şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle incelenmesi gereken bir durum ve sözlüğün diğer eksiklerinden sadece biri. adam nasıl olsa kimse savcılıkla uğraşmaz diye, anneden girip sülaleden çıkıyor.

dün bir yazarı şikayet ettim. bana verilen cevap; hukuki yönden hakkımı aramam gerektiği. mesajlaşmaya bir şey yapılamayacağı.
    şimdi diyeceksiniz bu nereden çıktı?
    açıklayım; geçen gün trolün biri bir kız hakkında başlık açıp, kıza kaşar demiş. ben de buna karşılık bir entry yazdım. neyse bir gün sonra bir girdim ki ergen trol hızını alamamış saydırmış üst üste üç mesaj. üstelik entry'sini silmiş.

kibarca uyardım önce.

daha sonra beni, hesabı 2. kişi olarak kullanan orhan adlı kişiyle tehdit etti; hayatımda duymadığım küfürleri yermişim. o gelince hesabın başına vay bana vaylar banaymış.
    neden engellemediğimi soranlara söyleyim; savcılığa vermeyi düşündüğüm için engellemedim. bakalım ne kadar daha ileri gidecek derken. sanırım hesabın başına orhan geçmiş bir gün sonra gece yine anneme giydirmiş üç mesaj ile.

nasıl sakinliğimi koruyorum bilmiyorum. ama belli yaşı küçük. en ufak ahlak bilgisinden yoksun. zaten üstüne üstlük son iki haftada yazdığı entryleri yazıp yazıp silmiş.

bence bu tiplere en güzel yaptırım hesabını kaldırmak. tekrar hesap almaya kalkana kadar belki bıngıldağı gelişir. insan olmayı öğrenir.

mesajlaşmanın sonuçlarını kaldıramayacaksan kapat diyenleri duyar gibiyim. bazen önemli bir şeyler oluyor; yardım, duyuru, iş ilanı... ben her seferinde bu ayarları mı değiştireyim?
    bu hırsız eve giriyor ben evden taşınayım demekle aynı şey. neden suçlu cezalandırılmıyor?

başkalarının eleştirilerine küfür ederek karşılık vermeyin artık.
  • bazi orospu cocuklarini rahatsiz eden durumdur.

bazi dedigim icin alinanlar olabilir ama ben bazi dedim. ahmet cakar kacti icime amk.
  • "bir insana verilebilecek en iyi ceza onu hiçliğe mahkum etmektir, gözden uzak tutmaktır" mottosu ile hareket edip üstesinden gelinebilecek durum ifadesi...

(bkz: it ürür kervan yürür)
  • sözlüğün ayıbıdır. yönetime şikayet ettiğinizde yapabileceğimiz şey yok. engellemek tek çare dedi. böyle bir şey mümkün mü ya? ekşi sözlük denen yer ülkenin belki de en kültürlü olabilecek yerlerinden biri. böyle dingilleri şutlamaları gerek. geçenlerde alakasız şekilde bana küfürlü mesaj atan o arkadaşı da güzel şekilde anıyorum.
  • bu nedenden dolayı bir ara (bkz: orospu çocuğu yazarlar listesi) açmayı düşünmüştüm. mesajla küfür edenleri ıfsa etmek amacıyla. sonrasında uğraşamadım.
  • kesinlikle olması gerekendir. bu kadar orospu çocuğunun barındığı bi mecrada insanlar sinirlerini başka nasıl atar? pkklı desen var, vatan haini desen var, troll desen var, provokatör desen gırla. asla yaptırım olmaması gerekir.