şükela:  tümü | bugün
 • alman menşeili, dünyanın en sessiz davlumbaz ve aspiratörlerini üreten firma.
  http://www.kugerr.com/tr/
 • internet sitesindeki mail adresine sorduğunuz her türlü soruyu çok hızlı cevaplayan, her konuda yardımcı olmaya çalışan, garanti vb. konularda iddialı şirket.
  sunduğu sessiz çalışma özelliği ile pazar payını hızla artıracağını düşünüyorum. tek eksiği şimdilik sadece internet üzerinden, yani mamulü görmeden sipariş edilebilmesi. bu handikapı gidermek için 6 ay içinde sorgusuz iade kabul ediyorlar ki bu cesaretlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum.
 • adamların servis ağını burada anlaşmalı olduğu teka yapıyor. şimdilik servis ağını oturtmaya çalışıyorlar.

  ürünler kesinlikle kaliteli ve sessiz. ürünlerinin kesinlikle arkasındalar, problem yaşadım, servis teka olduğu için sallapati biraz. ama merkez hemen işinizi çözüyor. müşteri kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim mantığını gördüm. buda hoşuma gitti. sorun yaşamazsınız. bir firma malının arkasındaysa tüketici de o ürünün arkasındadır.
 • (bkz: hibsan)

  anladığım kadarıyla yerli üreticimiz olan hibsan bir ara radyal motorlu sessiz aspiratörler üretip piyasadaki sıradan aspiratörlerin iki katı gibi fiyatla satmaya başlıyor.

  donanımhaber gibi forumlarda 2013 yıllarında hibsan windy 9062 bol bol önerilmiş. şu anda ise piyasada böyle bir model yok. hibsan'ın da hiç radyal motorlu aspiratör modeli yok. kügerr radialitic motorlu aspiratör ise premier algısı olmayan aspiratörlerin yaklaşık olarak 4 katı fiyata satılıyor.

  websitesinin tasarımındaki amatörlük ve almanya iletişim adresinin hibsan almanya adresine benzerliği kügerr'in aslında hibsan'ın premier marka algısı yaratmaya çalıştığı bir "türk asıllı alman markası" olduğunu düşündürtüyor bana. ayrıca ingilizce sitede türkçe tanıtım filmi olması başka neyi gösterir ki?

  http://www.kugerr.com/en/why-kugerr/
  http://www.kugerr.com/en/advertisement-films/