şükela:  tümü | bugün
 • alman menşeili, dünyanın en sessiz davlumbaz ve aspiratörlerini üreten firma.
  http://www.kugerr.com/tr/
 • internet sitesindeki mail adresine sorduğunuz her türlü soruyu çok hızlı cevaplayan, her konuda yardımcı olmaya çalışan, garanti vb. konularda iddialı şirket.
  sunduğu sessiz çalışma özelliği ile pazar payını hızla artıracağını düşünüyorum. tek eksiği şimdilik sadece internet üzerinden, yani mamulü görmeden sipariş edilebilmesi. bu handikapı gidermek için 6 ay içinde sorgusuz iade kabul ediyorlar ki bu cesaretlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum.
 • adamların servis ağını burada anlaşmalı olduğu teka yapıyor. şimdilik servis ağını oturtmaya çalışıyorlar.

  ürünler kesinlikle kaliteli ve sessiz. ürünlerinin kesinlikle arkasındalar, problem yaşadım, servis teka olduğu için sallapati biraz. ama merkez hemen işinizi çözüyor. müşteri kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim mantığını gördüm. buda hoşuma gitti. sorun yaşamazsınız. bir firma malının arkasındaysa tüketici de o ürünün arkasındadır.
 • (bkz: hibsan)

  anladığım kadarıyla yerli üreticimiz olan hibsan bir ara radyal motorlu sessiz aspiratörler üretip piyasadaki sıradan aspiratörlerin iki katı gibi fiyatla satmaya başlıyor.

  donanımhaber gibi forumlarda 2013 yıllarında hibsan windy 9062 bol bol önerilmiş. şu anda ise piyasada böyle bir model yok. hibsan'ın da hiç radyal motorlu aspiratör modeli yok. kügerr radialitic motorlu aspiratör ise premier algısı olmayan aspiratörlerin yaklaşık olarak 4 katı fiyata satılıyor.

  websitesinin tasarımındaki amatörlük ve almanya iletişim adresinin hibsan almanya adresine benzerliği kügerr'in aslında hibsan'ın premier marka algısı yaratmaya çalıştığı bir "türk asıllı alman markası" olduğunu düşündürtüyor bana. ayrıca ingilizce sitede türkçe tanıtım filmi olması başka neyi gösterir ki?

  http://www.kugerr.com/en/why-kugerr/
  http://www.kugerr.com/en/advertisement-films/
 • yaklaşık 2 aydır araştırmalarım sonucu geçen hafta aldığımız davlumbazın markası. açıkçası ürün güzel. servisten edindiğim bilgilere göre firma yaklaşık 2-3 ay önce motor sistemlerinde geliştirmeye gitmiş ve ürün sessizliğini arttığı gibi emiş gücünü de yükseltmiş. biz baca bağlantılı normal bir şekilde kullanıyoruz. en önemli özelliği zaten markanın konumlandığı sessizlik. ha hiç ses çıkmıyor mu? çıkıyor ama şöyle söyleyeyim; ürün 5 kademeli. ilk 2 kademe zaten çok çok sessiz. 3 ve 4'te diğer davlumbazların 1. kademesi gibi bir ses geliyor yani kesinlikle rahatsız olmazsınız. eğer mutfağınızda televizyon varsa mesela yemek yaparken programda konuşulanları çok rahat duyarsınız bu 4. kademede bile. biz genelde 3. seviyeyi geçmiyoruz diyebilirim (balık pişirme hariç).

  5. kademe turbo moduymuş zaten firmanın onda bi sessizlik vaadi yok çünkü yaklaşık 1000 metreküpe fırlıyor ki seviye çok çok yüksek bir seviye. o kadar yüksek ki ürün bu seviyede kendini 6 dakika çalıştırıyor ve otomatikman 4. kademeye düşüyor ama siz isterseniz tekrar 5. kademeye alabiliyorsunuz. bunu yapmalarının nedeni avrupa birliği'ndeki enerji verimliliği regülasyonları çünkü çok yüksek bir seviye 5. seviye. öneririm ilgili bir marka her yönden.
 • türkiye’de de üretime başlamış, dünyanın en ünlü havalandırma ürünleri üreten alman markasıdır.

  türkiye dışında, polonya, italya ve çin’de de üretimleri var. genelde sessiz aspiratör ve davlumbazlar üretiyorlar, kendi patentli teknolojileri var.

  bizdeki dövizin artışından dolayı, türkiye fiyatları şu an avrupa fiyatlarından yaklaşık %25 daha ucuz.

  avusturya'daki arkadaşım bile bana yalvarıyo gelirken 1 tane getir diye. hayvan gibi ürün amk nası getireyim, sırtımda davlumbazla sokmazlar beni o kapıdan.
 • alman markası/teknolojsi olarak lanse ediliyor ve çok yüksek fiyatlarla satılıyor ama bildiğin türk firması imiş.

  bkz radialitic kügerr markasını kim tescil etmiş.
 • d8 model davlumbazını 3 haftadır kullanıyoruz. son derece memnunum. hem sessiz hem de iyi bir çekiş gücü mevcut. toplam 5 kademeli. 3. kademeye kadar kafa dinlersiniz. 4. kademenin de ekstra sessiz olmasını isterseniz mutfağınızdaki baca deliğinin ve kullandığınız borunun çapının 15 cm olması öneriliyor. böyle kullanan da baya varmış. bizim baca deliği 12 cm. 3. kademeye kadar zaten yetiyor birçok yemeği sessizce hallediyor. araştırmalarıma göre hem global bir şirket, hem de özellikle ortadoğu ve avrupa pazarında türk bir ortakla beraber çalışıyorlar ne güzel. ortadoğu ve avrupa üretimlerinin ülkemizde yapıldığını keşfettim (bkz: lisanslı üretim). bu sevindirici bir gelişme. sadece ülkemizde değil tüm dünyada premium fiyatlarda satılıyor. bize daha da pahalı gelmesinin sebebi kur.