şükela:  tümü | bugün
  • alman menşeili, dünyanın en sessiz davlumbaz ve aspiratörlerini üreten firma.
    http://www.kugerr.com/tr/
  • internet sitesindeki mail adresine sorduğunuz her türlü soruyu çok hızlı cevaplayan, her konuda yardımcı olmaya çalışan, garanti vb. konularda iddialı şirket.
    sunduğu sessiz çalışma özelliği ile pazar payını hızla artıracağını düşünüyorum. tek eksiği şimdilik sadece internet üzerinden, yani mamulü görmeden sipariş edilebilmesi. bu handikapı gidermek için 6 ay içinde sorgusuz iade kabul ediyorlar ki bu cesaretlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum.
  • çocuk olduğundan beri aspiratör altında sigara içtiğimden beynim pişmeye başlayınca eskisini çöpe atıp sessiz ve iyi çekiyormuş diye paraya kıyıp aldığım aspiratörün markası. 5 kademesi var.

ses meselesi şöyle;
    1. oldukça sessiz
    2. sessiz
    3. kabul edilebilir ama sesli
    4. ortalama aspiratör
    5. mümkünse açma fena sesli

çekiş konusuna gelince;
    kağıt testi var bu markanın. ben de buna tav olmuştum. geldiği gibi yaptım evet vallahi dedikleri gibi kağıdı tutuyor.. ulan paraya kıydık ama değecek anlaşılan dedim. ama kaz-ayak sendromu. durum şu:

1. çay demlersen mis gibi çay kokusunu salondan duyarsın. sigara içme.
    2. çay koridorda hala mis. dur yakma o sigarayı.
    3. çay ok, yemek mümkünse bir üst kademede. sigara az daha bekleyebilir.
    4. tencere yemeği pişirebilirsin ama soğan kavurma üzülürsün. sigara aspiratörün altına girersen ok.
    5. soğan kavur ama en kötü salonu bi havalandırırsın. balık mı? sen bilirsin! ama sigara içebilirsin.

bacam tıkalı değil, teras katındayım baca sırf bana ait. baca bağlantısı uygun 20'lik boruyla yapıldı. iki gün önce bağlantı yerlerini daha da sağlamlaştırdım ama maalesef durum bu. bunda tek motorlu oluşu ve bu motorun ortada değil de bir tarafta oluşunun büyük etkisi var bence. belki şahsıma gıcığı vardır bilmem ama uyarayım dedim.
  • adamların servis ağını burada anlaşmalı olduğu teka yapıyor. şimdilik servis ağını oturtmaya çalışıyorlar.

ürünler kesinlikle kaliteli ve sessiz. ürünlerinin kesinlikle arkasındalar, problem yaşadım, servis teka olduğu için sallapati biraz. ama merkez hemen işinizi çözüyor. müşteri kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim mantığını gördüm. buda hoşuma gitti. sorun yaşamazsınız. bir firma malının arkasındaysa tüketici de o ürünün arkasındadır.
  • (bkz: hibsan)

anladığım kadarıyla yerli üreticimiz olan hibsan bir ara radyal motorlu sessiz aspiratörler üretip piyasadaki sıradan aspiratörlerin iki katı gibi fiyatla satmaya başlıyor.

donanımhaber gibi forumlarda 2013 yıllarında hibsan windy 9062 bol bol önerilmiş. şu anda ise piyasada böyle bir model yok. hibsan'ın da hiç radyal motorlu aspiratör modeli yok. kügerr radialitic motorlu aspiratör ise premier algısı olmayan aspiratörlerin yaklaşık olarak 4 katı fiyata satılıyor.

websitesinin tasarımındaki amatörlük ve almanya iletişim adresinin hibsan almanya adresine benzerliği kügerr'in aslında hibsan'ın premier marka algısı yaratmaya çalıştığı bir "türk asıllı alman markası" olduğunu düşündürtüyor bana. ayrıca ingilizce sitede türkçe tanıtım filmi olması başka neyi gösterir ki?

http://www.kugerr.com/en/why-kugerr/
    http://www.kugerr.com/en/advertisement-films/