikayet edersen et diye böbürleniyor. senin ben ikiyüzlülüğüne sokayım.
  • doğrusunu yapmış kadındır.

özel seçerek alıyorlar bu iett şöforlarını anladığım kadarıyla. kıstas yetkinlik değil (bkz: yandaşlık) olunca sonuç da bu. bu adamın hangi partiye oy verdiği konusunda şüphesi olan yok sanırım.
  • adam göre iş politikasının sonucunu haklı olarak gösteren kişidir.
  • suçludur. kimse durduk yere küfür etmez. kadın ne yaptı kim bilir? soru soruyor diye küfür ediyormuş, bu mu şimdi olay? açmış videoyu, adamı suçlu göstermek için küfür etsin diye üstüne gidiyor. baktı adam etmiyor, "sen bana fahişe diyemezsin" diyerek bizzat kendisi imaj çizmeye çalışıyor. her şeyden önce, adam trafikte be kadın, git şovunu başka yerde yap. tabii kadın kaza falan düşünmüyor, muhtemelen akşam hangi kanala çıkarım diye düşünüyor.

çufçuf: benim yazım kadının iddiasıyla aynı yapıya sahiptir. kadın da delilsiz suçlamada bulunuyor, ben de burada aynısını yapıyorum. ve hatta sanırım benimki daha mantıklı ve bir adet de delile sahip, zira kimse kimseye durduk yere hem küfür etmez, hem de araç süren birinin üzerine böyle gidilmez. git şikayetini yap, niye şov yapıyorsun? daha derin konular da var, küfür meselesine de gireriz, ama şimdi çarpıtırsınız, yeşile boğarsınız diye girmiyorum. duyarlı çiçek uygarlığınız bilimsel ve zihinsel şeylere açık değil henüz.

çufçuf 2: geisler abimiz, "kadınlar dekolte giydiği için tecavüzü hak ediyor" diyenlerden farkımı, meraklıları için hafif bir dille şu kitapta incelemiştir: https://www.amazon.com/…-introduction/dp/0801038367

çufçuf 3: kadın durduk yere adamla laf dalaşına giriyor demedik ki? nereden çıkarıyorsunuz efenim bunları. muhtemelen adam cevap vermemiş, kadın da tıpkı tepkimin cinsiyetçi olduğunu varsayan(ki ben hiçbir cinsiyetçi imada bulunmadım) olası kadınlar gibi "sen nasıl bana cevap vermezsin, ben bir kadınım" kafasına girmiş, adamın üzerine gitmiş, adam da dayanamamış küfretmiştir. böylesi senaryolar uydurabiliriz ama olayın öncesini bilmediğimizden herhangi bir şeyden bahsetmek doğru değil. senaryomun olasılığına ters bir mantık hatası var mı? yok. kesinliğin olmadığı yerde neye göre linç, kime göre linç o zaman? biliriz ki dalaştaki kişi kendisini haklı göstermeye eğilimlidir, e olayı anlatan da dalaştaki kişiyse ben orada dururum, soruştururum. mantıklı olan da budur. benim sözümona tahminim de saçma bir feminist tepkiye karşı atılan taştan başka bir şey değil. ortada cinsiyetçilik yokken cinsiyetçilik yaratmak da ancak bir feminizm hareketi olabilir zaten. yok etmeye çalışılanı yaratmak ki o 'yok eden' kimliğini kaybetmemek. diğer bir deyişle, bir kadın olarak 'yaratan(kadın)'ın aksine 'yok eden'(erkek) kimliğini kaybetmemek.

bakın sivri bibere anlatır gibi anlatıyorum. ortada kesinlik yokken infazın da olmaması gerekir. bu 'garanti sistem', 1 kişi 2 kişinin suçtan sıyrılmasına sebep olabilir, ama yüzlerce kişinin de mağdur olmasını engeller. şimdi, buradaki muallak şeyler içerisinde kesin bir şey vardır. o da şudur: adamın suçlu olduğunun kanıtı yokken, kadının suçlu olduğunun kanıtı vardır. nedir o? sürücüyü meşgul ederek aracın kaza yapma olasılığını kuvvetlice arttırmaktır. mesaj net. bir başka konuya geçelim, ki bu da suç ve infaz ilişkisindeki orantısızlıktır. abimizin suçu ne? küfür etmek. bu, kadını ne kadar süre olumsuz etkiler? 10 dakika. çok duyarlıysa 1 hafta. e infaz? adam baskı sonucu işten kovulacak, ailesi varsa onlar da etkilenecek, dünyanın küçük bir köşesinde sahip olduğu bit kadar mutluluğu varsa o da bitecek. belki haberlere çıkacak. sürücüyü meşgul etmesi sonucu kaza olsa? onlarca hayat etkilenecek, çoğu son bulacak. bu olasılık takasına değer miydi hanımefendi? daha adil yollarla çözebilirdiniz elbette, o an dünyanın etrafınızda dönmediğini düşünseydiniz eğer. böyle şovlara gerek olmadan işten attırabilirsiniz mesela, bunun etiği tartışılır ama en azından toplumda kabul edilebilir bir şey bir küfürle kişinin işten atılması. işte bunlar hep haklılık istismarı. konuyla ilgili olarak tavsiye kitabım: (bkz: the holocaust industry)

çufçuf 4: "fahise derken seks iscisi olarak calismak zorunda kalan kardeslerimi kastetmiyorum onlar ayri bir konudur. burada bahsettigim fahise ruhlu aklininin ve ahlakinin dibini pipisiyle kasiklamis bu tiplerdir." hımm, peki. seni üzmek istemiyorum küçük kız.
  • bayan değil kadın diyeceksin öküz!

tanım: doğrusunu yapmış olan bayandır.
  • kadın kim bilir ne yaptıcıları da ortaya çıkaran bayandır.

küfürbaz otobüs şoförlerini kim yazar yaptı buraya? adamlar gündüz otobüs sürüp ona buna küfür edip, akşam sözlüğe entry giriyor.