şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en zor durumu olsa gerek. bir arkadaşımın başlığını açılmasını istediği durum. aynen alıntılıyorum. ben akıl veremedim. “seviyorsun, o da seni seviyor. ama en ufak bir olumsuz durumda ağıza alınmayacak küfürler ediyor. yapmayacağım diyor. bir daha asla etmeyeceğim. saygılı olacağım. ama yine de devam ediyor ilk kötü durumda küfür ediyor. ne yapılır nerelere gidilir, vazgeçemiyorsun, çünkü seviyorsun. yapamıyorsun çünkü kendine saygın var. “

not: erkek.
  • şahsi fikrim; bunu yapan kadın kişisiyse, o kadına sürekli küfür eden başka bir kadın gösterilmesidir. insanlar küfreder ama her şeyin bir yeri ve zamanı vardır gereksiz kullanım ziyandır insanın kendi kalitesini düşürür, halâ ergen kafasına sahipmiş gibi gösterir.
    bakın ben de böyleydim. uzun bir süre ağzımdan argo ve küfür hiç eksik olmadı, her cümlenin sonunda neredeyse... bir gün arkadaşlarla otururken benden daha fazla küfürlü konuşan arkadaşımı inceledim ve fark ettim ki benim olmak istediğim kişi bu değil. insan bazen göremiyor içeriden kendini, aynaya ihtiyacı olabiliyor. şimdiler de ise ne kendimi ne de hayat kalitemi bozmayacak şekilde nerede, nasıl konuşmam gerektiğini biliyorum. insanların şahsına hakaret etmiyorum, saygısızlık yapmıyorum çünkü biliyorum ki bu benim değerimi düşürür. yeri geliyor ağız dolusu küfürler ediyorum yeri geliyor resmi ve hanımefendi olabiliyorum ayarını tutturabilmek önemli. umarım yardımcı olabilmişimdir ya da en azından bir fikir...